Praha díky financím z Ministerstva životního prostředí postaví novou mateřskou školu

|

Hlavní město Praha získalo potřebné finance na stavbu mateřské školy Mydlinky v Praze 12. Investiční záměr významně podpořilo Ministerstvo životního prostředí ČR, na stavbu poskytlo částku 11 676 708,87 Kč.

Zmíněné finance ministerstvo poskytlo z Operačního programu životního prostředí 2014-2020. Jedná se o projekt, který si klade za cíl poskytnout kvalitní vzdělávací prostředí pro nejmladší obyvatele této městské části a využít nejmodernější ekologické a pasivní standardy, které lze v moderní výstavbě aplikovat. Výstavbu mateřské školy Mydlinky komentoval Zdeněk Kovářík člen Rady hlavního města Prahy pro oblast financí, rozpočtu, fondů a podpory podnikání: „Tato investice do vzdělání nepochybně přispěje k lepšímu životnímu prostředí v lokalitě, která aktuálně zažívá stavební boom. To je důležité z hlediska zajištění kvalitního a zdravého prostředí pro obyvatele, zejména pro rodiny s dětmi. Vítáme rozvoj občanské vybavenosti ve městě.“

Mateřská škola Mydlinky bude slavnostně otevřena v pátek 1. září za účastí zástupců radnice Prahy 12, Magistrátu hlavního města Prahy, stavebního zhotovitele a architektonického studia. Výstavba na pozemku o rozloze 5 108 m2 mezi ulicemi Dolnocholupická, K Beránku a Lešetínská, byla zahájena 6. dubna 2022. Během pouhých 17 měsíců byla vybudována moderní dvoupodlažní budova splňující pasivní energetický standard, což minimalizuje provozní náklady. Mateřská škola nabízí čtyři prostorné třídy pro až 112 dětí, učebnu pro speciální výuku, zázemí a moderně vybavenou kuchyň. Celkové náklady na výstavbu školky, včetně dalších zařízení, dosáhly přibližně 130 milionů Kč bez DPH.

Zdroj: www.praha.eu

Praha

Praha schválila akční plán pro přechod na cirkulární ekonomiku do roku 2025, rozpracovává projekty pro městské firmy

Radní hl. m. Prahy na pondělním jednání schválili akční plán pro přechod na cirkulární ekonomiku na roky 2023-2025. Náměstkyně primátora Jana Komrsková tak jednou za dva roky předloží pražské radě aktualizovaný seznam projektů vyplývajících ze strategie Cirkulární Praha 2030. Zásobník projektů se rozrostl o 22 položek na celkových 59. Projekty jsou rozděleny do čtyř základních oblastí – stavebnictví, voda, odpady a zemědělství a také potravinová produkce. Ty mají nejvyšší potenciál k úspoře energií a surovin.

Praha

Praha obnoví další rybníky a vybuduje i fontány na Letné

Pražané se dočkají revitalizace Proseckého rybníka, rybníka Bubec a také vodních prvků na Letné. Investiční akci v pondělí schválila Rada hl. m. Prahy. Rybníky budou po obnově sloužit obyvatelům Prahy k rekreaci, fontány na Letné přivedou vodu k oblíbenému místu setkávání u Metronomu.