Plánovaná odstávka systémů České pošty

|

Od pátku 19. 4. od 22:00 hodin do soboty 20. 4. do 4:00 hodin bude probíhat plánovaná odstávka systémů České pošty, která způsobí celkovou nedostupnost služeb a aplikací České pošty a Balíkovny.

Po tuto dobu nebude možné vydávat a odesílat balíky, objednávat balíky, nebo kontrolovat jejich stav. Z toho důvodu proto dojde k omezení hodin pro veřejnost na poště 110 00 Praha 1 v Jindřišské ulici. Otevírací doba v pátek 19. 4. bude do 20:00 hodin a v sobotu 20. 4. od 7:00 hodin.

V sobotu 20. 4. pak budou práce pokračovat, a to až do 22:00 hodin. V tuto dobu může docházet ke krátkodobým výpadkům služeb, které se mohou projevit pomalejší odezvou aplikací (např. při výdeji zásilky na kód může vzniknout menší časová prodleva apod.).

Děkujeme za pochopení.

PODCAST:

5. 4. 2024 - Matyáš Vitík, tiskový mluvčí České pošty (m4a, 266kB)

Zdroj: www.ceskaposta.cz

Česká pošta

Aršík s trojskými kapradinami

Adam Kašpar je autorem výtvarného návrhu příležitostného poštovního aršíku Botanická zahrada hl. m. Prahy, který Česká pošta uvede do prodeje ve středu 10. dubna. Náměty známek v hodnotě 27, 31 a 34 korun představují zvláštní druhy kapradin Drynaria rigidula, Dipteris conjugata a Brainea insignis.

Česká pošta

S Kantem do Evropy

Výtvarný návrh příležitostné písmenové poštovní známky z edice Osobnosti: Immanuel Kant, kterou Česká pošta uvede do prodeje ve středu 10. dubna 2024, připravila Markéta Prachatická.

Česká pošta

Známka ke stovce českého typografa

Námět nové příležitostné poštovní známky Umělecká díla na známkách: Jiří Rathouský vychází z původního plakátu tohoto českého výtvarníka a typografa, od jehož narození uplyne 100 let. Poutač byl navržen k propagaci typografické konference ATypI, jež se konala v Praze roku 1969.