Vydavatelé nebudou na pošty dodávat noviny a časopisy

|

Česká pošta vzhledem k rostoucím nákladům na prodej tisku na svých pobočkách navrhla distributorům tisku změnu distribuce i způsobu prodeje. V průběhu jednání však bohužel nedošlo k dohodě mezi distributory a Českou poštou, proto Česká pošta musela vypovědět smlouvy, díky kterým si zákazníci mohli na poštách kupovat noviny a časopisy.

Od ledna 2024 tak na poštách nebudou vydavatelé prostřednictvím České pošty nabízet zákazníkům noviny ani časopisy. V současné době však pokračují jednání o novém nastavení spolupráce. Pokud dojde k dohodě, tisk by se opět mohl na vybraných poštách objevit koncem prvního kvartálu 2024. Klienti, kteří si až dosud kupovali noviny a časopisy hlavně na malých poštách na venkově, však o svůj tisk nepřijdou, pokud si včas u vydavatelů objednají předplatné konkrétních titulů s donáškou až domů.

PODCAST:

29. 12. 2023 - Matyáš Vitík, tiskový mluvčí České pošty (m4a, 248kB)

Zdroj: www.ceskaposta.cz

Česká pošta

Významný dřevorytec má svou známku

Marina Richterová je autorkou výtvarného návrhu nové příležitostné písmenové poštovní známky z edice Tradice české známkové tvorby: Zdeněk Mézl, kterou Česká pošta uvede do prodeje 20. ledna. Námětem „B“ známky je portrét tohoto výjimečného českého grafika.

Česká pošta

Známka ke 150. výročí narození hudebního lyrika

Příležitostná poštovní známka Josef Suk, kterou Česká pošta uvede do prodeje 20. ledna, rozšiřuje edici Osobnosti a jejím námětem je portrét skladatele, houslisty a pedagoga Josefa Suka staršího doplněný částí notového zápisu. Grafický návrh známky podepsal Zdeněk Netopil a její nominální hodnota je 31 korun. Od narození Josefa Suka staršího uplynulo 150 let.

Česká pošta

Výběrové řízení na generálního ředitele České pošty vyhrál Miroslav Štěpán

Do výběrového řízení na generálního ředitele České pošty se přihlásili čtyři kandidáti. Ministr vnitra Vít Rakušan na základě doporučení výběrové komise vybral nejúspěšnějšího kandidáta. Tím je Miroslav Štěpán, který byl v posledním roce pověřený vedením České pošty. Nominaci předloží ministr vnitra ještě vládnímu Výboru pro personální nominace.