Praha zapůjčí paliativní tablety domovům pro seniory

|

Hlavní město zapůjčí domovům pro seniory tzv. paliativní tablety s licenčním zvukovým záznamem Českého rozhlasu. Zápůjčku na dobu pěti let v pondělí schválila Rada hl. m. Prahy. Cílem podpory domovů pro seniory je přispět ke zkvalitnění péče.

Elektronická zařízení se původně využívala v době pandemie covid-19 v rámci projektu Paliativní tablet. V pobytových sociálních službách tablety sloužily ke zprostředkování online videohovorů pacientům hospitalizovaným na covidových jednotkách. K dispozici byly také klientům domovů pro seniory, kteří se z důvodu striktních karanténních a protiepidemických opatření nemohli vídat se svými blízkými.

Nyní odbor zdravotnictví Magistrátu hl. m. Prahy připravil a zaktualizoval software těchto tabletů včetně implementace zvukového záznamu pořadů veřejnoprávního Českého rozhlasu dle licenční smlouvy. Devět tabletů je nyní připraveno k bezplatné výpůjčce do vybraných domovů pro seniory zřizovaných hlavním městem.

„Pro někoho možná drobná pomoc, ale pro nemalé množství klientů domovů seniorů je to vítané zpestření života. V uplynulých týdnech a měsících jsem osobně navštívila valnou většinu našich domovů pro seniory. Na základě debat s pečovatelkami, pečovateli i samotnými klienty domovů jsem přesvědčena, že zejména možnost poslechu široké palety pořadů Českého rozhlasu si získá pozornost nejednoho ucha,“ říká náměstkyně pražského primátora pro zdravotnictví a sociální péči Alexandra Udženija.

Zdroj: www.praha.eu

Praha

Praha má plán investic do vodohospodářské infrastruktury na příští čtyři roky

Pražští radní v pondělí schválili Střednědobý investiční plán vodohospodářské infrastruktury na území hl. m. Prahy pro roky 2024-2028. Plán zajistí městská firma Pražská vodohospodářská společnost a. s. V příštích letech se počítá například s další modernizací Ústřední čistírny odpadních vod i s rekonstrukcí vodovodních řadů.

Praha

Praha prodá teplárenský majetek v bytovém domě na Proseku společenství vlastníků, aby mohlo instalovat úspornější technologie

Rada hl. m. Prahy dnes schválila úplatný převod teplárenského majetku, konkrétně technologií předávacích stanic, které jsou umístěny v objektech v Mimoňské ulici v Praze 9. Stane se tak na základě žádosti Společenství vlastníků pro dům Mimoňská č. p. 633 – 643, které plánuje instalovat vlastní modernější technologie umožňující snížení nákladů na vytápění.

Praha

Štefánikova hvězdárna dostane novou kanalizaci

Pražští radní v pondělí schválili investici ve výši 3,5 milionu korun na stavbu nové kanalizační přípojky Štefánikovy hvězdárny na Petříně. Díky koordinaci výkopových prací s revitalizací Růžového sadu ušetří Praha několik milionů korun.