Manažerem útvaru komunikace České pošty se stal Jan Hainz

|

Nově vzniklý útvar komunikace od 1. září řídí zkušený manažer s mnohaletými zkušenostmi na trhu finančních služeb.

Jan Hainz (58) přichází na Českou poštu ze Sberbank CZ, kde zastával pozici ředitele marketingu a komunikace. V minulosti byl i marketingovým ředitelem GE Capital Bank (dnes MONETA Money Bank), vedoucím komunikace všech společností GE Money v České republice a na Slovensku a několik let také vedl komunikaci GE Money pro celý region střední a východní Evropy. V České pojišťovně byl odpovědný za komunikaci, CSR a sociální sítě a byl také předsedou dozorčí rady Nadace České pojišťovny. Zkušenosti má i z oblasti exportního marketingu a komunikace pro české výrobce vyvážející primárně do Evropy a Asie.

Jan Hainz vystudoval ČVUT v Praze a titul M.B.A. v oblasti marketingu získal na University of Pittsburgh v USA. Je ženatý a má 3 děti. Hovoří anglicky a italsky, mezi jeho koníčky patří cestování, architektura, italská kuchyně a dobrá vína.

„Jan Hainz má za úkol připravit novou podobu komunikace České pošty a Balíkovny s ohledem na probíhající transformaci. V jeho portfoliu bude nejen mediální prezentace společnosti, ale také zvýšení efektivity marketingového dosahu naší firmy. Komunikace České pošty bude jasná a srozumitelná jak směrem k zákaznické veřejnosti, tak k politické reprezentaci,“ říká pověřený zástupce generálního ředitele České pošty Miroslav Štěpán.

Zdroj: www.ceskaposta.cz

Česká pošta

Novým transformačním manažerem České pošty je Luděk Palek

Vláda ČR 28. června schválila transformační strategii České pošty. Za koordinaci příprav konkrétních kroků prováděcího plánu transformace včetně jeho finální podoby je zodpovědný Luděk Palek, který vede útvar Strategie a řízení změn. Do funkce nastoupil v červenci, kdy nahradil dosavadního manažera transformace Martina Chládka. Aktuálním úkolem Luďka Palka je příprava jednotlivých částí plánu tak, aby materiál mohl být předložen vládě ke schválení do konce září. Po schválení plánu bude dohlížet na jeho realizaci a koordinovat jednotlivé kroky.

Česká pošta

Českou poštu opustí 282 administrativních zaměstnanců

Česká pošta postupně realizuje sadu opatření vedoucích k její stabilizaci. Ta jsou důležitou částí její transformace. Jde o úsporná opatření v provozních nákladech, počtu využívaných objektů, nebo počtu zaměstnanců a také o změny procesů vedoucích k zajištění lepší kvality obsluhy klientů.

Česká pošta

Prodej majetku na Praze 4

Dnes v 9 hodin začal prodej nemovitostí České pošty na Praze 4 formou e-aukce. Každá ze tří nabízených nemovitostí byla prodávána prostřednictvím vlastní e-aukce. Jednotlivých e-aukcí se zúčastnilo vždy několik subjektů. V 16:30 byla poslední e-aukce ukončena s tím, že nejvyšší nabídka již nebyla dalšími účastníky navýšena. Samotný proces prodeje je nyní ve fázi, kdy je vítězi aukce zasílána výzva k úhradě kupní ceny, kterou musí složit do 30 dnů od jejího doručení, a poté bude proveden zápis v katastru nemovitostí. Tím bude prodej nemovitostí České pošty na Praze 4 vypořádán. Česká pošta tímto prodejem získala ze tří e-aukcí téměř 400 milionů korun.