Praha poskytne pět milionů korun na podporu filmového průmyslu v metropoli

|

Radní hl. m. Prahy na pondělním zasedání schválili poskytnutí finančních prostředků Pražskému audiovizuálnímu nadačnímu fondu formou daru ve výši pět milionů korun. Tento nadační fond podporuje prezentaci hlavního města prostřednictvím audiovizuální tvorby, udržitelný rozvoj lokálního audiovizuálního průmyslu a motivuje české i zahraniční produkce k naplňování principů green filmingu. Zásadní podmínkou podpory je, aby Praha v natáčeném díle představovala skutečně Prahu.

„Jsem přesvědčen, že je pro Prahu a její prezentaci podobná investice klíčová a věřím, že právě díky daru pěti milionů korun, který dnes rada schválila, podpoříme další velmi kvalitní audiovizuální projekty,“ říká náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast kultury Jiří Pospíšil.

„Věřím, že schválená podpora přispěje jak k propagaci Prahy, tak bude mít pro hlavní město i sekundární finanční přínos,“ doplňuje primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda.

Radní hl. m. Prahy na svém zasedání schválili poskytnutí pěti milionů korun pro Pražský audiovizuální nadační fond, který následně rozděluje finanční prostředky pro celovečerní filmy určené jak k zahraniční distribuci v kinech, tak i pro projekty a seriálové formáty vysílané na zahraničních televizních stanicích, případně šířené prostřednictvím VOD a předplacených streamovacích služeb. Jednou z důležitých podmínek je, aby Praha v natáčeném audiovizuálním projektu představovala Prahu, a nikoli jiné město.

Nově fond podporuje ve zvláštních výzvách také studentské projekty s potenciálem účasti na zahraničních festivalech. V uplynulých dvou letech byl fondem audiovizuální průmysl podpořen částkou devíti milionů korun a finance putovaly například na dramatický příběh osmadvacetiletého Tomáše s názvem Vlny, jež se odehrává v totalitním Československu v rámci neklidných let 1967 a 1968; My čtyři - celovečerní dokumentární portrét rodiny žijící v Praze - nebo film Prezidentka, ve kterém hlavní roli hlavy státu ztvárnila Aňa Geislerová.

Zdroj: www.praha.eu

Praha

Hlavní město podpoří integraci Ukrajinců, přispěje na kurzy českého jazyka

Hlavní město pokračuje v integraci válečných uprchlíků z Ukrajiny. Pražští radní v pondělí schválili poskytnutí dotace na intenzivní kurz českého jazyka pro mladé Ukrajince, kteří jsou držiteli dočasné ochrany. Cílem je zvýšit jejich předpoklady pro studium na středních a vysokých školách a lepší uplatnitelnost na pracovním trhu. V Praze podle údajů z loňského roku studovalo střední školu pouze 11,8 % Ukrajinců ve věku 15 až 21 let.

Praha

Praha uzavře memorandum na podporu dalšího zkvalitňování náhradní rodinné péče o děti

Rada hlavního města Prahyna pondělním jednání schválila uzavření Memoranda o spolupráci při realizaci systémového projektu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR (MPSV) nazvaného Standardizace procesu zabezpečení náhradní rodinné péče o děti. Smyslem záměru je prostřednictvím šesti klíčových aktivit dále vylepšovat a zefektivňovat systém péče o ohrožené děti.

Praha

Curling v Roztylech zůstane minimálně do roku 2035

Pražští radní v pondělí schválili formou dodatku ke smlouvě prodloužení nájmu pozemků hlavního města Prahy v Chodově, na nichž stojí curlingová hala a k ní vedoucí komunikace. Český svaz curlingu, z.s., jako nájemce může nyní pozemek využívat do konce roku 2035. Prodloužení doby nájmu zlepší pozici spolku při žádosti o čerpání dotací.