Česká vesmírná esa se představují na veletrhu Space Tech Expo v Brémách

|

Listopad je každoročně v Česku spojován s vesmírnými akcemi, a to nejen ve souvislosti s blížím se Czech Space Weekem, který se bude konat na konci měsíce. V těchto dnech probíhá v německých Brémách veletrh Space Tech Expo, na kterém mohou české společnosti i díky agentuře CzechInvest prezentovat své projekty. Akce každoročně přiláká tisíce účastníků a nabízí unikátní prostor pro setkání firem a investorů z oblasti kosmického průmyslu.

„Space Tech Expo představuje největší evropský veletrh v oblasti kosmického průmyslu. Oproti minulému roku se nám podařilo zajistit v rámci českého stánku větší expozici umožňující našim partnerům prezentovat své inovace a technologie ve větším rozsahu. Je to vůbec největší expozice, kterou jsme pro vesmírný sektor jako Česko kdy měli. Rozšiřuje se i naše zastoupení, a tím i schopnost napojit se na důležité partnery v kosmickém průmyslu,“ říká Tereza Kubicová, náměstkyně pro technologický rozvoj v agentuře CzechInvest.

Space Tech Expo je největší evropský kosmický veletrh, který každoročně přivítá několik tisíc účastníků. Mezi více než 600 vystavovateli z celé Evropy je i sedm českých společností a nově i dvě asociace. Jedná se o ADVACAM Cameras, Brno Space Cluster, Czech Space Alliance, Honeywell International, Huld Czech Republic, OHB Czechspace, STRATOSYST, TRL Space a Czech Aerospace Research Centre (VZLU).

V rámci veletrhu, na kterém se prezentuje průřez kosmických výrobců a různé agentury Namátkově Airbus Defense and Space, projekty klasických raketových i nových mikronosičů: Ariane Group, Rocket Factory Augsburg AG, HyImpulse Technologies GmbH, probíhají i různé odborné konference a setkání. Jedním z nich je i Czech Space Meet-up, které pořádá CzechInvest ve spolupráci s českým velvyslanectvím v Berlíně. Jedná se o setkání českého průmyslu a zahraničních partnerů.

„V rámci jednoho z našich strategických pilířů, a to vyvíjet a dodávat unikátní produkty zákazníkům na všech kontinentech, je pro nás veletrh SpaceTech v Brémách každý rok příležitostí setkat se s potenciálními partnery či dodavateli a získat přehled o tom, kam se trh kosmických technologií za rok posunul,“ říká Petr Kapoun, zakladatel a CEO společnosti TRL Space, která je letos opět generálním partnerem největší tuzemské akce zaměřené na kosmické technologie Czech Space Week. „Jsme také rádi, že můžeme být společně s dalšími firmami z oboru součástí jednotné české expozice, která potvrzuje, že Česká republika a vesmír patří k sobě,“ dodává Kapoun.

O český stánek a prezentované české výrobky je zájem jak mezi tradičními evropskými partnery, tak i firmami ze zámoří. Česká expozice organizovaná agenturou CzechInvest ve spolupráci s Ministerstvem dopravy České republiky a Velvyslanectvím České republiky v Berlíně a Ministerstvem průmyslu a obchodu České republiky prezentuje vše od výroby malých družic po komponenty raketových nosičů.

Kontakt pro média:

David Hořínek

PR manažer a tiskový mluvčí

+420 724 591 667

[email protected]

Zdroj: www.czechinvest.org

Czech Invest

Třetí ročník soutěže STARTupUJ NA VYSOČINĚ podpořil inovativní projekty pro seniory, děti i dospívající

Třetí ročník krajské soutěže STARTupUJ NA VYSOČINĚ, kterou vyhlašuje agentura CzechInvest ve spolupráci s Krajem Vysočina, zná své vítěze. Vítězné projekty se zabývají problémy, které trápí českou společnost – službami pro stárnoucí populaci, nedostatečnou kapacitou vzdělávacích institucí pro děti předškolního věku a duševním zdravím mladistvých.

Czech Invest

CzechInvest spouští třetí výzvu projektu Technologická inkubace. 124 miliony podpoří startupy z nových oblastí inovací

Agentura CzechInvest spouští další letošní výzvu projektu Technologická inkubace. Příjem žádostí v pořadí už třetí výzvy začne 17. listopadu a potrvá do 18. prosince 2023. Předpokládaná výše alokace je stanovena na 124 milionů korun. Čtyři stávající technologické oblasti budou doplněny o další, a tak na podporu mohou dosáhnout i inovační projekty z oblastí biotechnologií, pokročilých materiálů, zdravotnictví nebo bezpečnostních řešení. V těchto dnech Technologická inkubace představila také nový web na adrese www.technologickainkubace.org.

Czech Invest

Startuje největší tuzemský festival kosmických aktivit Czech Space Week

Poslední listopadový týden bude v Česku už šestým rokem patřit populárnímu festivalu Czech Space Week, který oslaví úspěchy českého kosmického průmyslu a nabídne unikátní prostor pro spolupráci firem i akademického sektoru. Kosmický týden, určený pro firmy, investory, startupy, studenty, děti a všechny ostatní fanoušky vesmíru, potrvá od 25. 11. do 2. 12. 2023. Akci pořádá Ministerstvo dopravy společně s agenturou CzechInvest, Hvězdárnou a planetáriem hl. m. Prahy - Planetum a dalšími partnery. Generálním partnerem akce se opět stala brněnská společnost TRL Space Systems.