ESET··7 min

ESET aktualizuje nabídku platformy ESET PROTECT, firmám pomůže vyhledávat a opravovat známé zranitelnosti

Praha, 22. června 2023 – Společnost ESET, světový lídr v oblasti kybernetické bezpečnosti, oznámila, že její uživatelé platformy ESET PROTECT Cloud budou mít nově k dispozici nástroj ESET Vulnerability and Patch Management pro vyhledávání a opravy známých zranitelností. Aktualizace produktů je odpovědí na současné i budoucí výzvy v oblasti digitální bezpečnosti firem všech velikostí po celém světě. ESET nabízí nový nástroj ve spolupráci se společností OPSWAT, která poskytuje bezpečnostní řešení pro kritickou infrastrukturu (IT, OT a ICS). ESET Vulnerability and Patch Management bude součástí jak nabídky ESET PROTECT Complete, tak zcela nového řešení ESET PROTECT Elite. Pro koncové uživatele ESET bude nástroj technicky dostupný ve druhé polovině července 2023.

Díky centralizované správě z konzole ESET PROTECT Cloud budou moct organizace snadno vyhodnocovat bezpečnostní hrozby, včas detekovat nejnovější zranitelnosti a řešit jejich opravy v celé síti. Automatické skenování a široké možnosti filtrování umožňují firmám rychle identifikovat a zaměřit se na bezpečnostní problémy, které jsou pro ně nejdůležitější. Díky volbě automatického či ručního záplatování mohou administrátoři sami zajistit, aby jejich koncová zařízení byla včas aktualizována.

„Mnoho malých a středních firem má problémy se správou záplat a aktualizací v celé jejich síti. Jejich koncové body tak zůstávají zranitelné vůči útokům. Navíc je pro ně obtížné identifikovat a upřednostňovat zranitelnosti podle závažnosti,“ komentuje novinky v produktové nabídce Martin Skýpala, produktový specialista společnosti ESET. „Malé a střední firmy chtějí snadno použitelné řešení, které je ochrání. Přizpůsobitelné politiky ve službě ESET Vulnerability and Patch Management poskytnou firmám všech velikostí flexibilitu a kontrolu, zda mohou být jejich koncová zařízení optimálně a rychle záplatována. To jim pomáhá minimalizovat riziko útoku a zajistit, aby splňovaly stále přísnější regulační požadavky a podmínky kybernetické bezpečnosti v souladu s požadovanými certifikacemi.“

Stále aktuální databáze zranitelností jako součást řešení od ESET

ESET Vulnerability and Patch Management skenuje tisíce populárních aplikací, jako je Adobe Acrobat, Mozilla Firefox nebo Zoom Client, a to na více než 35 000 zranitelností (CVE). Automatická skenování lze naplánovat pomocí plně přizpůsobitelného nastavení výjimek ze zranitelností. Zranitelnosti lze filtrovat a upřednostňovat podle závažnosti, míry vystavení rizikům a skóre v průběhu času. Díky reportům v cloudové konzoli ESET PROTECT si mohou správci zjistit, jaký software a jaká zařízení jsou nejzranitelnější. Nová služba má podporu ve více jazycích a jen malé nároky na IT infrastrukturu.

Nástroj poskytne zákazníkům také neustále se aktualizující databázi záplat včetně názvu záplaty, verze aplikace, CVE, závažností/důležitostí záplaty a zasažených aplikací. Firmy mohou spustit okamžité aktualizace a zahájit záplatování prostřednictvím přizpůsobitelných možností v nabídce, nebo provést záplatování ručně. Proces záplatování mohou dále zjednodušit tím, že upřednostní kritická zařízení a pro ta zbývající naplánují jinou dobu, aby nedošlo k narušení kontinuity provozu.

Zcela nová úroveň ochrany

Jednotná platforma pro správu kybernetické bezpečnosti ESET PROTECT je cloudová konzole s jedním hlavním panelem, která poskytuje centralizovanou viditelnost, správu a dohled nad bezpečnostní situací v síti. Platforma spojuje vyvážené možnosti prevence, detekce a reakce se špičkově řízenými a profesionálními službami společnosti ESET a informacemi o hrozbách Threat Intelligence. Jedná se o jednoduchý, modulární, přizpůsobitelný a neustále inovovaný nástroj. Spolu s řešeními ESET PROTECT Elite a ESET PROTECT MDR je nyní pro firmy všech velikostí k dispozici pět úrovní:

  • ESET PROTECT Entry – základní řešení s výhodnou cenou, které zahrnuje ochranu koncových zařízení, zabezpečení serverů a konzoli ESET PROTECT Cloud.
  • ESET PROTECT Advanced – poskytuje prvotřídní ochranu koncových zařízení s technologií pokročilé ochrany před hrozbami a šifrováním celého disku.
  • ESET PROTECT Complete – obsahuje nový nástroj ESET Vulnerability and Patch Management, vícevrstvou ochranu koncových zařízení, cloudových aplikací a e-mailů.
  • Nový ESET PROTECT Elite – poskytuje zvýšený dohled a snížení kybernetických rizik, ESET Vulnerability and Patch Management, vícevrstvou ochranu koncových zařízení, nativní technologii Extended Detection and Response (XDR) společnosti ESET a spolehlivé vícefázové ověření.
  • ESET PROTECT MDR – řešení pro společnosti v segmentu Enterprise, které poskytuje kompletní správu kybernetických rizik, rozsáhlé vyhledávání hrozeb a prvotřídní odborné znalosti společnosti ESET na vyžádání. ESET PROTECT MDR kombinuje možnosti úrovně ESET PROTECT Elite s profesionálními bezpečnostními službami společnosti ESET.

„Vzhledem k tomu, že se kybernetické útoky neustále vyvíjejí a celé odvětví kyberbezpečnosti je stále komplexnější, mění se naše nabídka pro největší společnosti tak, aby odrážela jejich proměňující se potřeby i měnící se prostředí hrozeb,“ dodává Skýpala. „Firmy všech velikostí si stále více uvědomují, že je obtížné včas odhalit a opravit zranitelnosti, a udržet tak náskok před útočníky. Jsme zde, abychom jim pomohli. ESET Vulnerability and Patch Management jim nabízí cestu k rychlé nápravě a pomůže jim snížit dopady narušení kybernetické bezpečnosti a náklady na minimum.“

„Jsme tímto novým krokem v naší dlouholeté spolupráci se společností ESET nadšeni. Společnost prokázala, že je lídrem v poskytování nejlepšího zabezpečení na trhu malých a středních firem. Naše technologie pro koncové body pomáhá chránit více než 150 milionů zařízení po celém světě prostřednictvím našich partnerů z řad velkých společností. ESET je ideálním partnerem pro využití naší technologie na trhu malých a středních firem,“ komentoval Chad Loeven, viceprezident pro Business Development společnosti OPSWAT.

O společnosti ESET

Společnost ESET již od roku 1987 vyvíjí bezpečnostní software pro domácí i firemní uživatele. Drží rekordní počet ocenění a díky jejím technologiím může více než miliarda uživatelů bezpečně objevovat možnosti internetu. Široké portfolio produktů ESET pokrývá všechny populární platformy, včetně mobilních, a poskytuje neustálou proaktivní ochranu při minimálních systémových nárocích.

ESET dlouhodobě investuje do vývoje. Jen v České republice nalezneme tři vývojová centra, a to v Praze, Jablonci nad Nisou a Brně. Společnost ESET má lokální zastoupení v Praze, celosvětovou centrálu v Bratislavě a disponuje rozsáhlou sítí partnerů ve více než 200 zemích světa.

Kontakt pro média:

Ondřej Šafář

Manažer PR a komunikace

ESET software spol. s r.o.

tel: +420 776 234 218

[email protected]

Lucie Mudráková

Specialistka PR a komunikace

ESET software spol. s r.o.

tel: +420 702 206 705

[email protected]

Zadavatel
ESET

ESET

Jsme jednou z prvních evropských společností se zaměřením na digitální bezpečnost. Soukromou společnost ESET stále vedou inženýři, kteří ji před 30 lety založili. Díky naší nezávislosti se můžeme soustředit na náš nejdůležitější cíl – na ochranu koncových zákazníků a firem na jejich cestě k úspěšnější budoucnosti.

Další články od ESET

Přehled hrozeb pro Android: Falešné hry Českem stále šíří adware a bankovní malware
ESET

Přehled hrozeb pro Android: Falešné hry Českem stále šíří adware a bankovní malware

Statistika kybernetických hrozeb pro platformu Android v Česku i v červnu zůstala neměnná. Největším rizikem je nadále adware Andreed, který v minulém měsíci znovu o něco posílil. Také v případě bankovního malwaru Cerberus, který se v Česku znovu začal objevovat od letošního jara, zůstávají detekce stabilní. Vyplývá to z pravidelné analýzy detekčních dat společnosti ESET. Falešné verze mobilních her jsou i nadále oblíbeným nástrojem kybernetických útočníků při šíření škodlivých kódů nejen v Česku. Bezpečnostní experti proto opakovaně varují před stahováním aplikací a her mimo oficiální obchody s aplikacemi pro chytré telefony.
ESET: Velký návrat spywaru Agent Tesla, v červnu se jeho detekce vyšplhaly ke třetině všech případů
ESET

ESET: Velký návrat spywaru Agent Tesla, v červnu se jeho detekce vyšplhaly ke třetině všech případů

Počet detekcí spywaru Agent Tesla, který je v Česku dlouhodobě stabilním malwarem, dosáhl v červnu téměř třetiny všech případů škodlivého kódu pro operační systém Windows v Česku. Podle bezpečnostních expertů se jednalo o nejsilnější útok letošního roku. Vyplývá to z pravidelné statistiky kybernetických hrozeb od společnosti ESET. Útočníci spyware šířili prostřednictvím e-mailových zpráv od německé společnosti, která u českých obětí chtěla objednat zboží. Celá zpráva byla lokalizována do češtiny, včetně falešných kontaktních údajů a adresy webových stránek.
Hrozby pro macOS: Škodlivá reklama si hledá cesty do zařízení přes napodobeniny přehrávačů
ESET

Hrozby pro macOS: Škodlivá reklama si hledá cesty do zařízení přes napodobeniny přehrávačů

Uživatelé a uživatelky počítačů od Apple mohli v posledním čtvrt roce narazit na řadu napodobenin aplikací a nástrojů, které ukrývaly malware. V čele statistiky nejčastějších hrozeb pro platformu macOS v Česku a na Slovensku zůstávaly i v období od dubna do června 2024 adware Pirrit, downloader Adload a škodlivý kód PSW.Agent, který se řadí mezi tzv. infostealery. Útočníci zneužívali nejen falešnou verzi aplikace Adobe Flash Player, ale i aplikace určené k přehrávání médií, hudební soubory ve formátu MP3 či cracky a warez verze známých komerčních aplikací. Vyplývá to z pravidelné statistiky kybernetických hrozeb od společnosti ESET.
Globální vývoj kybernetických hrozeb od ESET: Útočníci zneužívají ke krádeži dat falešné AI aplikace
ESET

Globální vývoj kybernetických hrozeb od ESET: Útočníci zneužívají ke krádeži dat falešné AI aplikace

Společnost ESET vydala svou nejnovější zprávu ESET Threat Report H1 2024. Zpráva shrnuje globální vývoj kybernetických hrozeb na základě dat z telemetrie a odborného pohledu analytiků společnosti, a to od prosince 2023 do května 2024. Infostealery, se kterými se útočníci pravidelně zaměřují také na Českou republiku, začaly napodobovat generativní AI nástroje jako Midjourney, Sora nebo Gemini. V oblasti kybernetických hrozeb pro mobilní zařízení se objevil také nový malware GoldPickaxe, který je se svými funkcemi schopný krást data k rozpoznávání obličeje, a tím vytvářet deepfake obsah. Bezpečnostní experti ve zprávě popsali také kybergang využívající malware Balada Injector, který je nechvalně proslulý zneužíváním zranitelností pluginů WordPress. Skupina útočníků v první polovině roku 2024 kompromitovala přes 20 000 webových stránek, včetně webů v České republice. Zpráva se také věnuje vývoji ransomwarových hrozeb, kdy v centru pozornosti stála v posledním půl roce operace Cronos k rozbití ransomwarového gangu LockBit.
ESET v Česku pokračuje v růstu, firmy potvrdily zájem o řešení v cloudu a profesionální služby kyberbezpečnosti
ESET

ESET v Česku pokračuje v růstu, firmy potvrdily zájem o řešení v cloudu a profesionální služby kyberbezpečnosti

Česká pobočka společnosti ESET, předního světového dodavatele řešení v oblasti kybernetické bezpečnosti, zveřejnila své finanční výsledky za loňský rok. Kompletní výnosy dosáhly dle očekávání pobočky hodnoty 564,2 milionu korun. Společnost během loňského roku představila významné změny a inovace ve své nabídce kyberbezpečnostních řešení. Dosažený výsledek potvrdil její dlouhodobá očekávání, a to především v případě firemních zákazníků. Ti opět potvrdili zájem o technologie s pokročilými vrstvami ochrany v cloudu. Růst však společnost zaznamenala i v segmentu zákazníků z řad domácností, pro které na podzim loňského roku představila sjednocenou nabídku nových úrovní ochrany. Aktuálně společnost pokračuje v rozvoji služby MDR (řízená detekce a reakce na incidenty) pro firemní zákazníky a v rozvoji technologických partnerství.
ESET: Na české uživatele a uživatelky v květnu opět zacílily e-mailové přílohy v českém překladu
ESET

ESET: Na české uživatele a uživatelky v květnu opět zacílily e-mailové přílohy v českém překladu

Ačkoli stálou hrozbou zůstává v Česku spyware Agent Tesla, v květnu se do čela statistiky nejčastějších škodlivých kódů pro operační systém Windows vyšplhal downloader Agent.RWL. Podle analýzy bezpečnostních expertů se jedná o pokročilý malware s neobvyklými funkcemi. Oba typy škodlivých kódů se po čase opět šířily e-mailovými přílohami, jejichž názvy byly přeložené do češtiny. Útočníci tak cíleně mířili na uživatele a uživatelky v Česku. Vyplývá to z pravidelné statistiky kybernetických hrozeb od společnosti ESET.
Přehled hrozeb pro Android: V květnu byly zdrojem adwaru a bankovního trojského koně hry pro nejmenší uživatele
ESET

Přehled hrozeb pro Android: V květnu byly zdrojem adwaru a bankovního trojského koně hry pro nejmenší uživatele

Adware Andreed a bankovní trojský kůň Cerberus byly i v květnu hlavními kybernetickými hrozbami pro platformu Android v Česku. Doplnil je opět škodlivý kód se špionážními funkcemi. Jednalo se tentokrát o downloader Agent.CZB. Všechny nejčastěji detekované škodlivé kódy se v květnu šířily prostřednictvím falešných verzí aplikací pro chytré telefony. V případě adwaru a bankovního trojského koně to byly především mobilní hry, a to často zacílené na nejmenší uživatele z řad dětí. Bezpečnostní specialisté tak upozorňují, že s příchodem léta může být i tato skupina zvlášť zranitelná. Vyplývá to z pravidelné analýzy detekčních dat společnosti ESET.
Průzkum ESET: Češi chtějí občanský průkaz v chytrém telefonu, aplikaci eDoklady chce využívat polovina z nás
ESET

Průzkum ESET: Češi chtějí občanský průkaz v chytrém telefonu, aplikaci eDoklady chce využívat polovina z nás

Polovina uživatelů a uživatelek v Česku je připravena využívat aplikaci eDoklady k prokazování své totožnosti. Podle posledního průzkumu společnosti ESET, který byl zaměřen právě na všeobecné povědomí o této alternativě ke klasickým občanským průkazům, však zatím třetina dotázaných neví, kdy aplikaci začne využívat. Desetina dotázaných pak netuší, o co se jedná. Obecně jsou dle průzkumu ochotnější využívat aplikaci více muži než ženy, kteří také častěji vidí její výhody. Lidé obecně pozitivně hodnotí především usnadnění identifikace bez nutnosti mít u sebe plastovou verzi dokladu, rychlost a efektivitu prokazování. Naopak se nejvíce obávají kybernetických útočníků a ztráty dat, rizika zneužití elektronické verze dokladu anebo přílišného dohledu nad jejich soukromím ze strany státu. V otázkách kybernetické bezpečnosti si uživatelé již uvědomují riziko stahování aplikací mimo oficiální obchody a distribuční místa. Větší část z nich chrání svá zařízení zámkem či potvrzováním operací za využití biometrických údajů. Bezpečnostní software využívá na svých mobilních telefonech ale pouze třetina.
Hrozby pro macOS: Rizikem uplynulých týdnů byl malware využívaný ke krádežím v kryptopeněženkách
ESET

Hrozby pro macOS: Rizikem uplynulých týdnů byl malware využívaný ke krádežím v kryptopeněženkách

Nejčastější hrozbou pro platformu macOS zůstává dlouhodobě přítomný adware Pirrit. V uplynulých týdnech ale na sebe nejvíce upoutal pozornost škodlivý kód PSW.Agent, který se svými funkcemi řadí mezi tzv. infostealery, škodlivé kódy určené ke krádeži našich dat. Malware PSW.Agent se pak cíleně zaměřil na kryptoměnové účty, a to s pomocí sponzorovaných škodlivých reklam a bannerů. Právě zneužití legitimních nástrojů online marketingu je jednou z častých strategií útočníků na této platformě. Vyplývá to z pravidelné statistiky kybernetických hrozeb od společnosti ESET.
Přehled hrozeb pro Android: V dubnu na české telefony cílil adware, bankovní malware i spyware
ESET

Přehled hrozeb pro Android: V dubnu na české telefony cílil adware, bankovní malware i spyware

V čele pravidelné statistiky kybernetických hrozeb pro platformu Android v Česku byl i v dubnu adware Andreed. Doplnily ho tentokrát dva škodlivé kódy, se kterými se čeští uživatelé a uživatelky již v minulosti pravidelně setkávali – bankovní trojský kůň Cerberus a škodlivý kód s prvky spywaru, Spy.SpinOk. Vyplývá to z pravidelné analýzy detekčních dat společnosti ESET. Malware se i v dubnu šířil především prostřednictvím falešných verzí her pro chytré telefony. Bezpečnostní experti proto varují před neuváženým stahováním aplikací mimo oficiální distribuční místa.