Síť čerpacích stanic ORLEN zvýší tempo rozvoje elektromobilní infrastruktury

|

Čerpací stanice ORLEN, lídr českého trhu, plánuje v příštím roce zintenzivnit zavádění alternativních energií. V současnosti nabízí na 66 čerpacích stanicích 267 elektro dobíjecích bodů a na dvou stanicích vodíkové plnicí stojany pro osobní automobily, autobusy i nákladní vozidla. V oblasti e-mobility zahajuje výstavbu vlastní vysokorychlostní dobíjecí infrastruktury a pokračuje v projektech tří vodíkových stanic v Praze, Brně a Ostravě. Do roku 2030 chce provozovat 1 800 vysokorychlostních dobíjecích bodů a více než dvacet vodíkových plnicích stanic.

„Letošní rok byl pro nás speciální, protože byl plný změn a důležitých milníků. Přejmenovali jsme přes tři sta čerpacích stanic, což znamená, že 80 procent sítě již provozujeme pod značkou ORLEN. V naší mobilní aplikaci ORLEN jsme oslavili půlmiliontého zákazníka, razantně jsme zvýšili náš tržní podíl prodaných paliv a připravili se na benzín E10, který začneme nabízet od nového roku,“ shrnul končící se rok Vladimír Dočekal, ředitel sítě čerpacích stanic ORLEN.

Čerpací síť ORLEN zahrnuje v Česku 434 čerpacích stanic. Dle počtu čerpacích stanic, ale i dle objemu prodaných pohonných hmot, který aktuálně dosahuje úrovně 25,7 %, je jedničkou na českém trhu. „Náš tržní podíl chceme i nadále zvyšovat. Jednak nabídkou kvalitních paliv a občerstvení za příznivé ceny a jednak dalším rozšiřováním sítě skrze větší či menší akvizice. Jsme připraveni diskutovat s kýmkoliv, ale případné investice do akvizic nám musejí dávat ekonomický smysl,“ vysvětlil Vladimír Dočekal.

ORLEN v Česku nabízí pohonné hmoty Efecta s prokazatelnými čisticími účinky a prémiová paliva Verva, která vedle péče o motorovou soustavu mají maximálně vylepšeny výkonnostní parametry. Od nového roku bude v celé síti nabízet benzín EFECTA 95 s označením E10, tedy s podílem biosložky do deseti procent. „Tímto ekologickým opatřením plníme evropskou legislativu týkající se snižování emisí oxidu uhličitého. Benzín E10 je vhodný pro naprostou většinu současných vozidel. Motoristé s automobily či motocykly vyrobenými v minulém století u nás mohou bez obav čerpat prémiový benzín Verva 100,“ ujistil Vladimír Dočekal.

ORLEN v Česku intenzívně buduje nabídku alternativních pohonů a energií. „I když klasická paliva budou ještě minimálně deset patnáct let převažovat, rozvíjíme také infrastrukturu pro elektromobily. Otevřeli jsme dvě vodíkové stanice v Praze a Litvínově a na 66 čerpacích stanicích již nabízíme 93 dobíjecích stanic s celkem 267 elektro dobíjecími body, což v nás obou případech dělá lídra trhu. Budování této infrastruktury vnímáme jako nezbytnou investici do udržení konkurenceschopnosti v budoucnosti,“ upřesnil Vladimír Dočekal.

V rozšiřování elektromobilní infrastruktury hodlá ORLEN pokračovat i v příštím roce. Kromě stávajících dobíjecích stojanů externích partnerů, chce začít budovat vlastní vysokorychlostní dobíjecí infrastrukturu. „Do roku 2030 chceme instalovat 900 vysokorychlostních dobíjecích stanic s 1 800 vysokorychlostními dobíjecími body. Pracujeme rovněž na dalších projektech vodíkových plnících stanic, kterých bychom do roku 2030 chtěli mít více než 20. Pustíme se také do modernizace našeho občerstvovacího konceptu Stop Cafe, který stále snese ty nejvyšší nároky, ale čas letí a my cítíme, že je potřeba přijít s inovacemi,“ nastínil plány sítě ORLEN Vladimír Dočekal.

Síť čerpacích stanic ORLEN patří do skupiny ORLEN Unipetrol, která je vlastněna mezinárodní skupinou ORLEN. Ta provozuje více než tři tisíce čerpacích stanic v šesti zemích – i v Polsku, Česku, Německu, Litvě, v Maďarsku a na Slovensku. V roce 2024 převezme 266 čerpacích stanic značky Turmöl v Rakousku.

ORLEN je součástí skupiny ORLEN Unipetrol, jež patří do nadnárodního skupiny ORLEN, a provozuje nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic v České republice. Kromě paliv Efecta s čistícím účinkem nabízí ORLEN také prémiová paliva Verva, která mají vedle čistících účinků maximálně vylepšeny výkonnostní parametry. V síti ORLEN jsou dostupné i alternativní pohony zkapalněný ropný plyn (LPG) a stlačený zemní plyn (CNG). ORLEN také disponuje nejširší sítí elektro dobíjecích stojanů. Na pražském Barrandově a v Litvínově provozuje veřejné plnicí vodíkové stanice. ORLEN také nabízí široký sortiment občerstvení v gastronomickém konceptu Stop Cafe a vydává i vlastní tankovací karty EASY a BUSINESS. Zákazníkům rovněž nabízí dvě mobilní aplikace – věrnostní aplikaci ORLEN a aplikaci pro péči o vůz Mycí digi linka. Celkem ORLEN v Česku provozuje 434 čerpacích stanic a má tržní podíl 25,7 %. Důvěru spotřebitelů potvrzuje i fakt, že ORLEN již šestkrát získala titul Nejdůvěryhodnější značka v České republice.

​​

Zdroj: www.orlenunipetrol.cz

ORLEN Unipetrol

Skupina ORLEN Unipetrol opět patří mezi nejlepší evropské zaměstnavatele

Rafinérská a petrochemická skupina ORLEN Unipetrol, která je jediným tuzemským zpracovatelem ropy, získala prestižní celosvětové ocenění Top zaměstnavatel, čímž se již opětovně zařadila mezi nejlepší zaměstnavatele v Evropě v roce 2024. Mezinárodní certifikát ukazuje, že se společnost dlouhodobě rozvíjí a kultivuje trh práce prostřednictvím vynikající péče o zaměstnance a dbá na zabezpečení jejich osobního i kariérního rozvoje. Skupina ORLEN Unipetrol se na přední místa podobných soutěžích a žebříčcích v České republice umisťuje dlouhodobě. V loňském roce získal ORLEN Unipetrol titul nejlepší zaměstnavatel roku 2023 na celostátní i regionální úrovni a při anketě mezi studenty Ústeckého kraje získal největší počet hlasů při otázce, kde by chtěli pracovat po škole.

ORLEN Unipetrol

Začíná zimní test vodíkového autobusu pro Mostecko

Rafinérská a petrochemická skupina ORLEN Unipetrol pokračuje ve spolupráci s městy Most a Litvínov v další fázi pilotního provozu vodíkového autobusu, který vyvinula slovenská společnost Mobility&Innovation Production s.r.o. „Po úspěšném pilotním provozu a letním testování vodíkového autobusu pro Mostecko přecházíme do další fáze pilotního provozu,“ přiblížil Daniel Dunovský, ředitel Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova, a dodal: „Vodíkový autobus bude opětovně zařazen do provozu na vybraných linkách ve městech Most a Litvínov od pondělí 5. února do neděle 11. února. Očekáváme, že úspěchy dosažené v letním období se zopakují i během zimních testů. Po jejich dokončení vydáme doporučení ohledně možného zařazení těchto autobusů do našeho vozového parku.“

ORLEN Unipetrol

Blíží se hnízdění sokolů. ORLEN Unipetrol pro sokoly připravil pět hnízdních budek

Zima ještě zdaleka neskončila, ale již se blíží doba, kdy se sokoli stěhovaví opět slétnou ke svým hnízdištím, aby přivedli na svět novou generaci. ORLEN Unipetrol ve spolupráci s neziskovou organizací ALKA Wildlife i letos připravil celkem pět hnízdních budek. Dvě na komínech teplárny a etylenové jednotky v litvínovském výrobním areálu, jednu v rafinérii v Kralupech nad Vltavou, v Neratovicích a Pardubicích. V loňském roce sokoli vyvedli osm mláďat. V Litvínově i Kralupech se podařilo vyvést hned čtyři nové přírůstky tohoto kriticky ohroženého dravce. Přípravy na hnízdní sezonu jsou hotové a diváci se mohou i letos těšit na možnost sledování rodinných etud při výchově sokolích mláďat na tematické stránce starameseosokoly.cz​.