První pobočka České pošty v Ostravě se dočkala zcela nového designu

|

Ostravané mohou od pátku 30. června 2023 navštívit zcela novou pobočku České pošty v OC Forum Nová Karolina. Po Odrách, Brně a Kroměříži jde o pátou moravskou pobočku ve zcela novém designu, která nabízí klientům nejen nový koncept obsluhy, ale i příjemnější prostředí, než dosavadní pobočky.

„Pobočka je unikátní především otevřeným vzdušným prostorem, který odstraňuje pomyslné i reálné bariéry mezi pošťáky a jejich zákazníky,“ uvedla Martina Ivanová, pověřená zástupkyně ředitele divize státní poštovní služby České pošty a dodala: „Klientům budou sloužit celkem 4 přepážky. Jedna univerzální, dvě balíkové a na poslední využijí tzv. ePoštu, kde vyřídí třeba stále vyhledávanější služby CzechPOINTU.“

Klienti budou moci plně využívat kompletní portfolio České pošty. Prostor je vybaven moderními technologiemi a nabízí zákazníkům přívětivé a efektivní prostředí pro plnění jejich poštovních potřeb.

Pobočka disponuje vyvolávacím systémem, který nabízí celou řadu moderních prvků pro efektivní vyřízení poštovních záležitostí. „Asi tou nejzajímavější je možnost zadání kódu pro vyzvednutí balíku. Ten se po odeslání ihned začne v zázemí chystat, a klient jej prakticky okamžitě dostane. Další využívanou možností vyvolávacího systému je objednání na pobočku prostřednictvím aplikace www.postaonline.cz/rezervace, kde si zvolí požadovanou službu a termín návštěvy, čímž ušetří čas a vše vyřídí přednostně bez čekání,“ vysvětluje Martina Ivanová.

Pobočka Ostrava 39 je bezbariérová. Otvírací doba je ve všedních dnech od 8 – 19 hodin, o sobotách od 8 – 13 hodin.

Zdroj: www.ceskaposta.cz

Česká pošta

Setkání hejtmana Jihočeského kraje a ředitele České pošty - problém s doručováním poštovních zásilek

V předešlých dnech se objevila v médiích informace o potížích s doručováním poštovních zásilek v některých obcích na Českobudějovicku a Českokrumlovsku, zejména v obci Vrábče, městysu Křemže a obci Boršov nad Vltavou. Na hejtmana kraje, Martina Kubu, se z toho důvodu obracelo mnoho občanů i představitelů dotčených obcí se žádostí o pomoc při řešení této situace.

Česká pošta

Poštovní klienti Prahy 5 se můžou těšit na novou pobočku

Od 1. září mohou zákazníci České pošty na Praze 5 využívat pobočku v novém designu, která nabízí vysoký standard v podobě moderního konceptu obsluhy klientů. Od původní pobočky, která byla součástí mezinárodní pošty, je současná pošta 56 vzdálena 750 metrů a sídlí v Košířské bráně, Plzeňská 95/1348. Klienti budou obslouženi na čtyřech přepážkách, na pobočku se dostanou bezbariérovým vstupem, v bezprostřední blízkosti objektu je tramvajová zastávka U Zvonu. Otevírací doba je každý všední den od osmi do 18 hodin. Obsluhu bude zajišťovat sedm pracovníků. Využít lze kromě klasických listovních, balíkových a finančních služeb i pracoviště CzechPOINTu.

Česká pošta

Frantovky na známce i v sešitku

Adolf Absolon je autorem grafické podoby nové příležitostné písmenové poštovní známky Františkovy Lázně, jejímž motivem je Dvorana Glauberových pramenů na okraji sadů Solného a Lučního pramene. Ceninu opěvující krásu architektury jedněch z nejvyhledávanějších evropských lázní Česká pošta uvede do prodeje ve středu 6. září.