Raiffeisenbank zvýhodní úrokovou sazbu hypotéky energeticky úsporným nemovitostem

|

Od 22. května 2023 mohou žadatelé o hypoteční úvěr v Raiffeisenbank po předložení průkazu energetické náročnosti nemovitosti získat tzv. Odpovědnou hypotéku. Ta nabízí zvýhodnění 0,10 % z úrokové sazby. „Chceme podporovat klienty, kteří to myslí s životním prostředím dobře,“ zní z banky.

Zda nemovitost splňuje podmínky Odpovědné hypotéky pro získání zvýhodněné úrokové sazby lze zjistit z energetického štítku. Zároveň musí klient kupovat nebo stavět nemovitost, která je současně zástavou.

Podmínkou pro získání zvýhodněné sazby je, aby byl energetický štítek klasifikován písmenem „A“ nebo byl podíl vypočtené a referenční hodnoty ukazatele neobnovitelné primární energie menší nebo roven 0,9.

„S Odpovědnou hypotékou šetří klient nejen životní prostředí, ale i peníze na splátkách hypotéky a energiích. Cítíme, že je naší povinnosti jít naproti těm, kteří to s životním prostředím myslí dobře,“ říká Milan Voldřich, ředitel hypotečních úvěrů v Raiffeisenbank.

Například při úvěru na 5 milionů korun při době splatnosti 20 let může úspora dosáhnout až 70 tisíc korun.

Raiffeisenbank patří mezi průkopníky v oblasti odpovědného bankovnictví. Jako první finanční instituce ve střední a východní Evropě vydala v roce 2021 zelený dluhopis v objemu

350 mil. EUR a v lednu 2023 navázala vydáním udržitelných dluhopisů v hodnotě dalších

500 mil. EUR. V podobě poradenství a specializovaných produktů jde naproti odpovědnosti, udržitelnosti a životnímu prostředí.

Více informací

Zdroj: www.rb.cz

Raiffeisen BANK

Spořicí účty jsou u Čechů stále oblíbené, skoro polovina ale neví, kolik jim vynáší

Pro většinu Čechů je spořicí účet součástí jejich bankovního portfolia. Téměř polovina ale neví, jakým procentem se jejich naspořené peníze úročí. Pro 40 % Čechů je spořicí účet místem, kam odkládají peníze nepravidelně, pokud jim nějaké po uhrazení výdajů zbydou. Majiteli jsou většinou Češi s maturitou nebo vysokoškolským titulem. Data vyplynula z reprezentativního průzkumu NMS Market Research pro Raiffeisenbank.