V celostátní soutěži Pečovatel/ka roku 2023 byla oceněna pracovnice z Domova pro seniory Chodov

|

Při příležitosti konání 11. ročníku Národní ceny sociálních služeb - Pečovatel/ka roku 2023 bylo v několika kategoriích oceněno celkem 19 pracovníků. Mezi těmi, kteří uspěli, byla také pečovatelka Petra Baier z Domova pro seniory Chodov. Slavnostního vyhlášení na Novoměstské radnici v Praze se zúčastnila první dáma České republiky Eva Pavlová i náměstkyně primátora hl. m. Prahy pro oblast sociálních věcí a zdravotnictví Alexandra Udženija.

Akci, při které byli oceněni pracovníci a pracovnice působící ve všech druzích sociálních služeb za rok 2023, pořádá Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a Diakonie ČCE. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo v úterý 30. ledna 2024 na Novoměstské radnici na Karlově náměstí v Praze 2.

„Jsem moc hrdá na to, že nejlepší pečovatelka roku pracuje právě v našem domově pro seniory. Paní Petře Baier patří naše velká gratulace a díky za její péči o ty nejstarší z nás. Poděkování a úcta patří ale každému, kdo si vybral tuto krásnou, ale nelehkou profesi. Pečovatelé svou obětavostí, laskavostí a empatií pomáhají potřebným a jejich blízkým překonávat i ty nejnáročnější životní situace. Přitom na to, jak je poslání těch, kteří pracují v sociálních službách důležité se, bohužel, často zapomíná. Proto vítám každou příležitost, kdy jim můžeme poděkovat a projevit jim náš respekt,“ říká náměstkyně primátora pro sociální oblast a zdravotnictví Alexandra Udženija.

Na jednotlivá ocenění mohou být každoročně navrženi mimořádně kvalitně pracující, obětaví a zodpovědní pracovníci a pracovnice sociálních služeb. Porota složená z odborníků pak vybere vítěze v kategoriích Sociální pracovník, Terénní služba, Pobytová služba a Manažer sociálních služeb.

Právě v kategorii Pobytová služba uspěla v letošním roce Petra Baier z Domova pro seniory Chodov. Jako pečovatelka začala bez předchozích zkušeností s péčí o seniory. Během dvou let se však vypracovala v koordinátorku péče na jednom z pater domova pro seniory. Citlivě vede nové pečovatelky i celý tým. Umí získat důvěru klientů a pracovat s jejich blízkými tak, aby vztah mezi klienty, jejich rodinami a pečujícím personálem byl přinejmenším konstruktivní a v lepším případě důvěrný.

Zdroj: www.praha.eu

Praha

Kobka 1 na Smíchovské náplavce hledá nového nájemce. Zájemci se mohou zúčastnit výběrového řízení

Po delší době se znovu nabízí možnost provozovat svůj podnik na unikátním místě poblíž vltavského břehu. Městská společnost TRADE CENTRE PRAHA (TCP) spravující pražské náplavky vyhlásila otevřené výběrové řízení na pronájem kobky číslo 1 na Smíchovské náplavce. Po téměř čtyřech letech je to poprvé, co mají zájemci znovu možnost ucházet se o atraktivní prostor v nábřežní zdi. Cílem výběrového řízení je atmosféru v lokalitě poblíž Palackého mostu kulturně a společensky oživit. Nabídky je možné zasílat až do 4. března 2024, s vítězným nájemcem bude podepsána smlouva na dobu neurčitou.

Praha

Hlavní město podpoří integraci Ukrajinců v metropoli dalšími 20 miliony korun

Rada hl. m. Prahy na pondělním zasedání schválila vyhlášení Programu podpory aktivit integrace cizinců na území hl. m. Prahy pro rok 2024 - 2. kolo – Ukrajina. Celkově je v programu alokováno 20 milionů korun, o které mohou žádat neziskové organizace a další subjekty. Program má za cíl podpořit sociální oblast, bydlení, terénní služby nebo například zvyšování informovanosti.