Praha chystá informační kampaň pro ukrajinské uprchlíky o zdravotním systému a prevenci

|

Jak se mohou ukrajinští uprchlíci žijící v metropoli připojit ke zdravotnímu systému na území hl. m. Prahy? Hlavní město ve spolupráci s Prague City Tourism pro ně připraví osvětovou kampaň, která bude zahrnovat také informace o zdravotní prevenci.

Rada hl. m. Prahy v pondělí schválila smlouvu na zajištění komunikační kampaně na podporu zdravotní prevence a integrace rodin ukrajinských uprchlíků do zdravotního systému na území hl. m. Prahy.

„Vnímám dosavadní spolupráci hlavního města s UNICEF jako velmi zdařilou a výborně cílenou. Proto jsem velmi rád, že tato spolupráce bude pokračovat i v nadcházejících měsících v rámci kampaně na podporu zdravotní prevence a integrace rodin ukrajinských uprchlíků do zdravotního systému na území hlavního města Prahy. Tato kampaň je zaměřená na osvětu, snaží se přiblížit náš český systém lékařské péče ukrajinským rodičům a zároveň informovat o všech specifikách souvisejících s jejich situací,“ říká náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast kultury Jiří Pospíšil.

Kampaň má na starosti městská společnost Prague City Tourism a.s., která s hlavním města uzavřela smlouvu ve výši dva miliony korun. Prague City Tourism podle ní zajistí informovanost o aktivitách odboru zdravotnictví pražského magistrátu a UNICEF pro ukrajinské uprchlíky. Na starost bude mít koordinaci projektu, vypracování grafiky, včetně jazykového překladu a korektur, vytvoří on-line bannery, PR články, letáky, plakáty i reklamu v metru. Kampaň bude trvat až do března příštího roku.

Zdroj: www.praha.eu

Praha

Primátorská adventní sbírka opět pomůže potřebným

Praha ve spolupráci s Potravinovou bankou pro Prahu a Středočeský kraj připravila tradiční Primátorskou adventní sbírku, která se letos uskuteční ve čtvrtek 14. prosince 2023 na Mariánském náměstí od 10:00 do 18:00 hodin. Představitelé hlavního města, zaměstnanci Magistrátu hl. m. Prahy, ale i městských organizací nebo zástupci velvyslanectví sídlících v metropoli, různé instituce, soukromé firmy i široká veřejnost může darováním základních trvanlivých potravin nebo drogerie pomoci spoluobčanům v nouzi.

Praha

V Šeberově vznikne tréninkový areál pro mládež

Rada hl. m. Prahy na pondělním jednání schválila svěření pozemku o výměře téměř 150 tisíc metrů čtverečných městské části Praha – Šeberov. Ta ho pronajme sportovnímu klubu Slavia Praha, který zde vybuduje sportovní areál pro studenty fotbalové akademie, ale i pro veřejnost a pro žáky aktuálně budované základní školy v sousedství areálu.