Překvapte svou lásku valentýnským razítkem

|

Tradiční valentýnské razítko na poště v Milostíně, které připravila Česká pošta pro všechny zamilované, bude letos možné získat už po dvaadvacáté. Abyste svou lásku překvapili, stačí odeslat valentýnku s údaji adresáta a poštovní známkou vloženou do obálky s další známkou na adresu: Pošta Milostín, 270 05. Pošta následně valentýnku orazítkuje a odešle zpět drahé polovičce. Alternativně lze razítko získat i přímo na poště v Milostíně. Letošní design razítka s motivem labutí ve tvaru srdce bude využíván během celého týdne před svátkem zamilovaných a jeho autorkou je výtvarnice Eva Bartošová.

V roce 2023 bylo na poště v Milostíně orazítkováno 810 kusů zásilek, z toho zhruba 15 % zamířilo do ciziny. Valentýnské pozdravy byly odeslány do Kanady, Slovenska, Austrálie, Indie, Německa, Švýcarska, USA, Ruska, Číny, Malajsie, Japonska, Švédska, Ukrajiny, Singapuru, Srbska, Litvy, Gruzie a Francie.

PODCAST:

5. 2. 2024 - Matyáš Vitík, tiskový mluvčí České pošty (m4a, 425kB)

Zdroj: www.ceskaposta.cz

Česká pošta

V obci Hvožďany byla otevřena 900. pobočka pošty Partner

Jubilejní 900. pobočka pošty Partner se dnes slavnostně otevřela v obci Hvožďany na Příbramsku ve Středočeském kraji. Pošta Partner bude disponovat jednou přepážkou a umožní občanům Hvožďan využívat všechny standardní balíkové i listovní služby. Umístěna je v nově zrekonstruované víceúčelové budově naproti obecního úřadu. Spolu se starostkou obce Markétou Balkovou a generálním ředitelem České pošty přestřihnul pásku také ministr vnitra Vít Rakušan. Od otevření první pošty Partner na Božím Daru letos uplyne 15 let a v úspěšném projektu Česká pošta chce pokračovat i nadále.

Česká pošta

Známka ke stovce Ďábla z Vinohrad

Klavírista sedící u pianina, o které se opírá revuální girl. Takový je motiv nové příležitostné poštovní známky Osobnosti: Jiří Šlitr, v nominální hodnotě 27 Kč, kterou Česká pošta uvede do prodeje ve středu 14. února. Autorem výtvarného návrhu je Jiří Suchý. Od narození Jiřího Šlitra v polovině února uplyne 100 let.

Česká pošta

Aršík s Mou vlastí ke Smetanově výročí

Ve středu 14. února Česká pošta uvede do prodeje příležitostný písmenový poštovní aršík Díla Bedřicha Smetany, na jehož třech známkách s nominální hodnotou zastoupenou písmeny „A“, „E“ a „Z“ jsou motivy krajin znázorněny skladby cyklu Má vlast. Pod výtvarný návrh aršíku se podepsala Renáta Fučíková a rytinu obálky prvního dne vydání připravil Václav Fajt. Od narození významného českého skladatele období romantismu na začátku března uplyne 200 let.