Stránky Ministerstva zemědělství mají od dneška nový vzhled

|

Ministerstvo zemědělství (MZe) dnes po 20. hodině uvede do provozu novou podobu svých webových stránek prostřednictvím portálu eAgri. Dosud používané webové stránky MZe z roku 2010 již byly zastaralé a nevyhovovaly současným trendům a technickým požadavkům. Stránky prošly nezbytnou technologickou a designovou obměnou. Budou srozumitelnější a lépe přístupné pro občany, a to včetně těch, kteří mají zrakové postižení.

Nová podoba webových stránek Ministerstva zemědělství je zároveň nově přizpůsobená i pro mobilní zařízení. Web je svým písmem a uspořádáním upraven tak, aby ho mohli používat také hůře vidící nebo nevidomí. Samozřejmostí je grafická podoba odpovídající systému gov.cz., tedy vzhledu vládních webů, který by měla být v budoucnu jednotná.

Prvních 60 dní, tedy do 31. října 2023, budou stránky provozovány v pilotním režimu. Návštěvníci mají možnost hlásit případné technické závady a další nedostatky prostřednictvím speciálně založené mailové adresy [email protected]. IT oddělení MZe bude případné problémy neprodleně řešit.

„Stránky eAgri jsou centrálním bodem pro přístup našich občanů k důležitým informacím, aplikacím a registrům ministerstva, a přitom od spuštění webových stránek v roce 2010 nebylo do jejich rozvoje významně investováno. Právě proto byla jejich obnova pro správné fungování nezbytná. Věřím, že to naši zemědělci, potravináři, lesníci a další pracovníci v resortu ocení. Dalším přínosem je, že při tvorbě nového webu mysleli programátoři i na lidi se zrakovým postižením, pro které jsou nyní stránky mnohem vstřícnější,“ řekl ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL).

Struktura webu MZe zůstává zachována. Návštěvníci najdou všechny informace, stejně jako doposud, zařazené do jednotlivých tematických sekcí. Novou podobu stránek mají také resortní organizace Česká plemenářská inspekce a Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský, které jsou pod web MZe integrovány.

Vojtěch Bílý

tiskový mluvčí Ministerstva zemědělství

Zdroj: eagri.cz

eAGRI

Ministerstvo zemědělství má hotový komplexní plán proti suchu na příští léta, na prevenci bude dávat téměř 16 miliard korun ročně

Tisková zpráva – Zajistit vodní zdroje s pitnou vodu pro obyvatele, zadržet a posílit vodu v krajině pro přírodu i zemědělskou produkci a zabezpečit energetické zdroje. To jsou hlavní cíle Koncepce ochrany před následky sucha pro území České republiky na období 2023-2027 Ministerstva zemědělství (MZe). Materiál vypracovaný ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí (MŽP) dnes schválila vláda.

eAGRI

Týden lesů: Lesníci lákají lidi do lesa

Tisková zpráva – „Zdraví z lesa“ je heslem letošního Týdne lesů, který potrvá do 14. května. Týden lesů organizuje pracovní skupina lesních pedagogů při Ministerstvu zemědělství. V rámci akce mohou děti i dospělí nahlédnout pod „lesnickou pokličku“ po celém Česku, dozvědět se víc o práci lesníků, vyzkoušet si například práci lesních dělníků při sázení stromků v lese.

eAGRI

Ministr Nekula: Je třeba zvážit využití zemědělské rezervy i pro státy, které jsou nepřímo zasažené zvýšeným vývozem z Ukrajiny

Tisková zpráva – Dovozy zemědělských komodit z Ukrajiny, pohlcování uhlíku, genomické techniky, společnou zemědělskou politiku a označování medu řešili dnes ministři zemědělství EU na Radě v Lucemburku. Evropská komise v reakci na zvýšený dovoz obilí a dalších zemědělských komodit z Ukrajiny poskytne pěti nejvíce postiženým zemím peníze z tzv. zemědělské rezervy. Analyzuje také možnost poskytnutí peněz pro další státy. Českou republiku zastupoval ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL). Ministr Nekula o tématu dovozů z Ukrajiny jednal i s komisařem pro zemědělství Januszem Wojciechowským.