Praha kompletně obnoví další komunikace v Horních Počernicích

|

Rada hl. m. Prahy dnes odsouhlasila záměr veřejné zakázky na obnovu komunikace Prachovská a navazující části ulic Machovská a Dolská v Horních Počernicích. Součástí prací je i vybudování nové dešťové kanalizace, dále parkovacích stání, zpomalovacích prvků a doplnění veřejného osvětlení.

„Posunuli jsme do další fáze rekonstrukce komunikací v Horních Počernicích, konkrétně v ulici Prachovská a v částech ulic Machovská a Dolská. Součástí je i vybudování tolik potřebné nové dešťové kanalizace v ulicích Dolská, Machovská, dále parkovacích stání, zpomalovacích prvků a doplnění veřejného osvětlení. Nyní nás čeká otevřené řízení této veřejné zakázky na vhodného zhotovitele stavby. Začátek stavby odhadujeme na druhé čtvrtletí 2024,“ uvádí Michal Hroza, pražský radní pro oblast infrastruktury.

Záměr realizace veřejné zakázky musí na svém příštím zasedání schválit ještě Zastupitelstvo hl. m. Prahy. Odhad nákladů byl stanoven na základě kontrolního rozpočtu k projektové dokumentaci na částku 56 815 000 Kč bez DPH.

Zahájení řízení k veřejné zakázce na výběr zhotovitele stavebních prací se předpokládá koncem letošního roku. Zadáváno bude v otevřeném řízení, aby se mohl účastnit neomezený okruh dodavatelů. Hodnocení nabídek pak bude provedeno na základě ekonomické výhodnosti nabídky. Samotné stavební práce by pak měly být zahájeny na jaře příštího roku a potrvají 12 měsíců.

Zdroj: www.praha.eu

Praha

Hlavní město přistaví pavilon a zrekonstruuje budovu v Domově pro seniory Dobřichovice

Radní hl. m. Prahy na svém pondělním zasedání vzali na vědomí pokračující realizaci investiční akce Přístavba a rekonstrukce Domova pro seniory Dobřichovice včetně finančního zajištění této akce. Na nový pavilon a současně i rekonstruovaný stávající pavilon s celkovými 37 dvoulůžkovými pokoji a dalším vybavením hlavní město předpokládá, že vyčlení přibližně 216 milionů korun, dalších 60 milionů korun pokryje dotace Ministerstva práce a sociálních věcí ČR.

Praha

Hlavní město dohodou ohledně vlastnictví Slovanské epopeje ukončí několikaletý soudní spor s rodinou Muchových

Radní hl. m. Prahy na svém pondělním zasedání schválili dohodu s rodinou Muchových ohledně Slovanské epopeje, čímž by měl skončit soudní spor týkající se slavného cyklu obrazů Alfonse Muchy. Nalezení nejvhodnějších prostor, kde budou kromě epopeje umístěna i další díla tohoto malíře, bude hlavní město řešit v rámci dalších jednání. Do doby, než bude rozhodnuto o konkrétním umístění děl, zůstane vystavena Slovanská epopej v Moravském Krumlově.