Hlavní město symbolicky vyvěsilo státní vlajku Izraele

|

Praha vyvěsila vlajku Izraele na budovu Nové radnice, čímž deklaruje podporu a solidaritu obyvatelům tohoto státu. Zároveň již byla o víkendu modře a bíle rozsvícena Petřínská rozhledna. Izrael čelí od sobotního dne raketovým a pozemním útokům ze strany radikálního hnutí Hamás.

„Naše podpora Izraele, který zákeřně a brutálně napadli palestinští extremisté v čele s teroristickým hnutím Hamás, pokračuje. Stejně jako solidarita s izraelskými obyvateli. Po víkendovém nasvícení Petřínské rozhledny v izraelských barvách ji dáváme najevo symbolickým vyvěšením izraelské vlajky na budovu Nové radnice. Soucítím se všemi oběťmi probíhající agrese,“ uvádí primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda.

„Bezprecedentní násilí a ztráty na životech, jakých jsme v Izraeli svědky, jsou naprosto nepřijatelné a jednoznačně je odsuzujeme. Nasvícením Petřínské rozhledny a dnešním vyvěšením vlajky Izraele vyjadřujeme i soustrast se všemi obětmi tohoto terorismu,“ říká 1. náměstek primátora Zdeněk Hřib.

„Pokračující teroristické útoky na Izrael jsou naprosto neakceptovatelným způsobem řešení izraelsko-palestinského konfliktu. Vyvěšením vlajky a sobotním nasvícením pražské dominanty – Petřínské rozhledny - dáváme najevo, že naše myšlenky jsou s nevinnými civilními obětmi a jejich rodinami, připojuje náměstek primátora Petr Hlaváček.

„Byli jsme jednou z prvních světových metropolí, která nasvícením Petřínské rozhledny do barev Izraele vyjádřila symbolickou podporu napadené zemi. Jsem rád, že jsme dnes mohli tuto symboliku podtrhnout i vyvěšením jejich vlajky na budově magistrátu. Vyjádřit náš postoj v takto nelehké době je naší morální povinností. Naše pomoc by ale neměla být jen symbolická. Proto jsem na dnešním jednání rady otevřel i debatu nad finanční pomocí tomuto napadenému státu,“ vysvětluje náměstek primátora hl. m. Prahy Jiří Pospíšil.

„KDU-ČSL vždy byla, je a bude na straně státu Izrael, jako kolébky našich židokřesťanských tradic a politické kultury. Velmi proto kvitujeme rozhodnutí primátora i takto symbolicky podpořit napadenou zemi a zcela jasně deklarovat, na čí straně hlavní město Praha stojí,“ dodává předseda kulturního výboru pražského zastupitelstva Jan Wolf.

Fotografie naleznete zde: https://drive.google.com/drive/folders/1kb4N6EXap0Du-0cSyi2kHS3JqdpkuD0S?usp=sharing

Zdroj: www.praha.eu

Praha

V areálu Domova pro zrakově postižené Palata vyroste nový pavilon pro klienty se stařeckou demencí a Alzheimerovou chorobou

Rada hl. m. Prahy dnes odsouhlasila záměr veřejné zakázky na výstavbu budovy Palata II, která vznikne ve stávajícím areálu Palata – Domov pro zrakově postižené na Smíchově. Pražští radní zároveň schválili jmenování hodnoticí komise veřejné zakázky a úpravu celkových nákladů investiční akce. Smyslem tohoto záměru je nabídnout nové kapacity pro poskytování pobytové sociální péče, zejména pro osoby trpící stařeckou demencí či Alzheimerovou chorobou.

Praha

Ředitel pražského magistrátu Martin Kubelka získal ocenění celního úřadu za příkladnou dlouholetou spolupráci

V prostorách Brožíkovy síně Staroměstské radnice se v úterý 10. října 2023 uskutečnilo slavnostní předávání čestných odznaků Celního úřadu pro hlavní město Prahu. Při této příležitosti udělil ředitel pražského celního úřadu Josef Vachtl čestný odznak také řediteli Magistrátu hl. m. Prahy Martinu Kubelkovi za mimořádné zásluhy při plnění úkolů ve prospěch celního úřadu.

Praha

Městská policie v rámci čtyřdenní dopravně bezpečnostní akce znovu kontroluje provoz elektrokoloběžek v Praze

Hlavní město ve spolupráci s Městskou policií hl. m. Prahy se znovu zaměřuje na dodržování správného způsobu jízdy na kolech a elektrokoloběžkách. Strážníci v rámci celoměstské dopravně bezpečnostní akce tak od čtvrtka 12. října do neděle 15. října kontrolují cyklisty i jezdce na elektrokoloběžkách. Smyslem akce je zvýšit bezpečnost v ulicích metropole.