ESET aktualizuje nabídku platformy ESET PROTECT, firmám pomůže vyhledávat a opravovat známé zranitelnosti

|

Praha, 22. června 2023 – Společnost ESET, světový lídr v oblasti kybernetické bezpečnosti, oznámila, že její uživatelé platformy ESET PROTECT Cloud budou mít nově k dispozici nástroj ESET Vulnerability and Patch Management pro vyhledávání a opravy známých zranitelností. Aktualizace produktů je odpovědí na současné i budoucí výzvy v oblasti digitální bezpečnosti firem všech velikostí po celém světě. ESET nabízí nový nástroj ve spolupráci se společností OPSWAT, která poskytuje bezpečnostní řešení pro kritickou infrastrukturu (IT, OT a ICS). ESET Vulnerability and Patch Management bude součástí jak nabídky ESET PROTECT Complete, tak zcela nového řešení ESET PROTECT Elite. Pro koncové uživatele ESET bude nástroj technicky dostupný ve druhé polovině července 2023.

Díky centralizované správě z konzole ESET PROTECT Cloud budou moct organizace snadno vyhodnocovat bezpečnostní hrozby, včas detekovat nejnovější zranitelnosti a řešit jejich opravy v celé síti. Automatické skenování a široké možnosti filtrování umožňují firmám rychle identifikovat a zaměřit se na bezpečnostní problémy, které jsou pro ně nejdůležitější. Díky volbě automatického či ručního záplatování mohou administrátoři sami zajistit, aby jejich koncová zařízení byla včas aktualizována.

„Mnoho malých a středních firem má problémy se správou záplat a aktualizací v celé jejich síti. Jejich koncové body tak zůstávají zranitelné vůči útokům. Navíc je pro ně obtížné identifikovat a upřednostňovat zranitelnosti podle závažnosti,“ komentuje novinky v produktové nabídce Martin Skýpala, produktový specialista společnosti ESET. „Malé a střední firmy chtějí snadno použitelné řešení, které je ochrání. Přizpůsobitelné politiky ve službě ESET Vulnerability and Patch Management poskytnou firmám všech velikostí flexibilitu a kontrolu, zda mohou být jejich koncová zařízení optimálně a rychle záplatována. To jim pomáhá minimalizovat riziko útoku a zajistit, aby splňovaly stále přísnější regulační požadavky a podmínky kybernetické bezpečnosti v souladu s požadovanými certifikacemi.“

Stále aktuální databáze zranitelností jako součást řešení od ESET

ESET Vulnerability and Patch Management skenuje tisíce populárních aplikací, jako je Adobe Acrobat, Mozilla Firefox nebo Zoom Client, a to na více než 35 000 zranitelností (CVE). Automatická skenování lze naplánovat pomocí plně přizpůsobitelného nastavení výjimek ze zranitelností. Zranitelnosti lze filtrovat a upřednostňovat podle závažnosti, míry vystavení rizikům a skóre v průběhu času. Díky reportům v cloudové konzoli ESET PROTECT si mohou správci zjistit, jaký software a jaká zařízení jsou nejzranitelnější. Nová služba má podporu ve více jazycích a jen malé nároky na IT infrastrukturu.

Nástroj poskytne zákazníkům také neustále se aktualizující databázi záplat včetně názvu záplaty, verze aplikace, CVE, závažností/důležitostí záplaty a zasažených aplikací. Firmy mohou spustit okamžité aktualizace a zahájit záplatování prostřednictvím přizpůsobitelných možností v nabídce, nebo provést záplatování ručně. Proces záplatování mohou dále zjednodušit tím, že upřednostní kritická zařízení a pro ta zbývající naplánují jinou dobu, aby nedošlo k narušení kontinuity provozu.

Zcela nová úroveň ochrany

Jednotná platforma pro správu kybernetické bezpečnosti ESET PROTECT je cloudová konzole s jedním hlavním panelem, která poskytuje centralizovanou viditelnost, správu a dohled nad bezpečnostní situací v síti. Platforma spojuje vyvážené možnosti prevence, detekce a reakce se špičkově řízenými a profesionálními službami společnosti ESET a informacemi o hrozbách Threat Intelligence. Jedná se o jednoduchý, modulární, přizpůsobitelný a neustále inovovaný nástroj. Spolu s řešeními ESET PROTECT Elite a ESET PROTECT MDR je nyní pro firmy všech velikostí k dispozici pět úrovní:

  1. ESET PROTECT Entry – základní řešení s výhodnou cenou, které zahrnuje ochranu koncových zařízení, zabezpečení serverů a konzoli ESET PROTECT Cloud.
  2. ESET PROTECT Advanced – poskytuje prvotřídní ochranu koncových zařízení s technologií pokročilé ochrany před hrozbami a šifrováním celého disku.
  3. ESET PROTECT Complete – obsahuje nový nástroj ESET Vulnerability and Patch Management, vícevrstvou ochranu koncových zařízení, cloudových aplikací a e-mailů.
  4. Nový ESET PROTECT Elite – poskytuje zvýšený dohled a snížení kybernetických rizik, ESET Vulnerability and Patch Management, vícevrstvou ochranu koncových zařízení, nativní technologii Extended Detection and Response (XDR) společnosti ESET a spolehlivé vícefázové ověření.
  5. ESET PROTECT MDR – řešení pro společnosti v segmentu Enterprise, které poskytuje kompletní správu kybernetických rizik, rozsáhlé vyhledávání hrozeb a prvotřídní odborné znalosti společnosti ESET na vyžádání. ESET PROTECT MDR kombinuje možnosti úrovně ESET PROTECT Elite s profesionálními bezpečnostními službami společnosti ESET.

„Vzhledem k tomu, že se kybernetické útoky neustále vyvíjejí a celé odvětví kyberbezpečnosti je stále komplexnější, mění se naše nabídka pro největší společnosti tak, aby odrážela jejich proměňující se potřeby i měnící se prostředí hrozeb,“ dodává Skýpala. „Firmy všech velikostí si stále více uvědomují, že je obtížné včas odhalit a opravit zranitelnosti, a udržet tak náskok před útočníky. Jsme zde, abychom jim pomohli. ESET Vulnerability and Patch Management jim nabízí cestu k rychlé nápravě a pomůže jim snížit dopady narušení kybernetické bezpečnosti a náklady na minimum.“

„Jsme tímto novým krokem v naší dlouholeté spolupráci se společností ESET nadšeni. Společnost prokázala, že je lídrem v poskytování nejlepšího zabezpečení na trhu malých a středních firem. Naše technologie pro koncové body pomáhá chránit více než 150 milionů zařízení po celém světě prostřednictvím našich partnerů z řad velkých společností. ESET je ideálním partnerem pro využití naší technologie na trhu malých a středních firem,“ komentoval Chad Loeven, viceprezident pro Business Development společnosti OPSWAT.

O společnosti ESET

Společnost ESET již od roku 1987 vyvíjí bezpečnostní software pro domácí i firemní uživatele. Drží rekordní počet ocenění a díky jejím technologiím může více než miliarda uživatelů bezpečně objevovat možnosti internetu. Široké portfolio produktů ESET pokrývá všechny populární platformy, včetně mobilních, a poskytuje neustálou proaktivní ochranu při minimálních systémových nárocích.

ESET dlouhodobě investuje do vývoje. Jen v České republice nalezneme tři vývojová centra, a to v Praze, Jablonci nad Nisou a Brně. Společnost ESET má lokální zastoupení v Praze, celosvětovou centrálu v Bratislavě a disponuje rozsáhlou sítí partnerů ve více než 200 zemích světa.

Kontakt pro média:

Ondřej Šafář

Manažer PR a komunikace

ESET software spol. s r.o.

tel: +420 776 234 218

[email protected]

Lucie Mudráková

Specialistka PR a komunikace

ESET software spol. s r.o.

tel: +420 702 206 705

[email protected]

ESET

Hrozby pro macOS: Adware Pirrit je s třetinou detekcí nejčastějším rizikem pro uživatele počítačů od Apple

Praha, 28. června 2023 – Detekce adwaru Pirrit se květnu vyšplhaly na více než třetinu všech zachycených případů pro platformu macOS. V minulém měsíci ho dále doplnil například trojský kůň Downloader.Adload, který může stahovat bez vědomí uživatelů doplňky pro internetový prohlížeč. Bezpečnostní specialisté s ohledem na aktuálně rostoucí počet detekcí adwaru v Česku a na Slovensku doporučují, aby uživatelé zvážili, odkud stahují programy pro svá zařízení. Vyplývá to z pravidelné statistiky hrozeb pro platformu macOS pro Česko a Slovensko.

ESET

ESET představuje novou obchodní strategii pro Českou republiku, mění model licencování a posiluje cloudová řešení

Praha, 27. června – Společnost ESET inovuje dosavadní obchodní strategii pro Českou republiku. Hlavními změnami jsou především úprava ceníku pro domácnosti i firmy, kterou společnost reaguje na proměny trhu i reálné potřeby jejích zákazníků, a uvedení nových profesionálních služeb kybernetické bezpečnosti pro velké společnosti. Nadstandardní bezpečnostní služby poskytnou zákazníkům další vrstvu ochrany v podobě podpory implementace i správy produktů ESET, ale také dodatečnou podporu při řešení bezpečnostních incidentů včetně podrobné forenzní analýzy.

ESET

ESET v Česku překročil v celkových tržbách hranici půl miliardy korun, firmy nejvíce poptávaly cloudové technologie

Praha, 27. června 2023 – Česká pobočka společnosti ESET zveřejnila své finanční výsledky za loňský rok. Kompletní výnosy dosáhly hodnoty 560,2 milionu korun a společnost ESET tak dosáhla historicky nejlepších výsledků za dobu své více než dvacetileté působnosti v Česku. Dvouciferný meziroční růst společnosti podpořil především zájem firemních zákazníků o pokročilé vrstvy ochrany v cloudu. Nicméně i u domácích uživatelů vidí společnost zvýšený zájem o prémiová řešení. Na velmi silný a úspěšný rok navazuje společnost řadou změn a vývojem nových produktů.