Čas na registraci do startupové soutěže Creative Business Cup se krátí. Své projekty můžete přihlásit do 10. ledna 2024

|

Kreativní startupy mohou ještě v těchto dnech podávat přihlášky do národního kola soutěže Creative Business Cup, kterou pořádá agentura CzechInvest už po sedmé. Slavnostní večer, kdy se v soutěži mezi sebou utká 10 nejlepších startupů, bude letos v březnu hostit Liberec. Vítěz bude hájit národní barvy na globálním finále v Kodani.

„V minulém roce byla Praha označena za druhou nejkulturnější metropoli světa. Kreativitou se však může pyšnit celé Česko, které v sobě ukrývá mnoho zajímavých kreativních startupů. Ty mohou díky účasti v soutěži získat nejen cenné zkušenosti, zajímavé ceny, ale také zvýšit povědomí o svém produktu. Zároveň se může jednat i o první krok k propojení s projektem Technologická inkubace,“ uvedla Markéta Mentelová, ambasadorka Creative Business Cupu pro rok 2024 a ředitelka Creative Hub projektu Technologická inkubace.

Přihlašování kreativních startupů do soutěže bylo oficiálně spuštěno 15. listopadu, zájemci se mohou hlásit až do 10. ledna 2024, a to na stránkách agentury nebo na www.creativebusinesscup.cz. Ze všech přihlášek bude odbornou porotou vybráno deset finalistů, kteří se v březnu tohoto roku utkají o umístění v národním finále a také o cenu publika. Ta je každoročně udělována diváky soutěže.

Creative Business Cup je otevřen všem startupům z kreativního průmyslu, do kterého patří například design, móda, architektura, digitální hry, software, gastronomie, film, knihy, tisk či televize, rozhlas nebo hudba. Zásadním faktorem při hodnocení je lidský talent, kreativita a inovativnost.

Minulý ročník soutěže ovládl startup Nebesys, který se svým unikátním střešním systémem dokázal vybojovat první místo na českém finále a jako první český startup dokázal zvítězit i mezi světovou elitou.

Kontakt pro média:

David Hořínek

PR manažer a tiskový mluvčí

+420 724 591 667

[email protected]

Zdroj: www.czechinvest.org

Czech Invest

Začátkem února startuje Investiční akademie pro startupy

Jak se připravit na první investici, vyjednávání s investorem nebo ochrana duševního vlastnictví. Tyto a další témata čekají na účastníky Investiční akademie pro startupy, kterou pořádá agentura CzechInvest společně s s předními českými investory, venture kapitálovými právníky a experty. První ze série pěti workshopů, na které je stále možnost se přihlásit, začíná 7. února 2024.