Kosmické technologie se uplatňují v zemědělství i bankovnictví. ESA BIC Czech Republic opět podpoří inovativní startupy

|

Podnikatelský inkubátor Evropské kosmické agentury ESA BIC Czech Republic podpoří další startupy, které pracují s kosmickými technologiemi. Začínající podnikatelé mohou získat 50 tisíc EUR a další podporu pro rozvoj svých nápadů. Uzávěrka přihlášek je 22. září.

Inkubátor ESA BIC Czech Republic spravovaný agenturou CzechInvest podporuje projekty, které využívají kosmické technologie a družicová data ve vesmíru nebo na Zemi nebo zavádějí nové inovativní technologie pro kosmický trh. Každý rok jsou tak vybírány inovativní startupy, které získají podporu v podobě financí na své podnikání, mentoringu, technického poradenství i zázemí kanceláří, dílen a laboratoří. ESA BIC Czech Republic pracuje také na zviditelnění těchto firem a otevírá jim dveře k zajímavým kontaktům a dalším investicím.

„Kosmický průmysl představuje pro Českou republiku obrovskou příležitost. Rolí CzechInvestu je inovativní startupy podporovat a propojovat je s investory, průmyslem a vědeckými pracovišti, se kterými by se samy spojovaly těžko. K tomu napomáhá i inkubátor ESA BIC,” uvedl Ivo Denemark, ředitel Divize startupů a inovativních malých a středních podniků agentury CzechInvest.

Nadcházející uzávěrka přihlášek do inkubátoru je stanovena na 22. září 2023. Zástupci ESA BIC Czech Republic připravili pro zájemce informační online workshop, na kterém je seznámí s průběhem výběrového řízení, výhodami a podmínkami inkubace a nabídnou užitečné tipy k vyplňování přihlášek. Workshop proběhne 7. září od 16:00 hodin. Startupy se na něj mohou registrovat či se přihlásit na individuální konzultaci, na které získají konkrétní rady.

„Když mluvíme o vesmírných technologiích, většina lidí si představí rakety a družice. Inkubátor ESA BIC přitom podporuje všechny organizace, které využívají třeba jen družicová data, bez ohledu na obor. Aktivity inkubovaných startupů tak nacházejí využití v oblastech tak rozmanitých, jako je zemědělství, městské plánování, umění, letectví, rybolov nebo turismus,“ přibližuje zaměření inkubátoru Marie Němečková, inkubační manažerka ESA BIC Czech Republic.

Od roku 2016, kdy inkubátor začal působit v Česku, vybral už 51 startupů, z nichž některým pomohl vyvinout první prototyp, jiným pomohl v cestě ke vstupu na trh. Mezi nejúspěšnější inkubované startupy patří například Groundcom.space. Ten se z pouhého nápadu proměnil v úspěšně fungující podnik, kterému se podařilo podepsat kontrakt na obsluhu připravované konstelace 400 družic s firmou, jež vyvíjí družice třeba i pro americké letectvo. Více informací o inkubátoru ESA BIC Czech Republic je k dispozici na www.esa-bic.cz.

Kontakt pro média:

David Hořínek

PR manažer a tiskový mluvčí

+420 724 591 667

[email protected]

www.czechinvest.org

Zdroj: www.czechinvest.org

Czech Invest

Stát připravuje rozvoj vzdělávání v okolí parku Líně. Prvních 700 milionů půjde na rozšíření základních škol

Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo školství pokračují v jednáních o další podpoře vzdělávání na Plzeňsku v souvislosti s přípravou Strategického podnikatelského parku Líně, jehož jádrem má být gigafactory na výrobu bateriových článků do elektromobilů. Už v červenci přitom vláda ve svém usnesení přislíbila investovat 700 milionů korun na posílení kapacit místních škol o 600 žáků.

Czech Invest

Experty nabitá Investiční akademie startuje už 19. září! Nově i pro investory

Na jedné straně připravit startupy na investici od investora nebo venture kapitálového fondu a na straně druhé ukázat investorům a korporacím, proč se to vyplatí. Agentura CzechInvest ve spolupráci s Havel & Partners a dalšími partnery podobně jako v minulém roce spouští Investiční akademii a nově i Business akademii pro angel investory a inovativní korporace. Série workshopů začíná už 19. 9. 2023 a vše vyvrcholí konferencí 29. listopadu v Lobkowitzkém paláci za účasti tuzemských i zahraničních expertů. Zaměřena bude na aktuální témata ze světa investic. Generálním partnerem akademie je společnost FTMO.

Czech Invest

Startuje třetí ročník soutěže STARTupUJ NA VYSOČINĚ

Začínající podnikatelé z Kraje Vysočina nebo i jen zájemci o podnikání včetně studentů mohou od dnešního dne až do 15. října podávat své přihlášky do soutěže STARTupUJ NA VYSOČINĚ. Ve třech různých kategoriích čeká na vítěze odměna ve výši 30 tis. korun od Kraje Vysočina a pomoc s podnikáním od specialistů agentury CzechInvest.