ORLEN Unipetrol nyní v kinech: Napínavá trailerová videa odhalí profesní příležitosti ve skupině

|

ORLEN Unipetrol spustil nevšední náborovou kampaň, která vstoupila na plátna kin v Ústeckém kraji. Kampaň ve stylu filmových trailerů si klade za cíl ukázat, že zaměstnání v ORLEN Unipetrolu znamená nejen práci, ale také možnost stát se součástí inovativního světa energie a profesního růstu. Společnost, která je držitelem ocenění Zaměstnavatel roku 2023, divákům skrze atraktivní videa poskytuje vhled do toho, jak skupina mění svět energií a jakou roli v tom mohou hrát.

"Naším hlavním záměrem této kampaně je vnést do náborového procesu něco nového a oslovit diváky v kině nejen vizuálně, ale i emocionálně. Chceme, aby naši potenciální zaměstnanci nalezli v ORLEN Unipetrolu více než jen pracovní místo. Jsme otevření pro všechny, kteří chtějí nejen pracovat, ale také zapojit se do projektů, které mají skutečný dopad na naši budoucnost. Chceme, aby naši zaměstnanci byli součástí této evoluce a mohli tak aktivně formovat budoucnost energetického odvětví," říká Michał Chmiel, personální ředitel skupiny ORLEN Unipetrol.

Kampaně, která odstartovala v kinech Ústeckého kraje v září 2023, se řídí stylem filmových trailerů a představuje skupinu ORLEN Unipetrol jako atraktivního zaměstnavatele, který poskytuje mnohem víc než jen práci. Hlavními postavami těchto jedinečných videí jsou zaměstnanci skupiny ORLEN Unipetrol, kteří diváky motivují k připojení se do společnosti a představili jim, jak mohou aktivně přispět k vývoji energetického sektoru.

Diváci se mohou do kin těšit na následující zpracování:

1/ Operátor přeruší špionovi sabotáž

Zápletka: Nesympatický záporák se pokusí o sabotáž provozu ve společnosti, která nevyjde jen díky šikovnosti a připravenosti operátora.

Vzor k natočení traileru: Špionážní filmy.

Trailer je možné zhlédnout zde.

2/ Skladník vyhraje závod vysokozdvižných vozíků

Zápletka: Druhé video představuje akčním způsobem práci skladníků s vysokozdvižnými vozíky. O napětí traileru se stará šarvátka i závod vysokozdvižných vozíků.

Vzor k natočení traileru: Rivalové, Rychle a zběsile, Le Mans a další závodnické bijáky.

Trailer je možné zhlédnout zde.

3/ Postradatelní ve filmu, nepostradatelní v naší společnosti

Zápletka: Trojice hlavních hrdinů jde z vítězného boje. Zdánlivě nejsou tolik na očích, ale bez nich by svět nemohl existovat, pro provoz společnosti jsou naprosto nepostradatelní.

Vzor k natočení traileru: Postradatelní – slavná série s legendami akčních filmů.

Trailer je možné zhlédnout zde​.

ORLEN Unipetrol investuje do svých zaměstnanců moderním způsobem, zahrnujícím rozsáhlou paletu zaměstnaneckých výhod a aktivní podpory jejich osobního i profesního růstu. Tuto novou éru péče o své zaměstnance stále rozšiřuje o prvky, jako je podpora sportovního vyžití, dobročinných a dobrovolnicích aktivit a aktivní angažovanosti ve společnosti. Nejlepší zaměstnavatel v České republice ve své kategorii klade velký důraz i na rozvoj svých manažerských talentů, a to jak prostřednictvím interních programů, tak i díky úzké spolupráci s několika vysokými školami, jejichž studentům umožňuje vzdělávání v Univerzitním centru, které se nacházejí přímo v areálu litvínovské rafinérie, největšího chemického výrobního závodu v Česku.

Skupina ORLEN Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů – zejména plastů a hnojiv. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům na českém i středoevropském trhu. Do skupiny ORLEN Unipetrol spadají rafinérie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo v Pardubicích, neratovická společnost Spolana, otrokovická společnost REMAQ a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně. Součástí ORLEN Unipetrolu je i síť čerpacích stanic ORLEN Benzina v Česku a síť ORLEN na Slovensku a v Maďarsku. ORLEN Unipetrol je v České republice jedna z největších firem z hlediska obratu. Zaměstnává téměř 6 000 lidí. ORLEN Unipetrol je také společensky odpovědnou společností, a to zejména v oblasti podpory udržitelného rozvoje, vzdělávání, místních komunit a životního prostředí. V roce 2005 se ORLEN Unipetrol stal součástí skupiny ORLEN, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě.

Zdroj: www.orlenunipetrol.cz

ORLEN Unipetrol

ORLEN Unipetrol za čtvrt miliardy korun modernizoval jednotku na výrobu patentovaného produktu Chezacarb

Skupina ORLEN Unipetrol pokračuje ve svém závazku modernizovat a zvyšovat efektivitu svých výrobních technologií. V letošním roce byla dokončena modernizace jednotky na výrobu elektrovodivých sazí Chezacarb. Implementace nejnovějších technologií do unikátní výrobní jednotky s jejím následným rozšířením přinese zvýšení výrobní kapacity a efektivnější využívání surovinových a energetických zdrojů. Skupina tak plní své závazky v rámci udržitelného rozvoje, inovací a technologického pokroku ohlášené v rámci své strategie rozvoje do roku 2030.

ORLEN Unipetrol

Přechod na neruskou ropu v litvínovské rafinérii je technologicky možný

Litvínovská rafinérie skupiny ORLEN Unipetrol, která je s kapacitou 5,8 milionu tun zpracované ropy ročně největší rafinérií v Česku, dokáže technologicky zvládnout přechod na výhradně neruské druhy rop. Potvrdil to říjnový třítýdenní test, během kterého litvínovská rafinérie poprvé ve své historii zpracovávala výhradně neruskou ropu. Následná modernizace závodu, včetně přizpůsobení výrobních a návazných procesů novým ropným směsím, zajistí bezpečnost dodávek pohonných hmot na český trh a zvýší konkurenceschopnost společnosti na mezinárodním trhu. Hlavní podmínkou nutnou pro odklon České republiky od ruské ropy je zvýšení kapacity ropovodu TAL, které je v kompetenci českého státu a má být dokončeno na konci roku 2024. Poté bude ORLEN Unipetrol ve svých rafinériích zpracovávat výhradně neruskou ropu a Česká republika přestane být závislá na dodávkách z Ruské federace.

ORLEN Unipetrol

ORLEN Unipetrol představil novou obchodní značku Enviten®, produktovou řadu recyklovaného polyetylenu a polypropylenu

ORLEN Unipetrol pokračuje v postupném plnění svého závazku stát se nejpozději do roku 2050 emisně neutrální. Ve svém podnikání skupina rozvíjí principy cirkulární ekonomiky, v rámci kterých postupně nahrazuje vstupní fosilní suroviny odpadním materiálem. Ten po zpracování moderními recyklačními procesy uvádí jako produkt do opětovného prodeje. Od ledna příštího roku bude pod obchodní značkou Enviten® nově nabízet recyklovaný polyetylen (r-PE) a polypropylen (r-PP).