Praha jako výraz solidarity s izraelským lidem rozsvítí Petřínskou rozhlednu v barvách izraelské vlajky

|

Modře a bíle se dnes v 19:00 hodin rozsvítí Petřínská rozhledna na podporu obyvatel Izraele, na jehož území dnes zaútočilo Palestinské radikální hnutí Hamás.

Nasvícení rozhledny v barvách izraelské vlajky se uskuteční z pokynu primátora hl. m. Prahy Bohuslava Svobody: „Zákeřný útok na Izrael, který provedlo teroristické hnutí Hamás, jednoznačně odsuzuji. Vyjadřuji lítost nad jeho oběťmi a podporu izraelským obyvatelům. Nasvícení Petřínské rozhledny v izraelských barvách je symbolickým vyjádřením této solidarity," uvedl primátor Bohuslav Svoboda.

„Bezprecedentní násilí a ztráty na životech, jakých jsme od dnešních ranních hodin v Izraeli svědky, jsou naprosto nepřijatelné a jednoznačně je odsuzujeme. Nasvícením Petřínské rozhledny vyjadřujeme i soustrast se všemi obětmi tohoto terorismu," připojil 1. náměstek primátora hl. m. Prahy Zdeněk Hřib.

„Dnešní teroristické útoky na Izrael považujeme za naprosto neakceptovatelný způsob řešení izraelsko-palestinského konfliktu. Nasvícením pražské dominanty dáváme najevo, že naše myšlenky jsou v Eretz Israel s rodinami nevinných civilních obětí. Přejeme izraelským přátelům rychlé uklidnění situace," řekl náměstek primátora Petr Hlaváček.

Petřínská rozhledna bude svítit modře a bíle jako výraz solidarity s izraelským lidem od dnešních 19:00 do zítřejších 7:00 hodin.

Zdroj: www.praha.eu

Praha

Praha finančně podpoří projekt výstavby pavilonu v Běchovicích pro potřeby sociálních služeb

Radní hl. m. Prahy v pondělí odsouhlasili poskytnutí účelové investiční dotace městské části Praha–Běchovice ve výši 3 000 000 Kč na projektovou dokumentaci k výstavbě nového pavilonu v areálu Sociálních služeb Běchovice, z.ú. Záměr městské části tak v příštích letech rozšíří potřebné kapacity v oblasti sociálních služeb na území Prahy.

Praha

Hlavní město symbolicky vyvěsilo státní vlajku Izraele

Praha vyvěsila vlajku Izraele na budovu Nové radnice, čímž deklaruje podporu a solidaritu obyvatelům tohoto státu. Zároveň již byla o víkendu modře a bíle rozsvícena Petřínská rozhledna. Izrael čelí od sobotního dne raketovým a pozemním útokům ze strany radikálního hnutí Hamás.

Praha

V areálu Domova pro zrakově postižené Palata vyroste nový pavilon pro klienty se stařeckou demencí a Alzheimerovou chorobou

Rada hl. m. Prahy dnes odsouhlasila záměr veřejné zakázky na výstavbu budovy Palata II, která vznikne ve stávajícím areálu Palata – Domov pro zrakově postižené na Smíchově. Pražští radní zároveň schválili jmenování hodnoticí komise veřejné zakázky a úpravu celkových nákladů investiční akce. Smyslem tohoto záměru je nabídnout nové kapacity pro poskytování pobytové sociální péče, zejména pro osoby trpící stařeckou demencí či Alzheimerovou chorobou.