Sazka··5 min

Czech Tour: Chris Froome, tři elitní formace World Tour a hvězdy českého pelotonu

Bude to show! Na startu Czech Tour, nejprestižnějšího etapového závodu u nás, se objeví hvězdný Chris Froome z Israel – Premier Tech, tři týmy z World Tour i česká špička. Fanouškům se představí od 27. do 30. července zejména v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Na cyklisty čeká ve čtyřech dnech porce téměř 11,5 tisíce výškových metrů. Pro diváky je navíc připravený bohatý doprovodný program.

Chris Froome a nabitá startovní listina

Moc se těším na to, že budu poprvé závodit v České republice právě na Czech Tour. Je super, že se znovu setkám se svým bývalým týmovým kolegou Leo Königem, který se mnou ve Sky v roce 2015 vyhrál Tour de France, a uvidím závod, který nyní řídí. Mám za sebou dobrý tréninkový blok a jsem připraven zahájit druhou část sezony,“ říká Chris Froome.

Na českých silnicích pojedou také tři formace z World Tour: Jumbo-Visma, BORA - hansgrohe, Intermarché - Circus - Wanty. „Slibujeme atraktivní cyklistiku nejvyšší kvality. Nabitá startovní listina garantuje skvělou podívanou,“ říká Leopold König, ředitel Czech Tour. Za německou Boru se předvede Estonec Rein Taaramäe, osmnáctinásobný účastník Grand Tours a dvojnásobný vítěz etapy na Vuelta a España.

Účast potvrdil například i Karel Vacek (Corratec Selle Italia), který letos dojel druhý v sedmé etapě Giro d'Italia. Mezi přihlášenými jsou i špičkové týmy druhé nejvyšší divize, včetně Uno-X, účastníka letošní Tour de France. Chybět nebudou ani nejlepší české sestavy Elkov - Kasper a ATT Investments.

Čtyři těžké dny, v královské etapě dvakrát na Dlouhé stráně

Úvodní etapa startuje v Prostějově a po téměř 170 kilometrech končí v Uničově. Závodníci budou mít v nohách 2 217 výškových metrů a očekává se hromadný dojezd.

O den později se peloton vydá vstříc 167 kilometrům z Horního náměstí v Olomouci, přičemž finišovat se bude na Pustevnách. Cyklisté pokoří 2 840 výškových metrů. „Každý z borců s ambicemi na celkové pořadí bude muset být mimořádně ostražitý, aby jeho sen v těžkém stoupání neskončil předčasně,“ podotýká König.

Třetí dějství odstartuje v Moravské Třebové, rodišti Leo Königa. Královská etapa naplánovaná na 29. července měří 161,5 kilometru a bude drsnou prověrkou pro všechny vrchaře. Celkem se do nohou borců v sedlech zakousne 3 404 výškových metrů. Dvakrát se pojede na Dlouhé stráně, ovšem cíl organizátoři připravili v podobě výstupu na Červenohorské sedlo. Tady se může závod rozhodnout.

Finále přijde na řadu při etapě z Šumperku do Šternberku. Cyklisté budou muset během 176,2 kilometru zdolat 2 982 výškových metrů. Okruhy ve Šternberku jsou nevyzpytatelné a mohou ještě způsobit změny v konečném pořadí.

Nový název, vyšší ambice

Generálním partnerem zůstává společnost SAZKA, jejíž název v minulosti závod nesl. Czech Tour je i v roce 2023 součástí série Europe Tour.

Cyklistika je v Česku zdaleka nejpopulárnější sport a my věříme, že Czech Tour má potenciál stát se nejznámější sportovní akcí spojenou s Českou republikou, na kterou bude celá země pyšná,“ říká Petr Jonák, ředitel vnějších vztahů a udržitelnosti společnosti Sazka, a doplňuje: „Se závodem máme velké plány. Zatím se odehrává v Jeseníkách a Beskydech, ale v dalších letech chceme s organizátory využít potenciál celé země. Pro příští ročník počítáme i s hobby závody a vtáhnutím co nejširšího okruhu zapálených amatérů. Rozrůstat se bude také doprovodný program pro veřejnost.“

Atraktivní doprovodný program pro celé rodiny

Na startech jednotlivých etap mohou fanoušci sledovat představení týmů a také v cíli je vždy připravený atraktivní program. Každý den zahrají hudební kapely, v prodeji bude oficiální merchandising.

O víkendu se návštěvníci mohou těšit na ukázky adrenalinových sportů, jako je slackline nebo jízda na BMX kole na Sazka pumptracku, který postavil Jan Valenta, trojnásobný mistr světa ve freestyle BMX. Kompletní program je k dispozici na www.czechtour.com.

Nejlepší cyklistiku lze zažít i v Praze. Na pražské Bořislavce pokračuje Pelotonie, prodejní výstava nejlepších cyklistických fotografií nejen z Czech Tour, ale i Tour de France a dalších elitních závodů. Výtěžek je věnován na dobročinné účely.

Program Czech Tour 2023

1. etapa – 27. července: Prostějov (Nám. T. G. Masaryka) – Uničov (ul. Hrdinů), 165 km / 2 217 výškových metrů

2. etapa – 28. července: Olomouc (Horní nám.) – Pustevny, 166,9 km / 2 840 výškových metrů

3. etapa – 29. července: Moravská Třebová (Náměstí T. G. Masaryka) – Červenohorské sedlo, 161,5 km / 3 404 výškových metrů

4. etapa – 30. července: Šumperk (Nám. míru) – Šternberk (Radniční), 176,2 km / 2 982 výškových metrů

Česká televize přinese každý den sestřih z dané etapy.

Zdroj: www.sazka.cz

Zadavatel
Sazka

Sazka

Sazka a.s. je největší a nejstarší loterijní společností v České republice, která díky neustálým inovacím a odpovědnému přístupu poskytuje zákazníkům nejširší portfolio her a každodenní zábavy. Nejznámější hrou je Sportka, oblíbená hra s více než 65letou historií. Od roku 2014 je společnost provozovatelem loterie Eurojackpot, jedné z největších her v Evropě. Do rodiny zábavních her patří také stírací losy, sportovní kurzové sázky a rychloobrátkové hry. Sazka poskytuje své produkty na online herním portálu www.sazka.cz a prostřednictvím unikátní prodejní sítě s více než 7 800 prodejními místy po celé České republice. Terminály Sazky lze využít i pro řadu běžných transakcí, od výplaty vkladových knížek přes dobíjení kreditu až po inkaso zásilek. Mezi neloterijní služby patří také provozování největšího českého virtuálního mobilního operátora SAZKAmobil.

Další články od Sazka

Padl letošní nejvyšší Superjackpot ve Sportce! Šťastlivec vyhrál 127 milionů korun
Sazka

Padl letošní nejvyšší Superjackpot ve Sportce! Šťastlivec vyhrál 127 milionů korun

Druhý červencový týden přinesl splněný sen sázejícímu z Jihomoravského kraje, který trefil ve Sportce Superjackpot. Nadělil si tak pohádkovou výhru ve výši 127 965 984 korun!
Studentská výzva Reborn design 2024 zná své vítěze
Sazka

Studentská výzva Reborn design 2024 zná své vítěze

Reborn design 2024, inovativní projekt zaměřený na podporu mladých designérů, architektů a kreativců, zná své vítěze. Letošnímu ročníku soutěže, v níž účastníci vytváří smysluplné produkty z druhotných surovin, dominují stírací losy od Sazky. Ty i díky vítěznému projektu dostávají nový život. Společnost vybrané studentské projekty plánuje dál rozvíjet a se studenty spolupracovat.
Sazka spouští unikátní projekt Sazka Champs. Talentovaným sportovcům pomáhá plnit sny
Sazka

Sazka spouští unikátní projekt Sazka Champs. Talentovaným sportovcům pomáhá plnit sny

Vycházející ženské i mužské sportovní hvězdy, zástupci zimních i letních sportů, zdraví sportovci i parasportovci. Ti všichni se sešli v týmu Sazka Champs, aby si splnili své sportovní sny. A také aby otevřeli téma sportování pro dnešní mladou generaci. Společnost Sazka tímto zásadním projektem navazuje na svoji tradiční dlouholetou podporu sportu. Plánuje popularizovat i méně obvyklé disciplíny a vést veřejnost ke zdravému životnímu stylu.
Sazka dává výherním losům nový život. Představuje platformu reLosy
Sazka

Sazka dává výherním losům nový život. Představuje platformu reLosy

Stírací losy jsou pro Čechy oblíbenou zábavou již po několik generací. Sazka se jako první loterijní společnost na světě rozhodla losům dávat druhý život. Spouští proto platformu reLosy, skrze kterou bude hledat inovativní možnosti upcyklace losů do nových designových produktů. V rámci spuštění platformy reLosy nyní přichází s kolekcí designových tenisek Sazka Kickz a sérií víceúčelového modulárního nábytku. Na projektech Sazka spolupracovala s předními českými designéry.
Sázející z Česka vyhrál v Eurojackpotu téměř 130 milionů korun
Sazka

Sázející z Česka vyhrál v Eurojackpotu téměř 130 milionů korun

Čech vyhrál druhé pořadí evropské loterie Eurojackpot. Sázející z Prahy vsadil plný tiket náhodným tipem za 400 Kč včetně bonusové hry Extra 6. V pátém sloupci trefil všech 5 čísel z prvního osudí a také jedno ze dvou čísel z osudí druhého. Tím pádem v úterý 16. dubna 2024 vyhrál pohádkových 129 349 298 Kč! V Eurojackpotu se ale dál hraje o téměř 3 miliardy korun!
Češi jsou oproti loňskému roku šťastnější. Pomáhají mezilidské vztahy, altruismus i symboly štěstí
Sazka

Češi jsou oproti loňskému roku šťastnější. Pomáhají mezilidské vztahy, altruismus i symboly štěstí

Na 20. března každoročně připadá Mezinárodní den štěstí. Den, který vyzdvihuje radost, optimismus a pocit štěstí. Češi to své letos hodnotí nadprůměrně, oproti loňskému roku se jejich pocit vnímaného štěstí mírně zvýšil. Kromě faktorů, jako je zdraví, stabilní bydlení nebo finanční svoboda, mohou ke štěstí pomoci také různé rituály a symboly. Modlitba, čtyřlístek nebo podkova jsou oblíbené u žen i mužů, do popředí se ale začíná dostávat také síla pozitivního myšlení nebo léčivých kamenů. Únorového průzkumu pro Sazku, realizovaného prostřednictvím aplikace Instant Research agentury Ipsos, se zúčastnilo 1 048 respondentů ve věku od 18 do 65 let z celé České republiky.
SAZKAmobil přichází s jarní nabídkou nových předplacených balíčků na tři měsíce za výhodnou cenu
Sazka

SAZKAmobil přichází s jarní nabídkou nových předplacených balíčků na tři měsíce za výhodnou cenu

Jarní akce 2+1 zdarma na vybrané předplacené balíčky virtuálního operátora SAZKAmobil právě startuje. Všichni zákazníci s aktivní předplacenou SIM kartou mají možnost si aktivovat vybrané datové, hlasové nebo SMS balíčky na tři měsíce dopředu, a získat tak třetí měsíc zdarma.
Ve Sportce padl Superjackpot. Na účet šťastného sázejícího putuje více než 111 milionů korun!
Sazka

Ve Sportce padl Superjackpot. Na účet šťastného sázejícího putuje více než 111 milionů korun!

Snový start letošního jara zažívá sázející, který v devátém týdnu letošního roku trefil ve Sportce Superjackpot. Nadělil si tak pohádkovou výhru ve výši 111 612 990 korun! Štěstí mu přinesla sázenka zakoupená na internetu v den slosování před 11. hodinou dopoledne.
Od začátku roku již 62 nových milionářů! Milionová vánice od Sazky zasypala Česko
Sazka

Od začátku roku již 62 nových milionářů! Milionová vánice od Sazky zasypala Česko

Nejoblíbenější loterie od Sazky jen od začátku letošního roku proměnily v České republice v milionáře už 62 lidí. Celkem 50 milionářů vzešlo z takzvané Milionové vánice Sportky. Ta letos odstartovala 14. ledna a trvat bude do 28. února 2024.
Zásilky na terminály Sazky nově doručí i WE|DO
Sazka

Zásilky na terminály Sazky nově doručí i WE|DO

Služba Balíky, která umožňuje zákazníkům po celé České republice posílat i vyzvedávat zásilky prostřednictvím prodejních míst Sazka, rozšiřuje síť partnerských dopravců o logistickou společnost WE|DO. Od 31. 1. 2024 si zákazníci mohou nechat zaslat balíčky přes WE|DO na 400 Sazka terminálů. Sazka rozšířením partnerství reaguje na dlouhodobě rostoucí trh s doručováním zásilek a nabízí výdejní místa, která jsou v provozu i ve večerních hodinách či o víkendech. Jen v loňském roce prošlo přes Sazka terminály více než 5 milionů zásilek.