Sazka··8 min

Czech Tour přivítá tým vítěze Tour de France!

Světová cyklistika bude k vidění živě na českých silnicích na konci července, kdy se od 27. do 30. 7. pojede Czech Tour! Účast na největším domácím etapovém závodě potvrdil tým Jumbo-Visma, jehož dres obléká úřadující šampion Tour de France Jonas Vingegaard. Druhou sestavou na startu z nejvyšší kategorie bude BORA - hansgrohe, na jejíž soupisce je i Sam Bennett, pyšnící se například pěti vítěznými etapami na španělské Vueltě. Předehrou k Czech Tour, která nese nový název, bude Závod míru do 23 let v druhém červnovém týdnu.

Nový název, vyšší kvalita

Ukazujeme světu, že v Česku umíme dělat skvělou cyklistiku. Budujeme národní sportovní poklad. I proto máme v názvu slovo Czech. Chceme, aby bylo jasné, s jakou zemí jsme spjatí. Inspirujeme se u nejlepších podniků v zahraničí, díváme se na Tour de Suisse, Tour de France a další. Chceme se neustále zlepšovat, posouvat se výš. Připravovat závody, které budou pravidelně v kalendáři těch nejlepších světových jezdců i týmů. Chystáme atraktivní a velmi náročné etapy, zároveň klademe velký důraz na bezchybný servis,“ vypočítává Leopold König, ředitel obou závodů.

V rámci dalšího zvýšení bezpečnosti Czech Tour i Závodu míru U23 přizval Leo König do organizačního týmu Jihoafričana Roberta Huntera, devítinásobného účastníka Tour de France, který pečuje také o bezpečnost při Tour de Suisse. „Organizace na úrovni World Tour je pro něj rutinou. Závodnické oko vidí bezpečnost i tratě trošku jinak. Na spoustě věcí se shodujeme a vidíme je stejně. Jak pro kvalitu, tak bezpečnost závodu představuje spolupráce s takovými odborníky správnou cestu,“ je přesvědčený Leopold König, který už s Hunterem po boku absolvoval prohlídky jednotlivých etap.

Generálním partnerem zůstává společnost SAZKA, jejíž název v minulosti závod nesl. Czech Tour je i v roce 2023 součástí série Europe Tour.

Sazka je velkým podporovatelem české cyklistiky a s Czech Tour máme velké plány. Jde o největší cyklistický závod na českých silnicích a náš cíl je jasný, chceme ho posunout až do kategorie World Tour a zařadit se tak mezi nejprestižnější závody na světě. Czech Tour by měl být svátek nejen pro cyklisty, na který může být Česko pyšné,“ říká Petr Jonák, ředitel vnějších vztahů a udržitelnosti společnosti Sazka, a doplňuje: „Cyklistika patří v Česku mezi nejoblíbenější sporty. Chceme se proto také více zaměřit na amatérské cyklisty, rodiny s dětmi a i na další disciplíny cyklistiky.“

World Tour týmy na startu

Přítomnost BORA - hansgrohe a Jumbo-Visma, dvou elitních týmů z World Tour, potvrzuje, že jdeme správným směrem. A jednáme o dalších skvělých formacích,“ vyzdvihuje Leopold König.

Celkem už se do Czech Tour přihlásilo deset stájí s licencí UCI ProTeams. Ve startovní listině tak může být mimořádný zástup elitních českých reprezentantů. Trikot Caja Rural Seguros RGA oblékají Daniel Babor, Tomáš Bárta a Michal Schlegel, v barvách italského Corratecu jezdí Karel Vacek, za španělský Equipo Kern Pharma zase bojuje Vojtěch Řepa a americký Novo Nordisk má Matyáše Kopeckého.

Mezi přihlášenými týmy je i italská Eolo Kometa s Lorenzem Fortunatem, který vyhrál etapu na italském Giru, nebo norské Uno X, na jehož soupisce je Alexander Kristoff coby vítěz monumentu Milán – San Remo a Kolem Flander či čtyř etap na Tour de France. Samozřejmě nechybí domácí elita v podobě týmů Elkov Kasper a ATT Investments.

Za čtyři dny 11 190 výškových metrů

Během čtyř etap Czech Tour ujedou cyklisté 665,8 kilometru a pokoří 11 190 výškových metrů. Zásadní změny doznala královská etapa. Cyklisté pojedou na Dlouhé stráně dvakrát, dojezd však bude na Červenohorském sedle. Téměř 3 500 výškových metrů během jediné etapy bude prověrkou i pro ostřílené vrchaře a borce připravující se na Vueltu, kteří by se měli ve startovní listině představit.

Věřím, že posunutím termínu do týdne hned po Tour de France využijí Czech Tour jako přípravu cyklisté, kteří se chtějí porvat o výsledek na mistrovství světa i španělské Vueltě,“ říká Leopold König.

Závod míru U23? Prověrka srovnatelná se závody v Alpách či Pyrenejích

Závod míru je i letos součástí Poháru národů, který patří do nejvyšší kategorie na světě pro jezdce do 23 let. Tvoří ho ještě etapové bitvy v Polsku, Slovensku a v Maďarsku (květnový Orlen Cup) a ve Francii (srpnová Tour de l´Avenir). Čtyři dny tvrdých bojů v Jeseníkách představují pro reprezentační výběry mladých cyklistů vždy zkoušku odolnosti a připravenosti na vstup mezi absolutní cyklistickou elitu.

Vždyť v minulosti se mezi vítěze zapsali Tadej Pogačar (UAE Emirates), Filippo Zana (Jayco AlUla) či David Gaudu (Groupama - FDJ), kteří jsou oporami svých týmů ve World Tour. Letos na vycházející hvězdy pelotonu čeká celkem 421,4 kilometru, během nichž vystoupají 7 651 výškových metrů. I zde doznala změny královská etapa, kdy mladí bojovníci v sedlech kol pojedou 10. června na Dlouhé stráně a následně se budou drápat ještě

na Červenohorské sedlo.

Každý rok vidíme, že k nám jezdí silní kluci, které záhy najdete ve World Tour. Jednotlivé reprezentace na Závod míru posílají nejlepší cyklisty. Mnohdy jsou na soupiskách týmů z elitní divize nebo patří pod křídla prokontinentálních týmů. A všichni si pravidelně pochvalují, že Jeseníky ukazují sílu všech jezdců. Bez nadsázky můžeme říct, že jde o závod srovnatelný s těmi, které jsou někde v Pyrenejích či Alpách,“ zdůrazňuje Leopold König, ředitel Závodu míru do 23 let.

Velkým lákadlem je pak potenciálně silná sestava české reprezentace, kterou by mohli tvořit závodníci patřící na soupisky týmu z World Tour nebo UCI ProTeams. „Jsem s nimi ve spojení. Ale záležet bude pochopitelně na programech jejich stálých týmů,“ podotýká König.

Lákadla pro fanoušky: závod na trenažérech i výstava fotografií

Bohatý program k oběma závodům čeká fanoušky. V průběhu zimních měsíců už mohli absolvovat na platformě ROUVY společnou vyjížďku s českým profesionálem Danielem Turkem. Na podzim pak bude rovněž na ROUVY připraven pro všechny nadšence závod v kulisách Czech Tour.

Šanci připomenout si výjimečné okamžiky Czech Tour, Závodu míru, ale i Tour de France či Giro d'Italia dostanou fanoušci cyklistiky také v hlavním městě. Na pražské Bořislavce proběhne v letních měsících výstava fotografií předních sportovních fotografů v čele s Markétou Navrátilovou, která fotila pětadvacet ročníků Tour de France.

Snímky budou k vidění od konce června do srpna. Vystavené fotografie budou prodejní a výtěžek poputuje i na podporu znevýhodněných dětí z České olympijské nadace, jejímž hlavním partnerem je dlouhodobě právě společnost Sazka.

Program Czech Tour 2023

  • 1. etapa - 27. července: Prostějov – Uničov (164,7 km/2 139 výškových metrů)
  • 2. etapa - 28. července: Olomouc – Pustevny (163,5 km/2 731 výškových metrů)
  • 3. etapa - 29. července: Moravská Třebová – Červenohorské sedlo (158,9 km/3 344 výškových metrů)
  • 4. etapa - 30. července: Šumperk – Šternberk (178,7 km/2 976 výškových metrů)

Program Závodu míru U23 – Grand prix Jeseníky

  • Prolog – 8. června: Jeseník – Jeseník (3,1 km/25 výškových metrů)
  • 1. etapa – 9. června: Jeseník – Rýmařov (122,8 km/2 086 výškových metrů)
  • 2. etapa – 10. června: Bruntál – Červenohorské sedlo (129 km/2 819 výškových metrů)
  • 3. etapa – 11. června: Jeseník – Jeseník (166,5 km/2 721 výškových metrů)

Akreditace, TZ, foto, video, informace k etapám a loga: www.zavodmiru.com/cs/pro-media

Akreditace, TZ, foto, video, informace k etapám a loga: www.czechtour.com/cs/pro-media

Partneři Czech Tour

generální partner Sazka I hlavní partneři Allwyn, MND, Národní sportovní agentura I partneři ACE sport, Crystal Bohemia I za podpory Olomoucký kraj, Moravskoslezský kraj, Uničov, Prostějov, Olomouc, Moravská Třebová, Šumperk, Šternberk, Český svaz cyklistiky I dodavatel Radioking

Partneři Závodu míru

generální partner Allwyn I hlavní partneři Sazka, MND, Národní sportovní agentura I partneři ACE sport, Crystal Bohemia I za podpory Olomoucký kraj, Moravskoslezský kraj, Jeseník, Rýmařov, Bruntál, Český svaz cyklistiky I dodavatel Radioking

Zdroj: www.sazka.cz

Zadavatel
Sazka

Sazka

Sazka a.s. je největší a nejstarší loterijní společností v České republice, která díky neustálým inovacím a odpovědnému přístupu poskytuje zákazníkům nejširší portfolio her a každodenní zábavy. Nejznámější hrou je Sportka, oblíbená hra s více než 65letou historií. Od roku 2014 je společnost provozovatelem loterie Eurojackpot, jedné z největších her v Evropě. Do rodiny zábavních her patří také stírací losy, sportovní kurzové sázky a rychloobrátkové hry. Sazka poskytuje své produkty na online herním portálu www.sazka.cz a prostřednictvím unikátní prodejní sítě s více než 7 800 prodejními místy po celé České republice. Terminály Sazky lze využít i pro řadu běžných transakcí, od výplaty vkladových knížek přes dobíjení kreditu až po inkaso zásilek. Mezi neloterijní služby patří také provozování největšího českého virtuálního mobilního operátora SAZKAmobil.

Další články od Sazka

Padl letošní nejvyšší Superjackpot ve Sportce! Šťastlivec vyhrál 127 milionů korun
Sazka

Padl letošní nejvyšší Superjackpot ve Sportce! Šťastlivec vyhrál 127 milionů korun

Druhý červencový týden přinesl splněný sen sázejícímu z Jihomoravského kraje, který trefil ve Sportce Superjackpot. Nadělil si tak pohádkovou výhru ve výši 127 965 984 korun!
Studentská výzva Reborn design 2024 zná své vítěze
Sazka

Studentská výzva Reborn design 2024 zná své vítěze

Reborn design 2024, inovativní projekt zaměřený na podporu mladých designérů, architektů a kreativců, zná své vítěze. Letošnímu ročníku soutěže, v níž účastníci vytváří smysluplné produkty z druhotných surovin, dominují stírací losy od Sazky. Ty i díky vítěznému projektu dostávají nový život. Společnost vybrané studentské projekty plánuje dál rozvíjet a se studenty spolupracovat.
Sazka spouští unikátní projekt Sazka Champs. Talentovaným sportovcům pomáhá plnit sny
Sazka

Sazka spouští unikátní projekt Sazka Champs. Talentovaným sportovcům pomáhá plnit sny

Vycházející ženské i mužské sportovní hvězdy, zástupci zimních i letních sportů, zdraví sportovci i parasportovci. Ti všichni se sešli v týmu Sazka Champs, aby si splnili své sportovní sny. A také aby otevřeli téma sportování pro dnešní mladou generaci. Společnost Sazka tímto zásadním projektem navazuje na svoji tradiční dlouholetou podporu sportu. Plánuje popularizovat i méně obvyklé disciplíny a vést veřejnost ke zdravému životnímu stylu.
Sazka dává výherním losům nový život. Představuje platformu reLosy
Sazka

Sazka dává výherním losům nový život. Představuje platformu reLosy

Stírací losy jsou pro Čechy oblíbenou zábavou již po několik generací. Sazka se jako první loterijní společnost na světě rozhodla losům dávat druhý život. Spouští proto platformu reLosy, skrze kterou bude hledat inovativní možnosti upcyklace losů do nových designových produktů. V rámci spuštění platformy reLosy nyní přichází s kolekcí designových tenisek Sazka Kickz a sérií víceúčelového modulárního nábytku. Na projektech Sazka spolupracovala s předními českými designéry.
Sázející z Česka vyhrál v Eurojackpotu téměř 130 milionů korun
Sazka

Sázející z Česka vyhrál v Eurojackpotu téměř 130 milionů korun

Čech vyhrál druhé pořadí evropské loterie Eurojackpot. Sázející z Prahy vsadil plný tiket náhodným tipem za 400 Kč včetně bonusové hry Extra 6. V pátém sloupci trefil všech 5 čísel z prvního osudí a také jedno ze dvou čísel z osudí druhého. Tím pádem v úterý 16. dubna 2024 vyhrál pohádkových 129 349 298 Kč! V Eurojackpotu se ale dál hraje o téměř 3 miliardy korun!
Češi jsou oproti loňskému roku šťastnější. Pomáhají mezilidské vztahy, altruismus i symboly štěstí
Sazka

Češi jsou oproti loňskému roku šťastnější. Pomáhají mezilidské vztahy, altruismus i symboly štěstí

Na 20. března každoročně připadá Mezinárodní den štěstí. Den, který vyzdvihuje radost, optimismus a pocit štěstí. Češi to své letos hodnotí nadprůměrně, oproti loňskému roku se jejich pocit vnímaného štěstí mírně zvýšil. Kromě faktorů, jako je zdraví, stabilní bydlení nebo finanční svoboda, mohou ke štěstí pomoci také různé rituály a symboly. Modlitba, čtyřlístek nebo podkova jsou oblíbené u žen i mužů, do popředí se ale začíná dostávat také síla pozitivního myšlení nebo léčivých kamenů. Únorového průzkumu pro Sazku, realizovaného prostřednictvím aplikace Instant Research agentury Ipsos, se zúčastnilo 1 048 respondentů ve věku od 18 do 65 let z celé České republiky.
SAZKAmobil přichází s jarní nabídkou nových předplacených balíčků na tři měsíce za výhodnou cenu
Sazka

SAZKAmobil přichází s jarní nabídkou nových předplacených balíčků na tři měsíce za výhodnou cenu

Jarní akce 2+1 zdarma na vybrané předplacené balíčky virtuálního operátora SAZKAmobil právě startuje. Všichni zákazníci s aktivní předplacenou SIM kartou mají možnost si aktivovat vybrané datové, hlasové nebo SMS balíčky na tři měsíce dopředu, a získat tak třetí měsíc zdarma.
Ve Sportce padl Superjackpot. Na účet šťastného sázejícího putuje více než 111 milionů korun!
Sazka

Ve Sportce padl Superjackpot. Na účet šťastného sázejícího putuje více než 111 milionů korun!

Snový start letošního jara zažívá sázející, který v devátém týdnu letošního roku trefil ve Sportce Superjackpot. Nadělil si tak pohádkovou výhru ve výši 111 612 990 korun! Štěstí mu přinesla sázenka zakoupená na internetu v den slosování před 11. hodinou dopoledne.
Od začátku roku již 62 nových milionářů! Milionová vánice od Sazky zasypala Česko
Sazka

Od začátku roku již 62 nových milionářů! Milionová vánice od Sazky zasypala Česko

Nejoblíbenější loterie od Sazky jen od začátku letošního roku proměnily v České republice v milionáře už 62 lidí. Celkem 50 milionářů vzešlo z takzvané Milionové vánice Sportky. Ta letos odstartovala 14. ledna a trvat bude do 28. února 2024.
Zásilky na terminály Sazky nově doručí i WE|DO
Sazka

Zásilky na terminály Sazky nově doručí i WE|DO

Služba Balíky, která umožňuje zákazníkům po celé České republice posílat i vyzvedávat zásilky prostřednictvím prodejních míst Sazka, rozšiřuje síť partnerských dopravců o logistickou společnost WE|DO. Od 31. 1. 2024 si zákazníci mohou nechat zaslat balíčky přes WE|DO na 400 Sazka terminálů. Sazka rozšířením partnerství reaguje na dlouhodobě rostoucí trh s doručováním zásilek a nabízí výdejní místa, která jsou v provozu i ve večerních hodinách či o víkendech. Jen v loňském roce prošlo přes Sazka terminály více než 5 milionů zásilek.