Poštovní problémy v Aši se začínají skutečně řešit

|

Doručování listovních zásilek v Aši z provozovny České pošty v Chebu se ukázalo být neefektivní. V úterý 14. listopadu se na řešení tohoto problému dohodli pověřený zástupce generálního ředitele České pošty Miroslav Štěpán a starosta města Aš Vítězslav Kokoř.

Od začátku příštího roku bude v Aši opět obnovena dodejna listovního doručování. Přestanou tak problémy s pozdní nebo chybnou distribucí dopisů. Celkem bude na dodejně zaměstnáno pět listovních doručovatelů. Díky aktivitě starosty Kokoře jsou již dnes předběžně dohodnuti dva lidé, kteří jsou připraveni nastoupit jako doručovatelé na ašskou dodejnu. Během prosince proběhne v dané lokalitě náborová kampaň, aby od začátku roku bylo vše připravené a ostrý provoz listovního doručování se mohl rozběhnout.

„Jsem rád, že jsme se s panem starostou bez zbytečných emocí dokázali věcně a konstruktivně dohodnout na řešení dvou palčivých problémů. Těmi jsou kvalita listovního doručování a budoucnost nemovitosti České pošty v Aši. Věřím, že výsledky našeho jednání se dostaví co nejdříve a občané města, jeho vedení a také samotná Česká pošta budou spokojeni. Samospráva je naším přirozeným partnerem a na příkladu Aše je vidět, že se dokážeme dohodnout i na řešení složitých problémů,“ říká pověřený zástupce generálního ředitele České pošty Miroslav Štěpán.

„Pro nás je samozřejmě velmi důležité rozhodnutí, že se doručování listovních zásilek konečně po dvou letech experimentů vrátí zpět do Aše. Stejně tak významná je dohoda o budově pošty, která i nadále zůstane v majetku České pošty. Společně se pokusíme najít cestu, jak zrekonstruovat prázdná patra budovy na byty pro občany Aše. Rád bych využil této příležitosti a panu Štěpánovi, generálnímu řediteli České pošty, za jeho velmi vstřícný a věcný přístup k ašskému problému poděkoval. Převzal poštu v těžkém stavu letos v březnu a skutečně se problémy snaží efektivně řešit,“ uvedl k výsledkům jednání starosta Aše Vítězslav Kokoř.

PODCAST:

20. 11. 2023 - Matyáš Vitík, tiskový mluvčí České pošty (m4a, 245kB)

Důležitou zprávou je, že dodejna bude sídlit v budově, kde se nachází pošta a kterou vlastní přímo Česká pošta. Prostory objektu, pro které nemá státní podnik využití, budou využívány městem jako bytové jednotky. V současné době se připravuje smluvní dohoda, na jejímž základě bude město Aš využívat tyto volné prostory.

Zdroj: www.ceskaposta.cz

Česká pošta

Česká pošta slaví Giving Tuesday

Již po osmé se pošťáci připojili k celosvětovému dni dobrovolnictví a dárcovství Giving Tuesday, který se slaví v úterý 28. listopadu. V letošním roce si po pěti letech znovu opakujeme zaměstnanecký sběr starých nepotřebných mobilů. Česká pošta se přidala k charitativnímu projektu REMOBIL, který se snaží zvýšit procento zpětně odebraných mobilů a jejich recyklací přispět k ochraně životního prostředí. Z každého telefonu, který v rámci této akce pošťáci odevzdají, poputuje 10 Kč Nadaci České pošty. Doufám, že letos se nám podaří překonat rekord z roku 2018, kdy pošťáci vybrali 2 707 starých nepotřebných mobilů. Všechny vybrané mobilní telefony jsou předávány k demontáži odborným firmám, které zaměstnávají handicapované a osoby znevýhodněné na pracovním trhu.

Česká pošta

Ježíškova pošta letos už po třicáté oráží vánoční psaní

Kulaté výročí o letošních vánočních svátcích oslaví tradiční vánoční příležitostné poštovní razítko na Božím Daru. Není však zdaleka jediným, na které zájemci v tomto slavnostním čase každý rok čekají. Neméně oblíbená jsou razítka s motivem Betlémského světla, která se oráží hned ve třech městech – v Praze, Brně a v Olomouci a konečně razítko s textem PF 2024 bude k dispozici na Pražském hradě.

Česká pošta

Balíkovna představuje novou aplikaci pro pohodlnou správu balíků

Balíkovna přichází s další novinkou. Poté, co nedávno informovala o možnosti odesílání balíků prostřednictvím AlzaBoxů a možnosti doručování na adresu, představuje významný poskytovatel zásilkových služeb uvedení své nové mobilní aplikace, která nabízí uživatelům jedinečnou možnost plnohodnotné obsluhy služeb Balíkovny přímo z mobilních zařízení s operačními systémy Android a iOS.