Známky k mistrovství světa v zimním dvojboji

|

Česká pošta uvede 20. ledna do prodeje dvě nové příležitostné písmenové poštovní známky MS v biatlonu 2024 Nové Město na Moravě, pod jejichž výtvarným návrhem je podepsán Filip Heyduk. Nominále obou známek je zastoupeno písmenem „E“, které odpovídá ceně za obyčejnou zásilku do zahraničí do 50 g – evropské země dle Ceníku základních poštovních služeb v aktuálním znění – k datu vydání 44 Kč.

Mistrovství světa v Biatlonu 2024 se v Novém Městě na Moravě uskuteční ve dnech 5. – 18. února a bude to podruhé, kdy bude tamní biatlonové středisko (Vysočina Arena) mistrovství pořádat.

Známky vychází v soutisku a motivem první je biatlonistka při běhu na lyžích a na druhé je biatlonista při střelbě. Hlavním společným motivem jsou stylizované terče, které se na každé známce protínají, pokračují na sousedních známkách a vytvářejí tak souvislý pás. Biatlon je sportovní disciplína, kterou charakterizuje rychlost a přesnost. Obě dovednosti inspirovaly autora k výtvarné podobě známek.

Dva náměty obálek prvního dne vydání (FDC) vychází ze stylizace terčů a sportovci jsou zachyceni v průhledu kruhového rastru, jenž připomíná zásady střelců. Celou emisi vytiskla Tiskárna Hradištko, s. r. o., známky v soutisku po 200 000 kusech (400 000 známek) ofsetem a FDC digitálním tiskem po 2 300 kusech. Nové příležitostné písmenové poštovní známky si mohou zájemci zakoupit na přepážkách či v e-shopu na webových stránkách České pošty.

PODCAST

20240119 - Matyáš Vitík, tiskový mluvčí České pošty (m4a, 220kB)

Zdroj: www.ceskaposta.cz

Česká pošta

Překvapte svou lásku valentýnským razítkem

Tradiční valentýnské razítko na poště v Milostíně, které připravila Česká pošta pro všechny zamilované, bude letos možné získat už po dvaadvacáté. Abyste svou lásku překvapili, stačí odeslat valentýnku s údaji adresáta a poštovní známkou vloženou do obálky s další známkou na adresu: Pošta Milostín, 270 05. Pošta následně valentýnku orazítkuje a odešle zpět drahé polovičce. Alternativně lze razítko získat i přímo na poště v Milostíně. Letošní design razítka s motivem labutí ve tvaru srdce bude využíván během celého týdne před svátkem zamilovaných a jeho autorkou je výtvarnice Eva Bartošová.

Česká pošta

V obci Hvožďany byla otevřena 900. pobočka pošty Partner

Jubilejní 900. pobočka pošty Partner se dnes slavnostně otevřela v obci Hvožďany na Příbramsku ve Středočeském kraji. Pošta Partner bude disponovat jednou přepážkou a umožní občanům Hvožďan využívat všechny standardní balíkové i listovní služby. Umístěna je v nově zrekonstruované víceúčelové budově naproti obecního úřadu. Spolu se starostkou obce Markétou Balkovou a generálním ředitelem České pošty přestřihnul pásku také ministr vnitra Vít Rakušan. Od otevření první pošty Partner na Božím Daru letos uplyne 15 let a v úspěšném projektu Česká pošta chce pokračovat i nadále.

Česká pošta

Známka ke stovce Ďábla z Vinohrad

Klavírista sedící u pianina, o které se opírá revuální girl. Takový je motiv nové příležitostné poštovní známky Osobnosti: Jiří Šlitr, v nominální hodnotě 27 Kč, kterou Česká pošta uvede do prodeje ve středu 14. února. Autorem výtvarného návrhu je Jiří Suchý. Od narození Jiřího Šlitra v polovině února uplyne 100 let.