Nový webový portál – certifikace v oblasti strategických technologií

|

CzechInvest představuje nový online portál www.jaknacertifikaci.cz, který má za cíl podpořit certifikaci v oblasti strategických technologií. Portál přináší komplexní informace na jednom místě pro všechny subjekty zapojené do procesu certifikace.

Díky novému portálu se návštěvníci dostanou ke všem potřebným informacím. S jeho pomocí dojde k lepší koordinaci a komunikaci při výměně informací mezi subjekty zapojenými do certifikačního procesu. Díky úzké spolupráci s hlavními partnery jsou na portálu pravidelně zveřejňovány nejnovější informace a edukační materiály v oblasti certifikace, včetně termínů vzdělávacích kurzů, seminářů a konferencí.

Vývoj tohoto online portálu vedl ke splnění milníku v rámci Národního plánu obnovy (NPO). Hlavními partnery tohoto projektu se stali významní aktéři z oblasti zdravotnických prostředků a letectví. Společně s Agenturou CzechInvest se do projektu aktivně zapojily Asociace výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků (AVDZP), CzechImplant, Institut pro testování a certifikaci, a. s. (ITC) a Moravský letecký klastr. Tato partnerství představují silný základ pro poskytování odborného know-how a zajištění komplexních informací v oblasti certifikace.

Nový online portál www.jaknacertifikaci.cz je nyní dostupný pro veřejnost. Všichni zájemci o certifikaci v oblasti strategických technologií se mohou připojit a získat přístup k významným informacím, dokumentům a akcím souvisejícím s certifikací.

Kontakt pro média:

David Hořínek

PR manažer a tiskový mluvčí

+420 724 591 667

[email protected]

Zdroj: www.czechinvest.org

Czech Invest

Největší testovací centrum pro autonomní mobilitu na světě bylo minulý týden slavnostně otevřeno v Sokolově

Přesným názvem FMDC: Future Mobility Development Center představuje unikátní 600 ha rozsáhlý komplex s investicí BMW Group přes 300 mil. EUR. Jedná se o nejmodernější testovací polygon v Evropě, který bude tvořit samořiditelnou budoucnost. Slavnostního otevření, které proběhlo minulý týden, se účastnil i generální ředitel agentury Petr Očko.

Czech Invest

Naděje na vyčištění kontaminace na letišti Líně. Sanační plán je hotový

V návaznosti na připravovanou výstavbu strategického podnikatelského parku Líně dokončil státní podnik DIAMO plán na odstranění kontaminace v areálu letiště Plzeň-Líně. Zamoření areálu jako pozůstatek činnosti armády, která na místě působila více než 40 let od roku 1952, potvrdily již dříve výsledky geologického průzkumu. Znečištěný areál, který patří mezi zhruba stovku lokalit v Česku s nejvyšší prioritou sanace, by mohl být zcela sanovaný už za rok.

Czech Invest

Agentura CzechInvest podporuje soutěž Cena německého hospodářství

Soutěž Cena německého hospodářství odměňuje firmy, které prosazují změny k lepšímu. Do jedné ze tří kategorií (Energetická efektivita, Digitalizace & inovace a Udržitelný rozvoj lidských zdrojů) se mohou zdarma hlásit všechny české společnosti do 500 zaměstnanců. Agentura CzechInvestu se stala hrdým partnerem soutěže.