Novou členkou představenstva městské společnosti TRADE CENTRE PRAHA a.s. byla zvolena Marta Pražáková

|

Společnost TRADE CENTRE PRAHA a.s. (TCP) spravující významné nemovitosti v majetku hlavního města má od dnešního dne novou členku představenstva. Dozorčí rada totiž v pátek úspěšně zakončila již probíhající otevřené výběrové řízení na nového člena představenstva, do nějž se přihlásilo 116 zájemců a zájemkyň a po pečlivém výběru byla jednomyslně zvolena profesionálka v oboru finančního a investičního vedení nemovitostí Marta Pražáková. Zároveň na svou funkci v pátek rezignoval dosavadní předseda představenstva a dozorčí rada jeho rozhodnutí přijala. Předsedou představenstva byl pověřen jeho dosavadní místopředseda Josef Bláha.

„Žen ve vedení pražských městských společností bychom napočítali na prstech jedné ruky. O to větší mám radost, že se všichni členové dozorčí rady shodli na zvolení paní Pražákové, která svými pracovními zkušenostmi a energií projevovanou při pohovoru přesvědčila i mě. Moc se těším na naši spolupráci,“ říká Adam Zábranský, pražský radní pro majetek, transparentnost a legislativu.

„Dozorčí rada vybrala do užšího výběru kandidátů celkem 11 uchazečů a následně se na volbě Marty Pražákové shodla jednomyslně. Paní Pražáková má letité zkušenosti s finančním řízením nadnárodních společností i znalost pražského prostředí a zajisté bude pro TCP přínosem. Ambicí dozorčí rady je do konce roku zvolit také třetího člena nebo členku představenstva, který tam už delší dobu chybí,“ shrnuje Radek Zykan, předseda dozorčí rady TCP, který byl rovněž předsedou výběrové komise.

„Velice si vážím rozhodnutí dozorčí rady a jsem nesmírně potěšena, že mohu pracovat pro společnost, která má v gesci a zároveň spravuje některé z nejvýznamnějších pražských nemovitostí a míst veřejného významu,“ dodává nová členka představenstva Marta Pražáková.

Zdroj: www.praha.eu

Praha

Nemovitostní portfolio Pražské developerské společnosti zvýšilo svou tržní hodnotu na více než sedm miliard korun

Pražská developerská společnost (PDS), příspěvková organizace hl. m. Prahy, předložila pravidelné tržní ocenění svého nemovitostního portfolia, do kterého bylo zahrnuto 816 tisíc m2 městských pozemků určených především pro bytovou výstavbu. Tržní hodnota oceňovaných nemovitostí byla k 1. červnu 2023 renomovanou mezinárodní poradenskou společností Knight Frank stanovena na 7 123 980 000 Kč.