Toyota GR Yaris s Tomášem Engem bude zaváděcím vozem Středoevropské rallye

|

Sportovní model Toyota GR Yaris od společnosti HS Automobil bude nultým vozem na nadcházející Středoevropské Rallye, která se bude konat ve dnech 26. až 29. října ve třech zemích včetně České republiky. Auto, jehož úkolem je projet celou trať jako zaváděcí vůz, bude řídit zkušený závodní jezdec Tomáš Enge.

Pro české fanoušky budou důležité zejména čtvrtek a pátek, kdy se závod pojede na českém území. Toyota GR Yaris vždy projede trať etapy jako poslední kontrola před prvními závodními speciály, ve kterých budou za volantem největší současné hvězdy WRC. Za tým Toyota Gazoo Racing se na start postaví Sébastien Ogier, Elfyn Evans a Kalle Rovanperä.

„Pro náš GR Yaris je velká čest, že se může zhostit úkolu nultého vozu. Jde o vůz, který je součástí nově vzniklého Yaris Cupu v rámci českého seriálu rallye. Tentokrát uvede ty největší světové hvězdy," říká Jaroslav Havlík, jednatel společnosti HS Automobil.

Toyota GR Yaris v sobě nezapře rallyeové kořeny svou ovladatelností a naladěním podvozku. O dostatečný výkon se stará přeplňovaný tříválec o objemu 1,6 litru a výkonu 300 koní. Zaváděcí vůz ve vlastnictví jihlavské společnosti HS Automobil bude mimo jiné obrandovaný značkou Kinto, která na českém trhu nabízí operativní leasing Kinto One.

Zdroj: www.toyotanews.eu

Toyota

V Česku se pojede Středoevropská rallye, Toyota se už připravuje

Soutěžní tým TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team se připravuje na zbrusu nový podnik, Středoevropskou rallye, která se pojede v České republice, v Německu a Rakousku 26. až 29. října. Start bude u Pražského hradu a součástí programu bude i ukázka továrního speciálu Toyota Hilux GR T1 pilota Tomáše Ouředníčka v pražské Chuchli.

Toyota

Toyota v Japonsku odhalila inteligentní elektromobily a široce využitelné vozy

Toyota na Japonské přehlídce mobility odhalila několik zbrusu nových bateriových koncepčních modelů nabitých novými technologiemi s velmi širokým využitím. Byly mezi nimi koncepty bateriových elektromobilů, SUV s označením FT-3e a sportovní vůz FT-Se, koncepční model KAYOIBAKO umožňující modifikace podle využití, a koncepční model pickup-upu IMV 0.