Praha podpořila zajištění licenční podpory zálohovacích technologií pro městskou policii na další tři roky

|

Rada hl. m. Prahy v pondělí odsouhlasila veřejnou zakázku na Pořízení licenční podpory zálohovacích technologií Veeam pro potřebu Městské policie hl. m. Prahy. Platit má následující tři roky a předpokládaná hodnota zakázky byla stanovena na 2 850 000 Kč bez DPH. Pražští radní zároveň také schválili vypsání veřejné zakázky na Pořízení odolných mobilních zařízení pro potřebu strážníků Městské policie hl. m. Prahy.

„Městská policie potřebuje k zajišťování bezpečnosti obyvatel Prahy i patřičné zázemí a vybavení. Proto jsme schválili podmínky pro veřejnou zakázku, díky níž získají strážníci odolná mobilní zařízení. Odsouhlasili jsme také veřejnou zakázku týkající se zálohovacích technologií. Bezpečnost není levná, ale vyplatí se a pro současné vedení města je to mimořádně důležitá věc,“ říká primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda, který má ve své gesci také oblast bezpečnosti.

Předmětem veřejné zakázky je prodloužení licenční podpory pro zálohovací technologie Veeam Suite na období tří let pro potřebu Městské policie hl. m. Prahy, a to z důvodu končící stávající licenční podpory. Městská policie v současné době provozuje dva systémy Veeam Availability Suite (VAS) pro zálohování dat virtuálních serverů a monitoring provozních parametrů virtuální infrastruktury v primárním a záložním datovém centru i v serverovně.

Z důvodu končící podpory VAS v obou datových centrech je nezbytné zajistit její prodloužení. Požadovaný typ podpory musí být určený a stoprocentně kompatibilní pro stávající a aktuálně provozované řešení, bez softwaru Veeam by nebylo možné zálohování serverů i dat ani monitoring infrastruktury v datových centrech.

Předpokládaná hodnota veřejné zakázky činí 2 850 000 Kč bez DPH a byla stanovena na základě průzkumu odborného útvaru Městské policie hl. m. Prahy, konkrétně Útvaru informačních a komunikačních technologií. Prostředky na veřejnou zakázku budou hrazeny z rozpočtu Městské policie hl. m. Prahy na rok 2023. Předpokládaná doba plnění veřejné zakázky je od září 2023 do září 2026.

Pražští radní na svém jednání také schválili úpravu rozpočtu hlavního města ve výši 35 000 000 Kč, která umožní uskutečnit veřejnou zakázku na Pořízení odolných mobilních zařízení pro potřebu strážníků Městské policie hl. m. Prahy. Cílem tohoto kroku je získat celkem 1 300 kusů odolných mobilních zařízení včetně tříleté záruky jako součást Informačního systému Městské policie - podpora organizace výkonu služby (ISMP-POVS) pro systém Mobilního sběru dat (MSD). Součástí veřejné zakázky je též po dobu trvání záruky nezávazná možnost pořízení náhradních baterií.

Zdroj: www.praha.eu

Praha

Prezident České republiky Petr Pavel navštívil hlavní město Prahu

V úterý 27. června 2023 navštívil hlavní město prezident České republiky Petr Pavel. S radními hl. m. Prahy i starosty městských částí diskutoval o aktuálních problémech metropole, zejména v oblasti školství. Navštívil také základní školu v Praze 3 a zúčastnil se společně s primátorem hl. m. Prahy pietního aktu u pomníku obětem komunismu.

Praha

Hlavní město zajistí nové nouzové ubytovací kapacity pro uprchlíky z Ukrajiny

Praha společně s Centrem sociálních služeb (CSSP) zajistí nouzové ubytovací kapacity pro uprchlíky z Ukrajiny v Praze 4 – Nuslích. Uprchlíkům bude k dispozici nově ubytovna s kapacitou přibližně 60 osob, která bude sloužit výhradně k humanitárnímu nouzovému ubytování a dalším službám pro uprchlíky. Na provoz budovy a dalších navázaných služeb do konce roku město vyčlenilo více jak 12 milionů korun.

Praha

Pražané mají stále příležitost požádat si o kotlíkovou dotaci

Hlavní město vyhlásilo v pořadí již pátou výzvu na příjem žádostí o kotlíkové dotace pro občany tzv. nízkopříjmových domácností. Pražané mohou své žádosti podávat průběžně až do 31. srpna 2024. Finanční prostředky na dotace na výměnu starých neekologických kotlů za nové nízkoemisní tepelné zdroje jsou tentokrát ve výši 10,3 milionu Kč.