Pražští radní dali zelenou výstavbě městského bytového domu na Praze 7

|

Rada hl. m. Prahy v pondělí schválila čerpání koeficientů podlažních ploch z městských pozemků za účelem výstavby nového městského bytového domu v Holešovicích. Městská část Praha 7 díky tomu bude moci postavit o dvě patra vyšší dům.

Díky dnešnímu rozhodnutí pražských radních vznikne přibližně o 24 městských bytů více. Část z nich bude v trvalé dispozici Prahy.

„Na výstavbu bytového domu, který pomůže zvýšit nabídku cenově dostupných malometrážních bytů, schválilo zastupitelstvo ještě v roce 2021 dotaci pro městskou část ve výši 173 milionů korun z Fondu rozvoje dostupného bydlení. Podmínkou čerpání dotace je, že 30 procent vystavěných bytů bude v trvalé dispozici hlavního města Prahy,“ říká radní pro majetek, transparentnost a legislativu Adam Zábranský.

Součástí projektu bytového domu v rozvíjející se čtvrti Holešovice-Bubny-Zátory je i komplexní revitalizace ulice Za Papírnou, úprava povrchů, prověření možnosti umístění stromořadí v délce celé ulice a její příprava pro případné rozšíření v budoucnu. V parteru domu bude komerční i občanská vybavenost a vznikne zde prostor pro dětskou skupinu pro minimálně 21 dětí a hřiště na sousedícím pozemku.

Zdroj: www.praha.eu

Praha

Rekonstrukce Barrandovského mostu bude letos dokončena, práce se zkrátí o rok

V pondělí 11. března 2024 vyjede na Barrandovský most těžká technika a začnou tak hlavní práce třetí etapy rekonstrukce mostu. Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK) prostřednictvím svého dodavatele, společnosti PORR, zahájí další etapu rozsáhlé rekonstrukce nejvytíženější dopravní tepny v České republice. Takto významné dopravní omezení je nicméně nutné připravit v předstihu a řidiči musí počítat s postupným omezováním dopravy již od soboty 9. března. Postupná instalace přenosného dopravního značení bude trvat zhruba dva dny až do pondělního rána, kdy začne samotná stavba. V letošním roce jsou naplánovány dvě poslední etapy, které na sebe budou plynule navazovat, a tím se celková rekonstrukce zkrátí o jeden rok.

Praha

Praha vypíše veřejnou zakázku na podporu kongresového turismu v hlavním městě

Rada hl. m. Prahy na pondělním zasedání rozhodla o zahájení zadávacího řízení na veřejnou zakázku k podpoře kongresového turismu v metropoli na roky 2024 až 2027. Vítěz zakázky následně zajistí služby související s podporou kongresového a eventového turismu, konzultační činnost pro organizátory nebo například sběr dat a dalších informací o podobných akcích v Praze. Předpokládaná hodnota zakázky je necelých 25 milionů korun bez DPH.

Praha

Praha rozdělí 400 milionů korun na dotace v oblasti kultury a umění pro rok 2024

Rada hl. m. Prahy na pondělním jednání odsouhlasila dotace pro úspěšné žadatele v oblasti kultury a umění. Celkem bylo hodnoceno 718 žádostí a různé typy jednoletých dotací pro rok 2024 získají celkovou podporu ve výši více než 125,7 milionů korun. Víceleté projekty budou v roce 2024 podpořeny částkou 271,7 milionu korun.