Vánoční jarmark opět nabízí originální produkty od studentů i z chráněných dílen

|

Ve vestibulu Škodova paláce v Jungmannově ulici byl dnes ráno za účasti náměstkyně primátora hl. m. Prahy pro oblast sociálních věcí Alexandry Udženije slavnostně zahájen Vánoční jarmark. Akce, která má dobročinný charakter, se koná za podpory ředitele Magistrátu hl. m. Prahy Martina Kubelky a lidé mohou jarmark navštívit 13. a 14. prosince 2023.

„Jsem moc ráda, že Praha nabízí prostor pro prezentaci i prodej výrobků neziskovým organizacím, chráněným dílnám a našim příspěvkovým organizacím, jejichž stánky můžete navštívit a nakoupit si jejich výrobky jak tady ve Škodově paláci, tak i na Mariánském náměstí. Vánoce jsou o naději, dobrých skutcích a sounáležitosti, a proto doufám, že si sem najde cestu co nejvíce lidí. Nákupem těchto vánočních dárků totiž udělají radost hned dvakrát. A v neposlední řadě dají také naději lidem s postižením, že jejich konání má smysl,“ říká náměstkyně primátora hl. m. Prahy pro sociální oblast a zdravotnictví Alexandra Udženija.

Pražané i návštěvníci hlavního města mají opět příležitost si užít atmosféru originálního vánočního tržiště, udělat radost sobě či svým blízkým a podpořit dobrou věc. Vánoční jarmark ve Škodově paláci má otevřené své brány ve středu a ve čtvrtek 13. a 14. prosince, a to v době od 8:30 do 15:30 hodin.

„Osobně mě velice těší, že tento prostor se každoročně stal nejen pro naše zaměstnance, ale i veřejnost, vítaným místem, kam si chodí nakoupit různé vánoční předměty. Navíc nákupem těchto výrobků pomohou lidé dobré věci, jelikož mnohé z nich vznikly například v chráněných dílnách, jiné zase pochází od studentů pražských středních odborných škol a učilišť. Věřím, že si zde najde každý přesně to, co hledá, ať už se bude jednat o vánoční dekorace, nebo například dobrou kávu,“ doplňuje ředitel Magistrátu hl. m. Prahy Martin Kubelka.

Také letos jsou v nabídce výrobky, jejichž autory jsou studenti pražských učilišť a středních odborných škol, další vznikly v chráněných dílnách a pořídit je zde možné i bioprodukty. Více informací k Vánočnímu jarmarku ve Škodově paláci je k dispozici na: Vánoční jarmark.

Hlavní město zároveň pořádá Vánoční trhy s doprovodným kulturním programem na Mariánském náměstí, které jsou otevřeny každý den až do 6. ledna 2024.

Zdroj: www.praha.eu

Praha

Lidé v Primátorské adventní sbírce darovali téměř dvě tuny potravin a drogerie

V tradiční Primátorské adventní sbírce se letos vybralo celkem 1 982 kg potravin a drogerie, což je téměř o půl tuny více než v minulé adventní sbírce. Připravila ji Praha ve spolupráci s Potravinovou bankou pro Prahu a Středočeský kraj a uskutečnila se ve čtvrtek 14. prosince 2023 na Mariánském náměstí. Velké poděkování patří všem, kteří do sbírky přispěli.