Toyota··4 min

Toyota představila další vývoj konceptu sportovního vozu FT-Se

Toyota představuje bezemisní dvoumístný koncept čistého elektromobilu FT-Se, který je atraktivní představou možné budoucnosti vysoce výkonných sportovních vozů.

Koncept FT-Se, do nějž se promítají bohaté zkušenosti týmu TOYOTA GAZOO Racing v rámci snahy vyrábět automobily prostřednictvím účasti v motoristickém sportu, je vizí dalšího vývoje.

Toyota FT-Se (‚Future Toyota Sports electric‘) je konceptem vysoce výkonného vozu v klimaticky neutrální éře. Pyšní se podmanivě elegantní a hladkou siluetou, typickou pro čistokrevné dvoumístné sportovní vozy, pod níž se ukrývá nová generace čistého elektrického pohonu.

Kompaktní výška pouhých 1220 mm dává vzpomenout na klasické sportovní vozy minulosti, zatímco šířka 1895 mm propůjčuje konceptu rozhodný postoj, k němuž přispívá nejmodernější design přídě v kombinaci hladkých křivek a agresivních linek. Elegantní silueta o délce 4380 mm poutá pozornost aerodynamickými liniemi, výraznými lichoběžníkovitými tvary a nepřehlédnutelným zadním spoilerem.

Kokpit příští generace nabízí intuitivní ovládání a ještě více pohlcující požitek z jízdy díky nízkému profilu přístrojového panelu ve prospěch co nejlepšího výhledu z vozidla. Nově řešené vycpávky chrání kolena řidiče a spolujezdce před otlaky vlivem vysokých sil příčného zrychlení, ať již za jízdy na běžných silnicích, nebo v přirozeném teritoriu FT-Se, kterým jsou závodní okruhy.

Díky pokroku v oblasti elektrifikace a inteligentních technologií mohla Toyota navázat na směr naznačený již v roce 2021, kdy byl odhalen první sportovní koncept v rámci firemní vize bateriového elektromobilu. Vyšší stabilita, lepší ovládání a aerodynamické vlastnosti jdou ruku v ruce s odezvou a ničím neředěnou radostí z vysoce výkonného elektrického pohonu nové generace.

Důležitým aspektem jsou nejnovější baterie s nízkou výškou a vysokou hustotou energie, díky nimž FT-Se posouvá stávající hranice jízdních schopností. Tyto technologie v kombinaci se zmenšováním rozměrů a snižováním hmotnosti komponent (včetně elektromotoru, převodovky a jednotky klimatizace) otevírají nové možnosti ve zlepšování typických vlastností sportovních vozů, jako například stability v zatáčkách, agilního ovládání a sebejistého brzdění.

FT-Se díky své koncepci umožňuje další vývoj prostřednictvím softwarových aktualizací a dalších řešení, která mají odrážet řidičův životní styl a individuální hodnoty prostřednictvím přizpůsobování a praktických funkcí pro hladké ovládání. Toyota je přesvědčena, že mobilita budoucnosti nebude spočívat v pouhém poskytování fyzických dopravních prostředků, které se mají stát lifestylovým partnerem. Koncept FT-Se je vizí toho, jak by se čistě elektrické sportovní vozy mohly stát zcela jedinečným vozidlem schopným rozproudit krev v žilách a vypěstovat dlouhodobé emocionální spojení.

Koncept FT-Se Toyota poprvé prezentovala v Tokiu na Japonské přehlídce mobility 2023 (od 26. října do 5. listopadu) společně s konceptem čistě elektrického SUV nové generace s označením FT-3e. Obě vozidla jsou reprezentanty budoucnosti proměněné elektrifikací a inteligencí, která jde nad rámec poskytování fyzických dopravních prostředků a zkoumá nové hodnoty a zkušenosti.

Zdroj: www.toyotanews.eu

Zadavatel
Toyota

Toyota

Toyota je japonská automobilka, kterou založil v roce 1937 Kičiro Tojoda. Je největším výrobcem automobilů na světě a vyrábí jak osobní automobily, tak dodávky, nákladní auta, motory, autobusy, roboty a jiné. Je to zároveň osmá největší společnost světa. Firma sídlí ve městě Tojota v prefektuře Aiči. Pod křídla společnosti spadají i poměrně mladé automobilky Lexus a Scion

Další články od Toyota

Toyota dodala 35 hybridních Yarisů české firmě ACCOM
Toyota

Toyota dodala 35 hybridních Yarisů české firmě ACCOM

Toyota dodala 35 vozů Yaris hybrid společnosti ACCOM, která se zabývá výrobou a distribucí mléčných výrobků. Vozy dodané jednorázově firmou Autobond byly pořízeny na operativní leasing.
První vodíkové Toyoty Hilux se už testují na silnicích
Toyota

První vodíkové Toyoty Hilux se už testují na silnicích

Britské zastoupení automobilky Toyota ve svém závodu v anglickém hrabství Derbyshire už vyrobilo celkem 10 prototypů modelu Hilux poháněných palivovými články. Pět vozidel v současnosti absolvuje přísné provozní zkoušky na bezpečnost, jízdní schopnosti, funkčnost a odolnost včetně shromažďování údajů z testovacích jízd za reálných provozních podmínek.
Toyota RAV4: 30 let kultovního průkopníka
Toyota

Toyota RAV4: 30 let kultovního průkopníka

Toyota RAV4 slaví již tři desetiletí existence od doby, kdy proměnila automobilový trh, aby si postupně vydobyla postavení kultovního modelu SUV, jenž přichází se stále novými technologiemi a dokáže předvídat očekávání zákazníků.
Největším hitem Toyota Víkendu byl Yaris Cross
Toyota

Největším hitem Toyota Víkendu byl Yaris Cross

Největším hitem uplynulého akčního víkendu v dealerské síti Toyota byl Yaris Cross následovaný RAV4. Zákazníci během Toyota Víkendu uzavřeli celkem 314 smluv, z toho na Yaris Cross bylo 61 kontraktů a na RAV4 35 smluv. Dalšími nejvíce poptávanými modely byly Yaris a modely Corolla.
Nová Toyota Camry startuje v akční nabídce pod milionem korun
Toyota

Nová Toyota Camry startuje v akční nabídce pod milionem korun

Na český trh přichází nová Toyota Camry s nejmodernějším hybridním pohonem, vylepšenými jízdními vlastnostmi a rozšířenou výbavou. Cena modelu pro rok 2024 začíná v rámci akční nabídky na méně než jednom milionu korun. Se slevou 121 000 Kč na 999 000 Kč je možné získat novou Camry s bohatou výbavou Comfort.
Toyota Víkend láká na výhodné ceny modelů, včetně novinek Yaris a Yaris Cross
Toyota

Toyota Víkend láká na výhodné ceny modelů, včetně novinek Yaris a Yaris Cross

Během Toyota Víkendu mohou zákazníci výrazně ušetřit při nákupu prakticky jakéhokoli modelu, který je aktuálně na trhu – od nejmenšího vozu Aygo X až po největší Highlander nebo jakýkoli užitkový vůz. Hlavní hvězdou Toyota Víkendu však budou modernizované modely Yaris a Yaris Cross.
Toyota pokračuje v růstu, je druhá na trhu osobních vozů
Toyota

Toyota pokračuje v růstu, je druhá na trhu osobních vozů

České zastoupení automobilky Toyota zvýšilo za první čtyři měsíce prodeje o 19 procent na 7729 osobních a lehkých užitkových vozů, a drží tak celkově druhé místo na trhu. V samotném dubnu pak rostla o 52 procent oproti stejnému období loňského roku, a potvrdila tak svou stříbrnou pozici, a to i v osobních vozech, kde rostla dokonce o 53 procent.
Toyota je opět partnerem festivalu Rock for People, poprvé zde vytvoří unikátní zónu s Drink & Drive barem
Toyota

Toyota je opět partnerem festivalu Rock for People, poprvé zde vytvoří unikátní zónu s Drink & Drive barem

Hlavním partnerem pro mobilitu festivalu Rock for People je i v letošním roce české zastoupení automobilky Toyota. Pro festival poskytne flotilu 20 nízkoemisních vozů včetně bateriových elektromobilů a vodíkové Toyoty Mirai. Budou sloužit pro zázemí festivalu i dopravu kapel a hostů. Světovou premiérou bude rozsáhlá zážitková zóna s Drink & Drive barem, která ve spolupráci s Toyotou nabídne nealkoholické koktejly po celou dobu festivalu.
Toyota Autobond otevírá v Ostravě nový showroom
Toyota

Toyota Autobond otevírá v Ostravě nový showroom

Síť dealerství Toyota v Česku se letos dále rozšiřuje. V polovině května se otevírá v Ostravě-Svinov zcela nový reprezentativní showroom. Společnost Autobond jej v Opavské ulici vybudovala přestavbou centra jiné značky.
Toyota Domanský otevřela nový showroom v Praze
Toyota

Toyota Domanský otevřela nový showroom v Praze

Značka Toyota otevřela v dubnu v pražských Stodůlkách specializované centrum pro prodej firemním zákazníkům. Showroom společnosti Domanský na ploše 450 m² je umístěný v ulici Tlumačovská 1298.