Útulky pro opuštěná zvířata potřebují zajištění veterinární péče. Městská policie vypíše veřejnou zakázku

|

Hlavní město poptává zajištění veterinární péče pro dva útulky pro opuštěná zvířata. Pražští radní v pondělí odsouhlasili záměr veřejné zakázky na zajištění veterinární péče v útulcích, které má ve správě Městská policie hl. m. Prahy. Zapotřebí je postarat se o tři tisíce zvířat ročně.

Jedná se o zajištění veterinární péče pro dva útulky na čtyři roky pro potřeby Městské policie hl. m. Prahy. Zapotřebí je ošetřit přibližně 3 000 zvířat ročně, z toho na 1 600 psů, 1 100 koček a 300 ostatních zvířat zájmových chovů, včetně hospodářských zvířat. Kromě provádění laboratorních vyšetření se zakázka týká zajištění veterinárních léčivých přípravků, veterinárních diet, veterinárních doplňků krmiva, zdravotnického materiálu a veterinárních dezinfekčních prostředků.

Připraven je finanční limit 9 200 000 Kč bez DPH, nejdéle však na dobu 4 let. „Hlavní město se pochopitelně v první řadě stará o obyvatele Prahy, nicméně nepřehlížíme ani péči o zvířata. Věřím, že vypsaná zakázka přinese zlepšení stavu i v této oblasti,“ říká primátor Prahy Bohuslav Svoboda.

„V psím útulku v Troji i v kočičím útulku v Dolních Měcholupech se během roku ocitají zvířata, která potřebují často i náročnou veterinární péči, ať už jde o léčbu zranění jako jsou různé zlomeniny, způsobené například srážkou s autem, ale i třeba zranění způsobená v důsledku týrání, kterého se na nich dopustili jejich majitelé. V letošním roce jsme do útulku přijali například psa s vážnými bodnými a řeznými zraněními. Ty mu způsobil jeho majitel, který si na psovi takto vyléval svoje životní frustrace. Vysoce kvalitní veterinární péče, moderní způsoby léčby a odbornost veterinárních lékařů, kteří se starají o zvířata v našich útulcích, je pro nás velmi důležitá. Záleží nám na každém zvířeti, které se v našich útulcích ocitne a chceme, aby mělo tu nejlepší možnou veterinární péči,“ říká Jiří Pospíšil, náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblasti kultury, cestovního ruchu, památkové péče, výstavnictví a péče o zvířata (animal welfare).

Zdroj: www.praha.eu

Praha

Praha podá žádost o poskytnutí dotace na pořízení telematických systémů, které pomohou zlepšit plynulost dopravy a snižovat nehodovost

Rada hl. m. Prahy na dnešním jednání schválila předložení žádosti o podporu z Operačního programu Doprava 2021-2027 na projekt Mobilní systém liniového řízení a provozních dopravních informací. Jeho smyslem je postupně vybavovat silniční infrastrukturu v Praze vhodnými prvky inteligentních dopravních systémů, které pomohou zlepšit řízení dopravního provozu nejen při mimořádných situacích a také informovat řidiče o aktuálních dopravních omezeních, což povede ke zvýšení plynulosti a bezpečnosti.

Praha

Pravidelná zkouška sirén

Ve středu 6. prosince 2023 se uskuteční na celém území České republiky pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění. Ve 12:00 hodin se rozezní sirény, které budou vysílat zkušební nepřerušovaný tón po dobu 140 vteřin. Na území hlavního města Prahy budou před polednem na zkoušku lidé upozorněni prostřednictvím elektronických „mluvících“ sirén. Informace zazní v českém a anglickém jazyce.

Praha

Praha získá dotace na projekty spojené s podporou uprchlíků z Ukrajiny

Radní hl. m. Prahy dnes odsouhlasili přijetí dotací na projekty FAST-CARE městské části hl. m. Prahy a FAST-CARE hlavní město Praha, které budou financované Ministerstvem pro místní rozvoj ČR v rámci výzvy číslo 106 Integrovaného regionálního operačního programu: Podpora uprchlíků z Ukrajiny. Praze a městským částem tak budou profinancovány výdaje, které vynaložily na řešení aktuální uprchlické krize. Přijetí dotací musí ještě schválit Zastupitelstvo hl. m. Prahy.