Letošní velikonoční razítko je s motivem beránka

|

Patříte mezi sběratele, kteří využívají příležitostná poštovní razítka České pošty? Nebo prostě chcete jen potěšit své příbuzné či přátele? Mezi pravidelná tradiční příležitostná poštovní razítka patří vedle nejoblíbenější Ježíškovy pošty na Božím Daru, Silvestrovského razítka na Pražském Hradě, Valentýnského razítka v Milostíně také razítko velikonoční, které se používá v Kraslicích. Už od devadesátých let minulého století tam zájemci vždy o Velikonocích posílají listovní zásilky s tím, že se jim vrátí oraženy každoročně obměňovaným motivem. Zatímco na loňském razítku byl motiv kuřete, to letošní, z dílny Pavla Sivka, má motiv velikonočního beránka. Zájemci je mohou získat v termínu od 25. do 28. března.

Pokud nemáte možnost na poštu v Kraslicích zavítat přímo a chcete získat na vaše přání speciální velikonoční razítko, postup je stejný jako v předchozích letech. Na pohlednici je nutné napsat adresu toho, komu chcete přání adresovat, a nalepit poštovní známku. Přání pak vložíte do ofrankované obálky, kterou pošlete na adresu Velikonoční pošta, 358 01 Kraslice. Zaměstnanci pošty váš pohled orazítkují a odešlou adresátovi.

Za loňský orazili zaměstnanci pošty v Kraslicích příležitostným razítkem 40 kg zásilek, což představuje více než 8 tisíc kusů, a to nejen z celé České republiky, ale také z okolních států, jako jsou Německo, Polsko či Slovensko. Zásilky pak zamířily do evropských zemí, ale také do Austrálie, Japonska, Thajska, USA, Hongkongu, Kalifornie či Maroka.

PODCAST:

20. 3. 2024 - Ivo Vysoudil, tiskový mluvčí České pošty (m4a, 345kB)

Zdroj: www.ceskaposta.cz

Česká pošta

Česká pošta od září navýší svým zaměstnancům mzdy v průměru o 10 %

V rámci postupující stabilizace provozního hospodaření České pošty bylo rozhodnuto o navýšení mezd v průměru o 10 % od 1. září 2024. Navýšení se bude týkat všech provozních a administrativních zaměstnanců v tarifních mzdách. Zároveň byla v březnu zaměstnancům vyplacena mimořádná odměna za úspěšnou implementaci všech krizových opatření v roce 2023. Vyplacení mimořádné odměny i navýšení mezd je výsledkem jednání vedení České pošty se zástupci všech odborových organizací působících na České poště.