Praha odmění dárce krve. Daruje jim roční jízdné na městskou hromadnou dopravu

|

Pražští radní schválili odměnu pro dárce krve. Dlouholetí dárci krve obdrží roční kupón na městskou hromadnou dopravu obdobně jako v předešlých letech. Jízdné zdarma získá 247 pravidelných dárců za celkem 901 600 Kč.

Dlouholetí dárci krve, kteří jsou nositeli Zlatého kříže 1., 2. a 3. třídy nebo Plakety Dar krve – dar života obdrží od hlavního města roční kupon na MHD. Kupon platí v pásmech P, 0, B v systému Pražské integrované dopravy.

„Až v momentech, které rozhodují mezi životem a smrtí, si často mnozí uvědomí, jakou je krev vzácnou komoditou. Dlouholetí dárci krve si za svou pomoc, která není samozřejmá, zaslouží poděkování. Pokračujeme proto v tradici, kdy od města obdrží roční kupon na MHD, který jim bude nahrán jednoduše do aplikace PID Lítačka,“ uvádí Zdeněk Hřib, náměstek primátora pro oblast dopravy.

„Moc si vážíme všech, kteří dobrovolně a dlouhodobě darují svou krev. A přestože víme, že bezplatní dárci krve tuto aktivitu dělají nezištně, chtěli bychom jim s kolegy z rady za všechny Pražany poděkovat alespoň touto formou. Jejich solidarita přináší naději a možnost uzdravení těm, kteří to nejvíce potřebují. Každá kapka se počítá a každá krevní dávka představuje možnost zachránit život nebo poskytnout úlevu těm, kteří se zotavují z nemoci nebo úrazu. Dárcům krve patří respekt nás všech,“ říká Alexandra Udženija, náměstkyně primátora pro oblast sociálních věcí, bydlení a zdravotnictví.

Odměna se týká celkem 247 dárců. Zlatý kříž 3. třídy za 80 odběrů má v Praze 168 lidí, Zlatý kříž 2. třídy za 120 odběrů má 50 lidí, Zlatým křížem 1. třídy za 160 odběrů se může pochlubit 26 lidí a Plaketou Dar krve – dar života za 250 odběrů se pyšní tři dárci. Tito lidé obdrží jízdné v celkové hodnotě 901 600 Kč.

Zdroj: www.praha.eu

Praha

Praha vyhlásila dotační program na podporu doplňkové sítě sociálních služeb

Radní hl. m. Prahy dnes schválili vyhlášení grantů hlavního města Prahy - Program podpory registrovaných sociálních služeb poskytovaných občanům hlavního města Prahy pro rok 2024 - Doplňková síť. Hlavní město tak v souladu se svými prioritami v oblasti sociální politiky podpoří kapacity sociálních služeb nad rámec strategie rozvoje základní sítě.

Praha

Praha daruje Českému červenému kříži čtyři sanitní vozy určené pro pacienty na Ukrajině

Rada hl. m. Prahy na pondělním jednání schválila poskytnutí II. materiálně-technické pomoci v souvislosti s ozbrojeným konfliktem na Ukrajině formou daru. Hlavní město tak na základě žádosti Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy věnuje Českému červenému kříži celkem čtyři sanitní vozy za účelem poskytování zdravotnické pomoci pacientům na území Ukrajiny.

Praha

Praha vyhlašuje program podpor pro sociální služby

Hlavní město vyhlásilo program podpor pro sociální služby na příští rok. Provozovatelé registrovaných sociálních služeb na území hlavního města se nyní mohou přihlásit o dotace. Vyhlášení akce nazvané Program podpory registrovaných sociálních služeb poskytovaných občanům hlavního města Prahy pro rok 2024 schválili v pondělí pražští radní.