Praha pronajme stovky garážových stání

|

Hlavní město Praha vypsalo záměr pronajmout více než 330 volných garážových stání. Dosud prázdné garáže městu přinesou asi tři miliony korun.

Garáže a garážová stání v městských částech Praha 8, 9, 11, 13, 14, Kunratice, Ďáblice, Čakovice a Miškovice město pronajme za nájemné ve výši 800 Kč/m2/rok, pro držitele ZTP nebo ZTP/P za 335 Kč/měsíc. Zájemci mohou předkládat písemné nabídky na podatelnu Magistrátu hlavního města Prahy, elektronicky na [email protected] anebo prostřednictvím datové schránky 48ia97h nejpozději do 31. srpna 2024.

„I v okrajových částech města a na sídlištích bydlí celá řada občanů, kteří těžce shání místo k parkování. Pronájem garáží v majetku města, které roky ležely ladem, je proto logický krok,“ říká radní pro majetek, transparentnost a legislativu Adam Zábranský.

„Za pronájem garáží a garážových stání, které dosud nebyly pronajaté, město získá asi tři miliony korun. Informace o poptávce nám poslouží pro další cenotvorbu pronájmů garáží v podobných lokalitách,“ říká Zábranský.

Více informací najdete zde https://realitniportalpraha.cz/cs/Nonresidential/2879 a seznam všech nabízených garáží zde 4b8ea280-392a-4bd6-acba-453a28dcfdb8.pdf (realitniportalpraha.cz).

Zdroj: www.praha.eu

Praha

Velikonoční trhy s doprovodným kulturním programem znovu oživí Mariánské náměstí

Představitelé hlavního města dnes slavnostně zahájili již třetí ročník akce Velikonoce na Mariánském. Pražané i návštěvníci metropole zde mohou zažít příjemnou sváteční atmosféru a nakoupit si zde velikonoční sortiment od sociálních podniků a neziskových organizací. Velikonoční trhy, které pro Pražany a návštěvníky metropole připravilo hlavní město, potrvají v centru Prahy až do neděle 7. dubna a doplní je doprovodný kulturní program i Primátorská velikonoční sbírka potravin.

Praha

Praha nesouhlasí s návrhem nového modelu financování krajů, který ji zásadně znevýhodňuje

Rada Asociace krajů České republiky na svém 18. zasedání, které se uskutečnilo v Praze ve čtvrtek 14. března, schválila většinou jedenácti hlasů ze čtrnácti přítomných členů návrh nového modelu stanovení podílů jednotlivých krajů a hlavního města na rozpočtovém určení daní (RUD) krajů. Praha a další dva kraje se však postavily proti tomuto návrhu, neboť je pro ně a jejich obyvatele velmi nevýhodný. V případě, že by skutečně vešel v platnost, výrazně by ztížil financování řady oblastí v metropoli, například školství. Záměr nyní posoudí vláda ČR.