Toyota v září přepsala historii: Poprvé byla v ČR druhá v prodejích osobních vozů

|

Automobilka Toyota v září přepsala historické tabulky a poprvé se na českém trhu osobních aut umístila v prodejních statistikách na druhém místě. Celkem japonská značka registrovala v devátém měsíci 1817 nových vozů včetně užitkových, což představuje meziroční nárůst o 109 procent.

O rekordní výsledek se výrazně zasloužil model Corolla s 237 prodanými vozy, RAV4 s 239 registracemi a Yaris Cross s 231 kusy. Za prvních devět měsíců letošního roku Toyota zvýšila prodej o 46 procent na 14 695 nově zaregistrovaných vozů, což již nyní přesahuje celkový počet registrací za rok 2022 (13 728). Upevnila si tak dlouhodobé celkové čtvrté místo.

Toyota letos slaví 30 let působení na českém trhu. Za tu dobu prodala více než 150 000 nových vozů a bezmála 46 000 hybridních vozů. Podíl hybridů na celkových prodejích tak za celou dobu tvoří 31 procent. V posledních letech dosahuje tento podíl v prodejích Toyoty 70 procent osobních vozů a u značky Lexus dokonce přes 90 procent.

„Naše rostoucí prodeje jdou ruku v ruce s dlouhodobým zvýšeným zájmem českých zákazníků o hybridy coby aktuálně nejpopulárnější variantě alternativních ekologických pohonů. Pojmy hybrid a Toyota se již staly v podstatě synonymy. Za necelou dekádu se prodeje hybridů každoročně zdvojnásobují," říká Martin Peleška, generální ředitel Toyota a Lexus ČR.

Toyota začala vozy s hybridním pohonem nabízet na českém trhu v roce 2007. Prvními v Česku prodávanými modely byly Lexus LS, GS a RX a samozřejmě také první hybridní model světa, Toyota Prius. Hned v prvním roce uzavřelo české zastoupení smlouvy na 53 hybridních vozů, z toho 40 bylo značky Lexus.

Prvním v Česku uvedeným plug-in hybridním modelem byl opět Prius, který se začal prodávat v roce 2012. Následovala ho Toyota RAV4 plug-in v roce 2020 a v letech 2021 a 2022 další prémiová SUV, Lexus NX a RX. Toyota RAV4 je dosud nejprodávanějším plug-inem za obě značky. Dosud si ji s tímto pohonem objednalo 640 zákazníků.

V Česku se již prodalo 23 vozů Toyota Mirai na vodíkové palivové články. Vodíková auta už mohou tankovat v Praze na Barrandově a nově rovněž v Litvínově.

Zdroj: www.toyotanews.eu

Toyota

Bezpečně na silnicích: Před zimou je třeba přezout a zkontrolovat auto

Měnit letní pneumatiky za zimní je nejen zákonná povinnost, ale má to i velký praktický smysl. Na sněhu totiž auto na letních gumách potřebuje k brzdění až dvojnásobnou brzdnou dráhu. A naopak, když je venku více než 15 stupňů, brzdí zimní pneumatiky pomaleji. Proto je třeba vlastnit dvě sady kvalitních pneumatik a jakmile se změní počasí, je čas přezout.

Toyota

Toyota Corolla pro modelový rok 2024: s novými technologiemi a hybridem páté generace

Toyota Corolla pro modelový rok 2024 nabídne několik zcela nových technologií. Bude mezi nimi například praktický digitální klíč pro otevírání vozu pomocí chytrého telefonu nebo systém regulace kvality ovzduší nanoe-X se schopností potlačovat šíření virů, bakterií, alergenů a nepříjemných pachů v kabině vozidla. Zákazníci se mohou těšit i na nové odstíny karoserie včetně módní zelené metalízy Super Green.

Toyota

Nový Hilux GR SPORT II: Nejlepší ovladatelnost v historii

Nové provedení Toyoty Hilux GR SPORT II dosahuje vylepšené úrovně jízdních schopností a pohodlí s impozantním vzhledem. Díky širšímu rozchodu kol a vylepšenému naladění podvozku je tento model nejlépe ovladatelný za celou svou historii. K prodejcům dorazí v druhé polovině roku 2024.