V obci Hvožďany byla otevřena 900. pobočka pošty Partner

|

Jubilejní 900. pobočka pošty Partner se dnes slavnostně otevřela v obci Hvožďany na Příbramsku ve Středočeském kraji. Pošta Partner bude disponovat jednou přepážkou a umožní občanům Hvožďan využívat všechny standardní balíkové i listovní služby. Umístěna je v nově zrekonstruované víceúčelové budově naproti obecního úřadu. Spolu se starostkou obce Markétou Balkovou a generálním ředitelem České pošty přestřihnul pásku také ministr vnitra Vít Rakušan. Od otevření první pošty Partner na Božím Daru letos uplyne 15 let a v úspěšném projektu Česká pošta chce pokračovat i nadále.

Pošty partner jsou plnohodnotné pobočky pošty provozované smluvním partnerem České pošty. Mezi provozovateli figurují obce, fyzické i právnické osoby. Mimo tento projekt fungují ještě pošty Partner Plus, které nespadají do legislativního počtu tzv. povinných pošt (který stanovuje ČTÚ prostřednictvím poštovní licence) a jejich provoz je hrazen provozovatelem. Vedle kamenných poboček nabízejí poštovní služby také mobilní pobočky České pošty.

„Pobočky České pošty musí sloužit jako co nejdostupnější kontaktní místa, která lidem kromě základních poštovních služeb nově nabídnou i další služby veřejné správy a usnadní jim tak komunikaci se státem. Rozvoj Pošty Partner je pro poštu skvělý způsob, jak se rozšiřovat do dalších míst po celé republice,“ řekl ministr vnitra Vít Rakušan.

„Rádi bychom v brzké době posílili portfolio našich služeb a také chceme jít cestou dalšího rozšiřování sítě pošt Partner. Jejich podíl v pobočkové síti by mohl v budoucnu dosáhnout až 50 %. Jsem proto rád, že dnes můžeme společně otevřít už 900. poštu Partner v České republice,“ uvedl Miroslav Štěpán, generální ředitel České pošty a dodal: „Pošty Partner jsou standardní poskytovatelé poštovních služeb u nás i ve světě. Tato nová pobočka umožní občanům rychlý a pohodlný přístup ke službám České pošty a zároveň přispěje ke kvalitě života v této obci.“

Starostka Hvožďan Markéta Balková dodala: „Pošta Partner navazuje na dlouholetou tradici působení státní pošty v naší obci, která se psala od konce devatenáctého století. Otevření této pobočky umožní zachování poštovních služeb pro naše občany i v budoucnu. Přiznám se, že zpočátku jsem byla k projektu víceméně skeptická. Dnes však můžu říct, že provozování pošty Partner v režii obce bereme jako výzvu a věřím, že nová pobočka bude místem, kde se občané setkávají a nacházejí potřebné služby na jednom místě. V současnosti nás čeká období rozjezdu pobočky. Pevně doufám, že zkušenosti nás jako provozovatele a občanů jako klientů budou jenom pozitivní a budeme moci Všem, kteří o zapojení do pošty Partner uvažují, projekt vřele doporučit.“

Kromě Hvožďan bude v průběhu února zprovozněno ještě dalších 12 poboček pošty Partner, a to v obcích Úněšov, Chyše, Verušičky, Brantice, Krasov, Hostim, Trnová, Jívová, Vrané nad Vltavou, Osov, Kosova Hora a Brniště. Česká pošta provozuje po celé České republice 2900 poboček, z toho již 900 z nich funguje ve formě pošt Partner.

PODCAST:

8. 2. 2024 - Matyáš Vitík, tiskový mluvčí České pošty (m4a, 165kB)

Zdroj: www.ceskaposta.cz

Česká pošta

Známka ke stovce Ďábla z Vinohrad

Klavírista sedící u pianina, o které se opírá revuální girl. Takový je motiv nové příležitostné poštovní známky Osobnosti: Jiří Šlitr, v nominální hodnotě 27 Kč, kterou Česká pošta uvede do prodeje ve středu 14. února. Autorem výtvarného návrhu je Jiří Suchý. Od narození Jiřího Šlitra v polovině února uplyne 100 let.

Česká pošta

Aršík s Mou vlastí ke Smetanově výročí

Ve středu 14. února Česká pošta uvede do prodeje příležitostný písmenový poštovní aršík Díla Bedřicha Smetany, na jehož třech známkách s nominální hodnotou zastoupenou písmeny „A“, „E“ a „Z“ jsou motivy krajin znázorněny skladby cyklu Má vlast. Pod výtvarný návrh aršíku se podepsala Renáta Fučíková a rytinu obálky prvního dne vydání připravil Václav Fajt. Od narození významného českého skladatele období romantismu na začátku března uplyne 200 let.

Česká pošta

Česká pošta stabilizovala své provozní financování na rok 2024

Česká pošta prochází v letošním roce transformací, jejímž cílem je dlouhodobá stabilizace jejího hospodaření, oddělení komerčních a veřejnoprávních služeb a posílení její role jako kontaktního místa mezi občanem a státem. Díky důslednému krizovému řízení se již loni podařilo podstatně snížit očekávanou ztrátu pošty pod 800 milionů korun a stabilizovat provozní financování pro rok 2024. O prostředky na financování transformačních aktivit bude Česká pošta žádat vládu na základě jasné specifikace jednotlivých aktivit. Ke stabilizaci provozního financování přispěly i potvrzené úvěrové rámce od předních českých bank.