Rada hlavního města Prahy schválila návrh na poskytnutí dotací pro poskytovatele sociálních služeb

|

Pražští radní na svém dnešním zasedání souhlasili s návrhem na poskytnutí dotací z rozpočtu hlavního města pro rok 2024 určeným poskytovatelům sociálních služeb, kteří jsou součástí Krajské sítě poskytovatelů sociálních služeb. Návrh ve výši více jak dvě miliardy korun zajistí kvalitní a dostupné sociální služby pro Pražany. Tento návrh bude ještě předložen Zastupitelstvu hl. m. Prahy.

Rozhodnutí má základ v Programu podpory registrovaných sociálních služeb pro rok 2024, který byl schválen pražským zastupitelstvem. Program je navržen tak, aby podporoval širokou škálu sociálních služeb v souladu s aktuálními potřebami obyvatel hlavního města.

„Celková výše navržených dotací přesahuje částku dvě miliardy korun. Díky této podpoře budou moci poskytovatelé sociálních služeb nadále nabízet kvalitní a dostupné služby těm, kteří je nejvíce potřebují. Dotace získá například Armáda spásy, Diakonie ČCE, Focus Praha, Eset help, HEWER, Modrý klíč, Naděje, Sananim, Život 90 a mnoho dalších neziskových a příspěvkových organizací hlavního města Prahy a městských částí,“ říká náměstkyně pražského primátora pro sociální politiku Alexandra Udženija.

Program podpory registrovaných sociálních služeb je klíčovou součástí strategie hlavního města v oblasti sociálních služeb a zahrnuje široké spektrum služeb - od sociálního poradenství přes osobní asistenci až po specializovanou péči pro osoby se zdravotním postižením a seniory. Celkem bylo v rámci tohoto programu posouzeno 467 žádostí a celková výše požadavků na finanční podporu přesáhla čtyři miliardy korun. Na základě rozhodnutí o poskytnutí dotace Ministerstva práce a sociálních věcí ze státního rozpočtu na rok 2024 bylo pro hlavní město pro tento rok navrženo k rozdělení 2 011 920 000 korun.

Díky těmto prostředkům budou moci organizace zajistit pokračování a rozvoj sociálních služeb pro Pražany. „Chci moc poděkovat všem poskytovatelům sociálních služeb a jejich zaměstnankyním a zaměstnancům za jejich neocenitelnou práci a přínos pro naši společnost. Navštívila jsem už desítky různých sociálních zařízení a poskytovatelů sociálních služeb a jsem nesmírně hrdá na to, v jaké kvalitě a v jak vysokém standardu se dokážeme starat o občany, kteří naši pomoc potřebují,“ uzavírá náměstkyně primátora Alexandra Udženija. Návrh musí ještě schválit Zastupitelstvo hl. m. Prahy.

Zdroj: www.praha.eu

Praha

Inovační maraton Nakopni Prahu 2024 postupuje do další fáze. Zlepšovat život v metropoli chce téměř padesátka týmů

Pražský inovační maraton Nakopni Prahu zaujal více než 132 inovativních kreativců. Ti se mohli hlásit se svými nápady na zlepšení života v české metropoli do 7. března 2024. Skoro padesátka týmů přihlásila své inovativní projekty v celkem pěti výzvách. Vybrané týmy se potkají společně s mentory a partnery projektu na úvodní akci Nakopni Prahu 2024, která se uskuteční v pražském CAMPu ve čtvrtek 21. března 2024.