Hlavní město připravilo Pražanům novoroční dárek v podobě zvýhodněného vstupného do zoo, botanické zahrady, Muzea MHD nebo do historických věží

|

Obyvatelé hlavního města se mohou těšit na novoroční překvapení, kdy po celý den v pondělí 1. ledna 2024 budou moci využít zvýhodněné vstupy na oblíbená místa v metropoli, která spravují městské organizace. Praha naopak, stejně jako v minulých letech, neplánuje novoroční ohňostroj, videomapping nebo jinou akci tohoto typu.

„Praha má co nabídnout a věřím, že obyvatelé hlavního města možnost zvýhodněných vstupů ocení. Ať už se vydají do zoo, do botanické zahrady, Muzea MHD, či navštíví nějakou pamětihodnost. Nabídka je velmi pestrá,“ říká primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda.

Pražané budou mít příležitost navštívit o státním svátku v pondělí 1. ledna 2024 za symbolickou jednu korunu pražskou zoo nebo sousední botanickou zahradu v Troji. Dále pak bude možné se za zvýhodněné vstupné podívat do Muzea MHD ve Střešovicích i do celkem sedmi historických objektů ve správě Prague City Tourism, které mimo jiné nabízejí i jedinečné rozhledy na město.

Každý Pražan si tak bude moci na Nový rok vybrat podle svého, jak tento den stráví. Zvláště pro rodiny s dětmi může být v době všeobecného zdražování vítaná příležitost navštívit zoo, botanickou zahradu nebo například pražské věže za zvýhodněnou cenu. U vstupu bude nutné se prokázat tím, že každý návštěvník skutečně bydlí v Praze, případně pravidelně dojíždí do metropole. Nejjednodušším způsobem proto bude předložení karty/aplikace Lítačka nebo jiného průkazu.

Informace k jednotlivým místům, která se Pražanům na Nový rok otevřou za speciální vstupné:

Zoo Praha

 1. Vstupné za 1 Kč pro všechny po předložení karty/aplikace Lítačka
 2. Otevírací doba: 9:00 až 16:00 hodin

Botanická Zahrada Troja

 1. Vstupné za 1 Kč pro všechny příchozí návštěvníky
 2. Otevírací doba: 9:00 až 16:00 hodin

Muzeum MHD ve Střešovicích

 1. Sleva na každou vstupenku 40 Kč s výjimkou rodinné vstupenky
 2. Otevírací doba: 11:00 až 17:00 hodin
 3. Podrobně rozepsané zvýhodněné vstupné:
  • děti do 6 let: zdarma
  • děti 6 až 15 let: 20 Kč
  • studenti do 26 let: 20 Kč
  • dospělí: 60 Kč
  • senioři nad 65 let: 20 Kč

Staroměstská radnice

 1. Vstupné se slevou 50 % u všech kategorií po předložení karty/aplikace Lítačka
 2. Otevírací doba: 11:00 až 20:00 hodin

Prašná Brána, Staroměstská mostecká věž, Malostranská mostecká věž, Svatomikulášská městská zvonice

 1. Vstupné se slevou 50 % u všech kategorií po předložení karty/aplikace Lítačka
 2. Otevírací doba: 11:00 až 18:00 hodin

Petřínská rozhledna, Zrcadlové bludiště na Petříně

 1. Vstupné se slevou 50 % u všech kategorií po předložení karty/aplikace Lítačka
 2. Otevírací doba: 11:00 až 18:00 hodin

Novomlýnská vodárenská věž

 1. Vstupné pro děti do 15 let zdarma, ostatní 10 Kč
 2. Otevírací doba: 11:00 až 18:00 hodin
 3. Navíc v čase 11:00 až 17:00 hodin se uskuteční komentované prohlídky a dětské kvízy s odměnou za vyluštění
Informace jsou také na: https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/akce_a_kampane/darek_prazanum/index.html

Zdroj: www.praha.eu

Praha

Hlavní město zpřístupnilo pro veřejnost Dvořákovo a Hořejší nábřeží. Pro automobily bude nadále platit zákaz vjezdu

Hlavní město i nadále sleduje povodňovou situaci a kvůli dalšímu vývoji dnes odpoledne zasedl Povodňový orgán hl. m. Prahy. Ten rozhodl, že od dnešních 16:00 hodin je pro veřejnost zpřístupněno Dvořákovo a Hořejší nábřeží. Do těchto míst ale nebude umožněn vjezd automobilové dopravy kromě zásobování v určené hodiny (8:00 až 10:00 hodin). Praha zároveň důrazně vyzývá veřejnost k obezřetnosti a doporučuje opatrnost při průchodu otevřenými náplavkami. Všechna ostatní opatření zůstávají v platnosti.

Praha

Protipovodňová opatření zůstávají v platnosti beze změn. Na Dvořákovo a Hořejší nábřeží je i nadále povolen vstup veřejnosti

Hlavní město stále sleduje povodňovou situaci a kvůli dalšímu vývoji dnes odpoledne zasedl Povodňový orgán hl. m. Prahy. Ten rozhodl, že veškerá opatření z předchozích dnů zůstávají i nadále v platnosti. Pro veřejnost je zpřístupněno pouze Dvořákovo a Hořejší nábřeží. Do těchto míst ale není umožněn vjezd automobilové dopravy kromě zásobování v určené hodiny. Předpokladem je, že pokud se zásadně nezmění průtok Vltavy, opatření zůstanou v platnosti minimálně do pondělí 1. ledna 2024. Praha opět vyzývá veřejnost k obezřetnosti a doporučuje opatrnost při průchodu otevřenými náplavkami.

Praha

V centru Prahy budou kvůli oslavám příchodu nového roku 2024 platit mimořádná dopravní a bezpečnostní opatření

Pražané a návštěvníci hlavního města se musí připravit na to, že na Silvestr a na Nový rok budou v platnosti některá dopravní a bezpečnostní opatření určená pro nejvytíženější oblasti historického jádra metropole. O bezpečnost silvestrovských oslav se v Praze postarají policisté, strážníci, záchranáři i hasiči. Nutná jsou i dopravní opatření, řidiči proto musí počítat s úpravami dopravního režimu na některých komunikacích v centru, zejména na Václavském náměstí a v okolí Karlova mostu a Staroměstského náměstí.