Praha otestuje pilotní projekt individuální regulace topení v městské budově

|

Rada hl. m. Prahy schválila vypsání veřejné zakázky na dodávku a instalaci měření a regulace topného systému a měření spotřeby energií v městské multifunkční budově v Blanické ulici na Vinohradech. Součástí zakázky v hodnotě téměř 4,5 milionu korun s DPH je také provoz a správa systému po dobu jednoho roku.

Systém IRC neboli Individual Room Control poskytuje možnost individuálního řízení teploty v jednotlivých místnostech, což umožňuje efektivní úsporu energie. Jeho součástí jsou elektricky ovládané termostatické radiátorové ventily, co zabraňuje nadměrnému přetápění místností a umožňuje flexibilně reagovat na reálný provoz budovy.

„Jestli se tento pilotní projekt osvědčí a dosáhneme očekávanou úsporu energie, vidím potenciál v jeho nasazení i v dalších městských budovách,“ říká radní pro majetek, transparentnost a legislativu Adam Zábranský.

Energetický ekosystém objektu Blanická 1008 má průměrnou roční spotřebu zemního plynu přibližně 370 MWh. V administrativních či školských budovách přináší systém IRC standardně úspory energie na vytápění ve výši 10 %. Jeho instalace se uskuteční za běžného provozu budovy při zachování komfortu pracujících osob v kancelářích a ostatních přidružených prostorách.

Zdroj: www.praha.eu

Praha

Praha uspořádala seminář zaměřený na poskytování krizové pomoci, který ukázal šíři potřeb v oblasti psychosociální podpory dětí a mladistvých

Na Nové radnici na Mariánském náměstí se v úterý 19. března uskutečnil celodenní vzdělávací seminář s názvem Krize – náhlé nepříznivé události a jejich důsledky. Akci zorganizovala městská organizace Metropolitní zdravotnický servis (MZS) pod záštitou náměstkyně primátora hl. m. Prahy Alexandry Udženije a byla určena především pro pedagogické pracovníky.

Praha

Nad Vltavou v Praze se uskuteční dronová show

V centru metropole bude v úterý 26. března od 19:00 hodin k vidění dronová show. Akci, která se bude konat jen za příznivého počasí a bude pro veřejnost zdarma, připravili tvůrci nového českého filmu Gump – jsme dvojka ve spolupráci s hlavním městem. Praha tím získává zkušenosti a informace o pořádání podobných akcí, neboť myšlenku udržitelné, bezpečné a zároveň atraktivní show pro Pražany a návštěvníky metropole podporuje.

Praha

Praha podpoří Hodinu Země, pražské památky zítra večer potemní

Hlavní město Praha se i v letošním roce zapojí do Hodiny Země, celosvětové akce na ochranu přírody a klimatu. Prostřednictvím své servisní společnosti Technologie hlavního města Prahy (THMP), která spravuje soustavu veřejného osvětlení v metropoli, v sobotu večer od 20:30 do 21:30 hodin zhasne slavnostní osvětlení významných pražských památek.