Na poštách už noviny a časopisy pravděpodobně neseženete

|

Česká pošta vzhledem k rostoucím nákladům na prodej tisku na svých pobočkách navrhla distributorům tisku změnu distribuce i způsobu prodeje. V průběhu jednání zatím nedošlo k dohodě, proto Česká pošta ke konci září vypověděla smlouvy, díky kterým si zákazníci mohli na poštách kupovat noviny a časopisy. Výpovědní doba stále běží, i v předvánoční době pokračují mezi oběma stranami jednání. Pokud však nebude uzavřena dohoda o nové distribuci a způsobu prodeje tisku do konce roku 2023, nebude od ledna 2024 Česká pošta nabízet na pobočkách v rámci svého doplňkového prodeje žádné noviny ani časopisy.

PODCAST:

22. 12. 2023 - Matyáš Vitík, tiskový mluvčí České pošty (m4a, 310kB)

Zdroj: www.ceskaposta.cz

Česká pošta

Vydavatelé nebudou na pošty dodávat noviny a časopisy

Česká pošta vzhledem k rostoucím nákladům na prodej tisku na svých pobočkách navrhla distributorům tisku změnu distribuce i způsobu prodeje. V průběhu jednání však bohužel nedošlo k dohodě mezi distributory a Českou poštou, proto Česká pošta musela vypovědět smlouvy, díky kterým si zákazníci mohli na poštách kupovat noviny a časopisy.

Česká pošta

Významný dřevorytec má svou známku

Marina Richterová je autorkou výtvarného návrhu nové příležitostné písmenové poštovní známky z edice Tradice české známkové tvorby: Zdeněk Mézl, kterou Česká pošta uvede do prodeje 20. ledna. Námětem „B“ známky je portrét tohoto výjimečného českého grafika.

Česká pošta

Známka ke 150. výročí narození hudebního lyrika

Příležitostná poštovní známka Josef Suk, kterou Česká pošta uvede do prodeje 20. ledna, rozšiřuje edici Osobnosti a jejím námětem je portrét skladatele, houslisty a pedagoga Josefa Suka staršího doplněný částí notového zápisu. Grafický návrh známky podepsal Zdeněk Netopil a její nominální hodnota je 31 korun. Od narození Josefa Suka staršího uplynulo 150 let.