Prodej majetku na Praze 4

|

Dnes v 9 hodin začal prodej nemovitostí České pošty na Praze 4 formou e-aukce. Každá ze tří nabízených nemovitostí byla prodávána prostřednictvím vlastní e-aukce. Jednotlivých e-aukcí se zúčastnilo vždy několik subjektů. V 16:30 byla poslední e-aukce ukončena s tím, že nejvyšší nabídka již nebyla dalšími účastníky navýšena. Samotný proces prodeje je nyní ve fázi, kdy je vítězi aukce zasílána výzva k úhradě kupní ceny, kterou musí složit do 30 dnů od jejího doručení, a poté bude proveden zápis v katastru nemovitostí. Tím bude prodej nemovitostí České pošty na Praze 4 vypořádán. Česká pošta tímto prodejem získala ze tří e-aukcí téměř 400 milionů korun.

Zdroj: www.ceskaposta.cz

Česká pošta

Pošta v Ostravě otevře filatelistům FilaPoint

Obdivovatelům poštovních známek, ale také všem ostatním klientům, kteří se chtějí s filatelií více seznámit, bude od středy 27. září sloužit v Ostravě nová filatelistická přepážka, tzv. FilaPoint. Po FilaPointu v Hradci Králové jde teprve o druhou takovou přepážku v České republice a první na Moravě.

Česká pošta

Aršík k výročí vzniku samostatných poštovních provozů

V pondělí 2. října Česká pošta uvede do prodeje nový příležitostný poštovní aršík Společné vydání ČR a SR: 30. výročí vzniku České pošty a Slovenské pošty, které se shodně zrodily rozdělením Správy pošt a telekomunikací 1. ledna 1993. Hlavním motivem známky a velkého kuponu jsou poštovní holubi. Výtvarný návrh aršíku pochází z dílny Filipa Heyduka, rytinu aršíku připravil Martin Činovský a rytinu obálky prvního dne vydání podepsal Jozef Česla.

Česká pošta

Zrušení aukce nemovitosti

Česká pošta dnes zrušila e-aukci na nemovitosti na Praze 4 z minulého týdne, která zahrnovala budovu Na Strži, garáže Bystřická a pozemek č. 1148/27 v k.ú. Krč, Praha. Podle podmínek e-aukce tak mohla bez udání důvodu učinit až do podpisu kupní smlouvy s vítězem e-aukce, který za jednotlivé nemovitosti nabídl nejvyšší cenu. Vítěz e-aukcí na jednotlivé nemovitosti na Praze 4 tedy nebude vyzván ke složení kupní ceny a nebude s ním podepsána kupní smlouva.