Praha poskytne celníkům finanční dar na vybavení hlídek v terénu

|

Hlavní město poskytne Celnímu úřadu pro hlavní město Prahu finanční dar ve výši 425 tisíc korun. Poskytnutí finanční pomoci schválili v pondělí pražští radní. Celní úřad darované peníze využije na nákup vybavení pro své terénní pracovníky.

Praha obdarovala celní úřad na základě žádosti o poskytnutí finanční pomoci. „Pokud mají pražští celníci pořádně odvádět svoji práci, potřebují i náležité vybavení, včetně toho zdravotnického. Proto jsme na dnešním zasedání rady schválili finanční dar ve výši přes 400 tisíc korun. Věříme, že to je potřebná investice, která se vyplatí,“ uvedl primátor Prahy Bohuslav Svoboda.

Celníci finanční prostředky využijí k nákupu prostředků potřebných ke zlepšení vybavení hlídek pro službu v terénu, včetně prostředků první pomoci. Konkrétně si pořídí například nový zdravotnický batoh, defibrilátor, osobní kamery či kufry s nářadím. Kvalitnější vybavení jim usnadní práci v boji proti nelegálního hazardu a zefektivní administraci systému vymáhání pokut, které jsou následně přínosem do rozpočtu hl. m. Prahy.

Pracovníci Celního úřadu pro hlavní město Prahu taktéž obdrželi minulý týden v úterý 10. října čestné odznaky jako vyjádření poděkování za spolupráci. Na slavnostním předávání v prostorách Brožíkovy síně Staroměstské radnice byly obdarovány i spolupracující složky a další partneři. Ředitel pražského celního úřadu Josef Vachtl předal čestný odznak také řediteli Magistrátu hl. m. Prahy Martinu Kubelkovi za mimořádné zásluhy při plnění úkolů ve prospěch celního úřadu.

Zdroj: www.praha.eu

Praha

Praha a UNICEF aktivně podporují sociální soudržnost v hlavním městě

V Zastupitelském sále Magistrátu hl. m. Prahy na Nové radnici se ve středu 18. října sešli zástupci pražských neziskových organizací a městských částí spolu s Dětským fondem OSN (UNICEF). V rámci odborné konference nazvané Sociální koheze v Praze zde pracovali na prohloubení spolupráce v souvislosti s posilováním sociální soudržnosti ve společnosti.

Praha

Na Mariánském náměstí začíná výstava lamp a historie veřejného osvětlení

Od čtvrtka mohou Pražané i návštěvníci metropole zavítat na unikátní výstavu, která připomíná 300 let od prvního trvalého osvětlení města olejovými lucernami. Historický vývoj pouličních lamp přibližují dobové ilustrace, fotografie a zajímavosti z provozu osvětlení. Výstava na Mariánském náměstí před budovou pražského magistrátu je volně přístupná až do 15. listopadu.

Praha

Praha podporuje zvyšování kvality praxí žáků a studentů v předškolním vzdělávání

Magistrát hl. m. Prahy v rámci dlouhodobého projektu iKAP 2 – Komplexní program rozvoje klíčových oblastí pražského školství realizoval ve spolupráci s Hospodářskou komorou hl. m. Prahy klíčovou aktivitu zaměřenou na oblast zvyšování kvality praxí v předškolním vzdělávání. Součástí aktivity je i závěrečná konference Platformy pro oblast pedagogických praxí v předškolním vzdělávání, která se uskutečnila ve čtvrtek 19. října 2023 v Zastupitelském sálu Magistrátu hl. m. Prahy.