Primátor v Libuši a v Kunraticích: nový park, dopravní otázky, zámek a základní škola

|

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje ve slíbených návštěvách městských částí. Tentokrát vyrazil do Libuše a Kunratic. Prohlédl si zde nové i připravované projekty a v přítomnosti místních starostek se seznámil s některými problémy, které hlavní město může těmto částem pomoci řešit.

Primátorova středeční návštěva začala jako obvykle na radnici, a to v Libuši. Po uvítání následovala debata se starostkou paní Lucií Jungwiertovou a dalšími zástupci radnice o hlavních tématech, která tato městská část řeší. Řeč byla například o potřebě dobudování parkovací infrastruktury, situaci na libušských školách, o novém parku Na Jezerách či renovaci centra obce.

Poté se všichni přesunuli na nedaleké místo, které se má i díky probíhající architektonické soutěži proměnit v důstojné centrum staré Libuše, a také do přilehlé oblasti, kde radnice plánuje nový park, školu a další vybavenost. Následovala krátká zastávka u známé tržnice SAPA.

„Městská část Praha-Libuš bude v dalších letech procházet dynamickým rozvojem. Rádi jsme panu primátorovi ukázali některá místa, kde plánujeme změny – centrum staré Libuše, park Na Jezerách, i problematickou dopravu na Libušské a očekávané komplikace v souvislosti s výstavbou metra. Moc nás potěšil jeho živý zájem o dění v naší městské části,“ uvedla starostka městské části Praha-Libuš Lucie Jungwiertová.

Poté následoval přesun do blízkých Kunratic. Primátor Bohuslav Svoboda si společně se starostkou Lenkou Alinčovou, dalšími zástupci kunratické radnice a Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prohlédl tamní krásný, ale chátrající zámek. Probírali i možnost, jak by se dal zajistit jeho majetkový převod a následná rekonstrukce.

Poté všichni přešli do nedaleké Základní školy Kunratice, kde se uskutečnila prohlídka areálu, debata o plánech dalšího rozvoje školy a také oběd v místní školní jídelně. „Vše, co jsme panu primátorovi ukázali, jsou problémy majetku města svěřeného nám do správy a Rada hlavního města Prahy, potažmo zastupitelstvo, bude rozhodovat o přístupu k našim problémům. Osobní poznání problémů je nejlepší prostředek, jak se s nimi seznámit a rozhodnout správně o jejich řešení,“ říká Lenka Alinčová, starostka městské části Praha-Kunratice.

„Byla to velmi zajímavá a příjemná návštěva, Libuš i Kunratice mají velmi kompetentní vedení. Budu rád, pokud hlavní město pomůže alespoň s některými problémy, které tyto městské části trápí,“ shrnul návštěvu pražský primátor.

Bohuslav Svoboda slíbil po svém zvolení primátorem Prahy návštěvu všech městských částí. Zavítal již do Prahy 1, 3, 4, 6 a 10, navštívil také Běchovice, Dolní i Horní Počernice. Příští týden by měla následovat návštěva Suchdola a Lysolají.

Zdroj: www.praha.eu

Praha

Dětské centrum Paprsek bude mít od 1. listopadu novou službu pro lidi s mentálním či kombinovaným postižením

Radní hl. m. Prahy na pondělním zasedání rozhodli o navýšení počtu zaměstnanců a financí pro Dětské centrum Paprsek. To zahájí od 1. listopadu 2023 provoz nové odlehčovací služby, čímž bude navýšena kapacita pobytových sociálních služeb o dalších osm osob. Služba bude fungovat v režimu 24/7 celoročně a bude určena pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením.