Bertíci pomáhají dětem žít lépe
Charitativní program přináší unikátní příležitost, jak se může veřejnost prostřednictvím hlasování o projektech seznámit s činností i konkrétními příběhy organizací v regionu a podpořit vzdělávání a rozvoj dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí.
Celkem šestice projektů z Olomouckého kraje, kterou vybrali odborníci z Nadačního fondu Albert, se ucházela o přízeň zákazníků. Na základě jejich hlasování v sedmičce místních obchodů Albert pak fond rozdělil 240 tisíc korun. Podpořenými organizacemi jsou dětské domovy z Přerova, Olomouce, Prostějova, Hranic, Společnost podané ruce a Sdružení D.
„Díky finančnímu příspěvku můžeme dětem v našem dětském domově zajistit péči psychologa. Většinou s nimi pracuje individuálně, podle jejich aktuálních potřeb. Je pro ně nezávislým poradcem, který je vede ke správnému řešení problému a zdravému sebevědomí. Spolupracuje i s vychovateli a poskytuje jim zpětnou vazbu,“ vysvětlila Irena Adámková, zástupkyně ředitele prostějovského dětského domova.
Další projekt zase umožní dětem strávit část prázdnin na letních táborech společně s dětmi z běžných rodin. „Tento příspěvek jim pomůže překonat spoustu bariér, se kterými se musí běžně vypořádávat. Zažijí řadu dobrodružství, naleznou nová přátelství a odnesou si mnoho hezkých vzpomínek,“ popsal Luděk Doležel, ředitel přerovského dětského domova.
Bertík pomáhá 2025: Oceněné projekty v regionech Olomouckého kraje
Dětský domov Přerov – Zážitkové pobyty pro děti z dětského domova v Přerově
Děti si užijí prázdninový pobyt v přírodě, kde budou aktivně trávit svůj volný čas. Seznámí se s dalšími dětmi, naváží nová přátelství a potkají se s kamarády z předchozích pobytů, na které se mnohdy celý rok těší.
Dětský domov Šance, Olomouc – Vzdělávání dětí a zájmové aktivity
Projekt podporuje vzdělávání dětí a smysluplné trávení volného času. Pomáhá tak ke smělému vykročení do samostatného života. Podporované aktivity se dokonce v mnoha případech stávají přivýdělkem, a dokonce i zaměstnáním.
Dětský domov Prostějov – Chci si věřit VI.
Péče probíhá formou individuálních i skupinových psychoterapeutických sezení. Cílem je rozvoj osobností dětí, mezilidských vztahů, založených na komunikaci, zdravém sebevědomí, spolupráci a schopnosti sebereflexe.
Sdružení D, z. ú. – Pomoc ohroženým dětem prostřednictvím Dramaterapie – druhé pokračování
Pomocí drama-terapeutických aktivit se děti naučí lépe chápat své emoce, zpracovat svůj životní příběh a získat dovednosti pro zvládání rizikových situací v bezpečném prostředí, kde mohou sdílet svá trápení a uvolnit frustraci. Předchází tak i rizikovému chování.
Dětský domov Hranice – Neztratit se v životě
Projekt podporuje děti ve věku 9–20 let, zaměřuje se na jejich osobní rozvoj, vzdělávání a smysluplné trávení volného času. Pomáhá se zapojením do společnosti, zvyšováním sebevědomí a zvládáním emocí. Součástí je i psychologická pomoc dětem s traumatickými zkušenostmi.
Společnost Podané ruce o.p.s. – K novým obzorům s Bertíkem
Poznávací a aktivizační výlety včetně sportovních či kulturních akcí podporují děti z horších socioekonomických poměrů v rozvoji, rozšiřování rozhledu a pomáhají jim vyrovnat se se současným náročným obdobím. Takovéto akce jsou jim za běžných okolností takřka nedostupné.

Zdroj: www.albert.cz