Výběrové řízení na generálního ředitele České pošty vyhrál Miroslav Štěpán

|

Do výběrového řízení na generálního ředitele České pošty se přihlásili čtyři kandidáti. Ministr vnitra Vít Rakušan na základě doporučení výběrové komise vybral nejúspěšnějšího kandidáta. Tím je Miroslav Štěpán, který byl v posledním roce pověřený vedením České pošty. Nominaci předloží ministr vnitra ještě vládnímu Výboru pro personální nominace.

Otevřené výběrové řízení na pozici generálního ředitele České pošty vyhlásilo Ministerstvo vnitra 8. listopadu 2023, uzávěrka byla stanovena na 22. prosince. Pětičlenná výběrová komise posuzovala přihlášky čtyř zájemců. Po důkladném vyhodnocení předložených podkladů a na základě osobních pohovorů sestavila pořadí úspěšnosti kandidátů. Nejlépe byl hodnocen právě Miroslav Štěpán.

Ministr vnitra se podrobně seznámil s výsledkem výběrového řízení, souhlasil s názorem výběrové komise ohledně pořadí kandidátů a vybral k nominaci na generálního ředitele České pošty nejúspěšnějšího kandidáta, kterým je Miroslav Štěpán.

„Transformace České pošty je jedním z důležitých kroků vlády a kvalitní generální ředitel je pro její úspěšný průběh zcela zásadní. Věřím, že Miroslav Štěpán jako schopný manažer transformaci dotáhne úspěšně do konce,“ uvedl Vít Rakušan. Nominaci musí podle nominačního zákona projednat vládní Výbor pro personální nominace, ministr vnitra mu proto předložil svoji nominaci k doporučení.

Ing. Miroslav Štěpán má ekonomicky zaměřené vysokoškolské vzdělání. Do státního podniku Česká pošta nastoupil v roce 2008, ve vrcholném vedení působil od roku 2018, konkrétně jako ředitel pobočkové sítě, ředitel divize státní poštovní služby a v posledním roce jako pověřený zástupce generálního ředitele.

Adam Rözler

odbor komunikace Ministerstva vnitra

Zdroj: www.ceskaposta.cz

Česká pošta

Známky k mistrovství světa v zimním dvojboji

Česká pošta uvede 20. ledna do prodeje dvě nové příležitostné písmenové poštovní známky MS v biatlonu 2024 Nové Město na Moravě, pod jejichž výtvarným návrhem je podepsán Filip Heyduk. Nominále obou známek je zastoupeno písmenem „E“, které odpovídá ceně za obyčejnou zásilku do zahraničí do 50 g – evropské země dle Ceníku základních poštovních služeb v aktuálním znění – k datu vydání 44 Kč.

Česká pošta

Překvapte svou lásku valentýnským razítkem

Tradiční valentýnské razítko na poště v Milostíně, které připravila Česká pošta pro všechny zamilované, bude letos možné získat už po dvaadvacáté. Abyste svou lásku překvapili, stačí odeslat valentýnku s údaji adresáta a poštovní známkou vloženou do obálky s další známkou na adresu: Pošta Milostín, 270 05. Pošta následně valentýnku orazítkuje a odešle zpět drahé polovičce. Alternativně lze razítko získat i přímo na poště v Milostíně. Letošní design razítka s motivem labutí ve tvaru srdce bude využíván během celého týdne před svátkem zamilovaných a jeho autorkou je výtvarnice Eva Bartošová.

Česká pošta

V obci Hvožďany byla otevřena 900. pobočka pošty Partner

Jubilejní 900. pobočka pošty Partner se dnes slavnostně otevřela v obci Hvožďany na Příbramsku ve Středočeském kraji. Pošta Partner bude disponovat jednou přepážkou a umožní občanům Hvožďan využívat všechny standardní balíkové i listovní služby. Umístěna je v nově zrekonstruované víceúčelové budově naproti obecního úřadu. Spolu se starostkou obce Markétou Balkovou a generálním ředitelem České pošty přestřihnul pásku také ministr vnitra Vít Rakušan. Od otevření první pošty Partner na Božím Daru letos uplyne 15 let a v úspěšném projektu Česká pošta chce pokračovat i nadále.