Setkání hejtmana Jihočeského kraje a ředitele České pošty - problém s doručováním poštovních zásilek

|

V předešlých dnech se objevila v médiích informace o potížích s doručováním poštovních zásilek v některých obcích na Českobudějovicku a Českokrumlovsku, zejména v obci Vrábče, městysu Křemže a obci Boršov nad Vltavou. Na hejtmana kraje, Martina Kubu, se z toho důvodu obracelo mnoho občanů i představitelů dotčených obcí se žádostí o pomoc při řešení této situace.

Proto se dnešního dne, 2. 8. 2023, uskutečnila na Krajském úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích schůzka mezi hejtmanem Jihočeského kraje Martinem Kubou a ředitelem České pošty, s. p., Miroslavem Štěpánem, na níž ředitel České pošty informoval hejtmana kraje o učiněných opatřeních, a to jak v oblasti co nejrychlejšího dodání aktuálně nedoručených zásilek, tak v oblasti zamezení opakování podobné situace v budoucnu.

Podle ředitele České pošty došlo ze strany vedení českobudějovické pobočky k manažerským pochybením v oblasti řízení interních procesů v kombinaci s nedostatkem personálních kapacit. V současné době probíhá intenzivní náborová akce potřebného personálu a tak by měl být tento problém do budoucna vyřešen.

Za vzniklou situaci se chci všem občanům, kterých se výpadek v doručování dotkl, omluvit a mohu říci, že uděláme vše pro to, aby se tato situace již neopakovala,“ sdělil generální ředitel České pošty s tím, že nedoručená pošta by měla být dodána všem adresátům do konce tohoto týdne.

Jsem rád, že vedení České pošty si je tohoto problému vědomo, činí všechny potřebné kroky k nápravě a věřím, že se uvedenou situaci podaří v krátké době vyřešit. S panem ředitelem jsme se navíc dohodli na spolupráci a dalším monitoringu situace s doručováním nejen v dotčených obcích,“ uvedl hejtman kraje.

Zdroj: www.ceskaposta.cz

Česká pošta

Poštovní klienti Prahy 5 se můžou těšit na novou pobočku

Od 1. září mohou zákazníci České pošty na Praze 5 využívat pobočku v novém designu, která nabízí vysoký standard v podobě moderního konceptu obsluhy klientů. Od původní pobočky, která byla součástí mezinárodní pošty, je současná pošta 56 vzdálena 750 metrů a sídlí v Košířské bráně, Plzeňská 95/1348. Klienti budou obslouženi na čtyřech přepážkách, na pobočku se dostanou bezbariérovým vstupem, v bezprostřední blízkosti objektu je tramvajová zastávka U Zvonu. Otevírací doba je každý všední den od osmi do 18 hodin. Obsluhu bude zajišťovat sedm pracovníků. Využít lze kromě klasických listovních, balíkových a finančních služeb i pracoviště CzechPOINTu.

Česká pošta

Frantovky na známce i v sešitku

Adolf Absolon je autorem grafické podoby nové příležitostné písmenové poštovní známky Františkovy Lázně, jejímž motivem je Dvorana Glauberových pramenů na okraji sadů Solného a Lučního pramene. Ceninu opěvující krásu architektury jedněch z nejvyhledávanějších evropských lázní Česká pošta uvede do prodeje ve středu 6. září.

Česká pošta

Aršík s jediným moravským národním parkem

Jasoň dymnivkový a divizna brunátná, sysel obecný, vinice Šobes, čáp černý – to jsou motivy čtyř známek nového příležitostného poštovního aršíku z edice Ochrana přírody: Národní park Podyjí. Novou ceninu, pod jejímž výtvarným návrhem jsou podepsáni Jaromír a Libuše Knotkovi a pod rytinou Martin Srb, uvede Česká pošta do prodeje ve středu 6. září. Nominální hodnota známek na novém aršíku je 27, 31, 34 a 38 korun českých. Všichni autoři nový aršík osobně uvedou na výstavišti v pražských Letňanech v pátek 8. září v rámci veletrhu Sběratel.