Scio··4 min

Ke studiu Expediční střední ScioŠkoly stačí online připojení a pořádné boty

(Praha, 19. 5. 2021) V září otevře nová Expediční střední ScioŠkola. Naváže tak na 1. Střední ScioŠkolu a přesně po roce i na obdobný typ základní školy, která během pandemii zdvojnásobila počet svých žáků.

Zájem o Expediční základní ScioŠkolu otevřenou v tomto školním roce byl tak velký, že Scio nyní otevírá i její středoškolskou variantu, a to v oboru gymnázium. Expediční škola kombinuje prezenční a distanční výuku, kdy se žáci několik týdnů věnují online vzdělávání v pohodlí doma, poté společně odjíždí na zhruba týdenní expedici, výpravu či exkurzi. Předpokladem je, že Expediční střední ScioŠkola zahájí v počtu 20-30 žáků, postupně by se měla rozrůst až na celkových 100 žáků. Na základě zkušeností z Expediční základní ScioŠkoly a 1. Střední Scioškoly lze předpokládat, že tento typ studia budou volit studenti, kteří chtějí získat kvalitní vzdělání, mít při tom vysoký stupeň autonomie a zároveň nemuset řešit každodenní dlouhé dojíždění nebo internátní bydlení. Vysokou flexibilitu spojenou s online výukou využijí např. i sportovci a další studenti s potřebou individuálního studijního plánu nebo ti, kdo se v lavicích nudí a touží po vzdělání reflektujícím jejich potřeby a individuální zaměření. Škola sice poskytuje všeobecné vzdělávání, ale také umožňuje studentům věnovat se šířeji oblastem studia, podle vlastní volby.

„Náš koncept propojuje výhody online výuky s intenzivními zážitky a společně stráveným časem na expedicích. Projekty, kterým se věnujeme v online prostředí, logicky propojujeme s místy, kam posléze vyrážíme na expedice, a tak jdou získané znalosti a informace ruku v ruce s konkrétními zážitky z navštívených míst. Tento koncept funguje prvním rokem na Expediční základní ScioŠkole – pro děti 4.-9. ročníku – a velmi se osvědčil. Proto jsme se rozhodli v podobném duchu navázat i se střední školou“ říká Jon Šotola z vedení ScioŠkol.

Právě Expediční základní ScioŠkola zahájila svůj provoz loni v září a již v té době čerpala z poznatků z distanční výuky, kterou školy pod vlivem koronavirové pandemie poprvé zažily na jaře 2020. Navzdory omezeným možnostem pořádat plánované expedice se tak bylo možné vyvarovat mnoha chyb, kterých se při přechodu na nucenou online výuku dopouštěla řada škol (nejednotná komunikační platforma, přetěžování žáků, chybějící koordinace mezi pedagogy apod.). I když nebývá zvykem měnit školy v průběhu roku, i díky tomuto nastavení se počet žáků základní Expediční ScioŠkoly více než zdvojnásobil.

Expediční střední ScioŠkolu je možné studovat odkudkoliv v České republice a nastoupit lze do 1., 2. a 3., ročníku, přijímací zkoušky mají formu pohovoru. Studium bude zakončeno „státní“ maturitou z českého jazyka, a dále dle výběru z cizího jazyka nebo matematiky. „Školní maturitu plánujeme ve formě ročníkové práce, kdy si student vybírá téma podle vlastní volby. Může tak být skvělou přípravou na vysokou školu,“ říká Martin Pietraszek, ředitel nově vznikající Expediční střední ScioŠkoly a dodává: „Výuku nerozdělujeme na jednotlivé předměty, ale témata se snažíme propojovat v rámci projektů. V online výuce kombinujeme přednášky, workshopy, projekty, i samostudium, protože každá forma pomáhá naučit se něco jiného.“

Více na https://expedicni-stredni.scioskola.cz/

Zdroj: www.scio.cz

Zadavatel
Scio

Scio

Scio Základní údaje Právní forma společnost s ručením omezeným Datum založení 8. září 1995 Adresa sídla Pobřežní 658/34, Praha, 186 00, Česko Charakteristika firmy Oblast činnosti školství Identifikátory Oficiální web www.scio.cz IČO 27156125 Některá data mohou pocházet z datové položky. Scio je česká obchodní společnost zaměřená na školní i mimoškolní vzdělávání dětí Do českého vzdělávání mj. zavedla měření výsledků vzdělávání (educational measurement) a obecných studijních předpokladů. Některé testy Scio se po roce 2000 používají pro účely přijímání na vybrané vysoké školy (Národní srovnávací zkoušky)

Další články od Scio

Národní srovnávací zkoušky jsou u konce, Scio zveřejnilo termíny na příští rok
Scio

Národní srovnávací zkoušky jsou u konce, Scio zveřejnilo termíny na příští rok

(Praha, 18. 6. 2024) Letošní sezóna Národních srovnávacích zkoušek (NSZ), které otevírají uchazečům o vysokoškolské studium cestu na více než 80 fakult českých i slovenských vysokých škol, je u konce. Celkem sedmi řádných termínů zkoušek se účastnilo přes 32 tisíc lidí, kteří dohromady vykonali téměř 89 tisíc zkoušek. V příštím školním roce se NSZ uskuteční také sedmkrát, na první termín budou moci zájemci přijít už v prosinci.
Scio odchází od Raiffeisenbank kvůli aktivitám banky v Rusku
Scio

Scio odchází od Raiffeisenbank kvůli aktivitám banky v Rusku

(Praha, 29. 4. 2024) Scio oznamuje ukončení svého bankovního vztahu s Raiffeisenbank. Toto rozhodnutí je reakcí na trvající a neřešené aktivity Raiffeisenbank v Ruské federaci, které jsou v rozporu s hodnotami a etickými standardy, které Scio dlouhodobě zastává.
Před maturanty jsou i hlavní termíny Národních srovnávacích zkoušek
Scio

Před maturanty jsou i hlavní termíny Národních srovnávacích zkoušek

(Praha, 13. 3. 2024) Uchazeči o studium na vysoké škole, kteří v rámci přijímacího řízení podstupují Národní srovnávací zkoušky, mají před sebou poslední tři termíny pro absolvování testů. Na ty také nejvíce škol poskytuje slevové poukazy.
Žáci devátých tříd mají reálná očekávání v tom, co chtějí dále studovat
Scio

Žáci devátých tříd mají reálná očekávání v tom, co chtějí dále studovat

(Praha, 24. 1. 2024) Z testování bezmála 22 tisíc deváťáků vyplývá, že nejúspěšnější řešitelé úloh z češtiny a matematiky se hlásí na gymnázia, nejslabší na učební obory, průměrní řešitelé pak volí ostatní typy středních škol.
Sice je umělá, ale tváří se jako živý kamarád
Scio

Sice je umělá, ale tváří se jako živý kamarád

(Praha, 24. 1. 2024) Děti využívají umělou inteligenci nejen k přípravě do školy, ale ve velkém také pro zábavu nebo jako kamaráda. To s sebou nese i skrytá rizika.
ScioŠkola pomůže řešit kapacity v Praze - otevírá v Holešovicích gymnázium pro 400 studentů ScioŠkoly
Scio

ScioŠkola pomůže řešit kapacity v Praze - otevírá v Holešovicích gymnázium pro 400 studentů ScioŠkoly

Od září 2024 začne v Holešovicích působit již druhá pražská střední ScioŠkola. Naváže na zkušenosti ScioŠkoly na Žižkově, která v Praze svou činnost zahájila již před pěti lety. Celkem bude od září 2024 v síti ScioŠkol 23 základních a středních škol, které bude navštěvovat více než 2500 žáků. Scio si tak i nadále udrží svou pozici největšího českého soukromého zřizovatele škol.
ScioŠkola a ZŠ Hučák spojí to nejlepší
Scio

ScioŠkola a ZŠ Hučák spojí to nejlepší

Od příštího školního školního roku zahájí v Hradci Králové výuku základní ScioŠkola. Vznikne spojením toho nejlepšího z konceptů ZŠ Hučák, která v Hradci Králové působí už 7. rokem, a ScioŠkol, které fungují již 8 let a tvoří síť škol po celé ČR.
Mnoho žáků postrádá ve škole pocit bezpečí
Scio

Mnoho žáků postrádá ve škole pocit bezpečí

Skoro 30 tisíc žáků základních škol a přes 21 tisíc jejich rodičů se v loňském školním roce vyjadřovalo k otázkám v šetření Mapa školy, které sleduje klima na českých školách.
ScioŠkola bude i v Dobříši
Scio

ScioŠkola bude i v Dobříši

Od příštího školního roku zahájí v Dobříši výuku nová základní ScioŠkola. Celkově půjde v rámci ČR již o 20. ScioŠkolu. Přihlášky do 1. – 6. třídy přijímá škola již nyní.
V listopadu opět zahajují Národní srovnávací zkoušky
Scio

V listopadu opět zahajují Národní srovnávací zkoušky

(Praha, 1. 11. 2023) Zkouškou nanečisto začínají 9. listopadu letošní Národní srovnávací zkoušky, které jsou na více než 80 fakultách českých a slovenských vysokých škol součástí přijímacího řízení. V loňském školním roce zkoušky vykonalo přes 27 tisíc uchazečů. Letos mohou vybírat ze sedmi řádných termínů.