ORLEN Unipetrol začal ve své síti čerpacích stanic propagovat pouze značku ORLEN

|

Skupina ORLEN Unipetrol začala od začátku prosince letošního roku při svých marketingových a sponzoringových aktivitách používat pouze značku ORLEN. Změna v komunikaci souvisí s pokročilou fází rebrandingu, neboli procesu změny jména, ve které se nachází její síť čerpacích stanic v Česku. Ta od roku 2019 nese označení ORLEN Benzina a je největším prodejcem pohonných hmot na zdejším trhu. „Většina našich čerpacích stanic na zdejším trhu je již přejmenována a na konci letošního roku ponese logo orla již 357 z celkového počtu 434 stanic. Proto je logické, že se již zaměříme pouze na podporu značky ORLEN,“ vysvětlil Zbigniew Leszczyński, člen představenstva skupiny ORLEN Unipetrol zodpovědný za maloobchodní aktivity, a dodal: „Rebranding na českém trhu je součástí mezinárodní unifikace sítě ORLEN, do které patří více než tři tisíce našich čerpacích stanic v sedmi evropských zemích.“

V Polsku, Česku, Německu, Maďarsku, Litvě, na Slovensku a od příštího roku také v Rakousku. Ve všech těchto zemích provozuje mezinárodní skupina ORLEN své čerpací stanice. V souladu se svou strategií realizuje na všech těchto trzích postupnou unifikaci své značky.

V Česku unifikace začala v roce 2019, kdy se na českém trhu začaly objevovat první čerpací stanice, na kterých zaujímala dominantní pozici značka ORLEN. Současně došlo ke změně označení celé sítě. K červenobílému koníkovi přibyl stejně barevný orel a síť dostala kombinované označení ORLEN Benzina. Pod tímto jménem se celá síť dále rozvíjela a veřejnost oslovovala nejen na čerpacích stanicích, ale také skrze silné mediální kampaně a jako partner významných kulturních, sportovních a společenských projektů. Po celou dobu se také postupně zvyšoval počet stanic, na kterých zastávalo logo ORLEN dominantní pozici. Během letošního roku tento doposud postupný proces proměny značky výrazně zrychlil.

„Nazrála doba k akceleraci a dokončení celého procesu. Společná značka ORLEN Benzina je české veřejnosti již dostatečně známá a zákazníky akceptovaná. Zná ji devět z deseti Čechů. Vedle faktu, že již téměř 80 procent stanic v naší síti nese označení ORLEN, jde o další signál, že se v následujícím období můžeme zaměřit již jen na podporu převládající značky ORLEN,“ konstatoval Zbigniew Leszczyński a dodal: „Do modernizace a rozvoje celé sítě jsme v posledních letech investovali desítky miliard korun a udělali z ní lídra českého trhu, který nabízí vysoce kvalitní paliva, široký rozsah občerstvení a nejmodernější služby. Tento trend se pod novou značkou ještě zintenzívní.“

Červenobílá síť čerpacích stanic je dlouhodobě úspěšná nejen u zákazníků, ale také v řadě soutěží, které odrážejí její pozitivní vnímání laickou i odbornou veřejností. V letech 2019, 2020 a 2022 získala titul Obchodník roku a od roku 2017 obdržela již šestkrát ocenění Nejdůvěryhodnější značka roku. Vedle neustálého rozšiřování nabídky palivových i nepalivových produktů a zvyšování kvality služeb skupina ORLEN v České republice podporuje také široké portfolio sportovních, kulturních a společenských projektů a osobností, kterými jsou například Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, multižánrový festival Colours of Ostrava, Autodrom Most nebo automobilový závodník Martin Prokop. Veřejnost také zná značku ORLEN jakou součást seriálu Formule 1 díky partnerství s týmem Scuderia Alpha Tauri.

Síť čerpacích stanicí ORLEN v Česku nabízí pohonné hmoty Efecta s prokazatelnými čisticími účinky a prémiová paliva Verva, která vedle péče o motorovou soustavu mají maximálně vylepšeny výkonnostní parametry. Součástí nabídky je i široký sortiment doplňkového prodeje, služeb a občerstvení po značkou Stop Cafe. Zákazníci mohou také využívat tankovací karty EASY a BUSINESS a dvě mobilní aplikace – věrnostní aplikaci ORLEN a aplikaci pro péči o vůz Mycí digi linka. „Naší strategií je nabízet produkty a služby s vysokou kvalitou. Zákazníci hodnotí naši značku jako moderní, inovativní, a s širokou, kvalitní, a přitom cenově příznivou, nabídkou,“ řekl Zbigniew Leszczyński, a uzavřel: „Připravujeme se také na budoucnost. Na českém trhu máme nejširší nabídku alternativních pohonů a energií a neustále rozvíjíme. Na 66 stanicích máme již 267 elektro dobíjecích bodů a budujeme také vodíkovou infrastrukturu. První dvě vodíkové stanice fungují v Praze na Barrandově a v Litvínově.“

Síť čerpacích stanic ORLEN patří do skupiny ORLEN Unipetrol, která je od roku 2005 vlastněna mezinárodní skupinou ORLEN. Ta provozuje více než tři tisíce čerpacích stanic v sedmi zemích – i v Polsku, Česku, Německu, Litvě, Maďarsku a na Slovensku. Nedávno oznámila záměr převzít 266 čerpacích stanic značky Turmöl v Rakousku.

V nedávném průzkumu veřejného mínění agentury IBRiS byli respondenti dotázáni, zda znají značku ORLEN Benzina. Více než 87 procent z nich odpovědělo kladně. Oceňují nejen nabídku palivových i nepalivových produktů, ale také širokou podporu sportovních, kulturních a společenských akcí. Více než 63 procent všech dotázaných vyjádřilo pozitivní pohled na aktivity mezinárodní skupiny ORLEN v České republice.

Síť čerpacích stanic ORLEN je součástí skupiny ORLEN Unipetrol, jež patří do nadnárodního skupiny ORLEN, a provozuje nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic v České republice. Kromě paliv Efecta s čistícím účinkem nabízí ORLEN také prémiová paliva Verva, která mají vedle čistících účinků maximálně vylepšeny výkonnostní parametry. V síti ORLEN jsou dostupné i alternativní pohony zkapalněný ropný plyn (LPG) a stlačený zemní plyn (CNG). ORLEN také disponuje nejširší sítí elektrodobíjecích stojanů. Na pražském Barrandově a v Litvínově provozuje veřejné plnicí vodíkové stanice. Síť ORLEN nabízí i široký sortiment občerstvení v gastronomickém konceptu Stop Cafe a vydává i vlastní tankovací karty EASY a BUSINESS. Zákazníkům rovněž nabízí dvě mobilní aplikace – věrnostní aplikaci ORLEN a aplikaci pro péči o vůz Mycí digi linka. ORLEN Unipetrol v Česku provozuje celkem 434 čerpacích stanic a má tržní podíl 25,7 %. Důvěru spotřebitelů potvrzuje i fakt, že síť čerpacích stanic již šestkrát získala titul Nejdůvěryhodnější značka v České republice.

Zdroj: www.orlenunipetrol.cz

ORLEN Unipetrol

ORLEN Unipetrol podpořil litvínovskou Scholu Humanitas a její nadané studenty částkou 410 000 Kč

Skupina ORLEN Unipetrol již tradičně podpořila partnerskou školu Schola Humanitas a její nadané studenty. Celkem 37 výjimečně talentovaných studentů obdrželo stipendia v celkové výši 250 000 Kč během slavnostního předání ve škole, která se zaměřuje na profesní i osobnostní rozvoj svých studentů. Společně se studenty obdržela grant také škola, která od Nadace ORLEN Unipetrol obdržela šek v hodnotě 160 000 Kč určeného na výzkum a nákup laboratorního vybavení. Skupina se svojí Nadací ORLEN Unipetrol vzdělávání aktivně podporuje na úrovni středních i vysokých škol, a to skrze grantové a stipendijní programy, vědomostní soutěže v oblasti oboru chemie, ale také příležitostí praktického vzdělávání v univerzitním a tréninkovém centru nebo možností exkurzí do litvínovského výrobního areálu.

ORLEN Unipetrol

ORLEN Unipetrol se umístil mezi lídry v ocenění TOP odpovědná velká firma

Rafinérská a petrochemická skupina ORLEN Unipetrol obdržela od platformy pro odpovědné a udržitelné podnikání Byznys pro společnost ocenění TOP odpovědná firma roku v kategorii velké firmy. Ocenění nazvaná TOP Odpovědná firma od platformy Byznys pro společnost, která se zaměřuje na celkové nastavení firem a jejich rozvoj udržitelného a odpovědného podnikání, jsou v Česku unikátním nezávislým hodnocením malých, středních i velkých firem, které jsou hodnoceny a oceňovány podle jejich strategie a aktivit v oblastech udržitelného podnikání a společenské odpovědnosti.

ORLEN Unipetrol

ORLEN Unipetrol rozsáhlou investicí v kralupské rafinérii za půl miliardy korun snižuje svoji uhlíkovou stopu

Skupina ORLEN Unipetrol ve svém výrobním závodě v Kralupech nad Vltavou zahájila realizaci rozsáhlé investice zaměřenou na rekuperaci tepla spalin. ORLEN Unipetrol očekává od tohoto projektu, který zařadil mezi pět svých nejdůležitějších strategických iniciativ, snížení produkce emisí až o 15 kt ročně a současně zvýšení flexibility kralupské rafinérie včetně posílení její energetické soběstačnosti. Jednotka má být dokončena v polovině roku 2025. Investice přesáhne úroveň půl miliardy korun. Výstavba rekuperační jednotky je dalším konkrétním krokem skupiny ORLEN Unipetrol na cestě k emisní neutralitě, které chce skupina dosáhnout nejpozději v roce 2050.